For Babies
Seriály
Poprvé tátou PDF Tisk Email
Středa, 17 Červen 2009 20:54

5318281Když se mluví o těhotenství, porodu a miminku, většinou se upírá zrak na maminku. Ale co takový táta? Jaké má pocity? Jak se srovnat s novou rolí a jak se chovat k partnerce? Kdy od ní můžete začít vyžadovat sex? A jak můžete pomoci s péčí o miminko?

Aktualizováno Středa, 17 Červen 2009 21:12
Celý článek...
 
Deník strejdy Marka II PDF Tisk Email
Středa, 03 Červen 2009 20:35

Jakub a já (2)

Nic proti rodičům, ale deníků pyšných otců a matek jsou plné časopisy. A přitom role strýčků a tet je pro zdravý vývoj dítěte minimálně stejně důležitá. V první díle jsem se věnoval prenatálnímu stádiu. Ale s tím je konec. Dnes své vyprávění začínám ve chvíli, kdy byly Jakubovi necelé dva měsíce. Venku chumelilo a přede dveřmi byly Vánoce.

Na to, že se přímo na Štědrý večer odehrálo cosi klíčového, jsem pravidelné čtenářky (a čtenáře) upozorňoval už minule.

Aktualizováno Středa, 03 Červen 2009 20:51
Celý článek...
 
Zaměstnání PDF Tisk Email
Středa, 27 Květen 2009 21:11

Návrat po mateřské, vlastně pardon, po rodičovské dovolené do práce, to je tedy dílo! Směs očekávání, obav, rozpaků a pokusů o hledání vlastního sebevědomí...

Přišel mi dopis od ředitele: „Dostavte se laskavě k projednání záležitostí vašeho nástupu do práce ….. „

Jo dostavte se! Říďovi se to píše, jenže já mám na krku malého tříletého ďáblíka, kterého mohu

a) buď nechat napospas mé matce, což se neobejde bez problémů, protože si bude muset vzít dovolenou ze svého zaměstnání,

b)nebo tátovi, což zjevně vyvolá stejné problémy, ale pro mne je to přijatelnější. Táta totiž Jarouška nepřevychovává, ale pokračuje v linii mnou nastolené.

Celý článek...
 
Hubnutí II PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Květen 2009 21:06

Hubnout jsem začínala několikrát. Vlastně „mnohokrát“ je výstižnější výraz. Připravovala jsem se dlouho dopředu, motivovala se, nakupovala nesmyslně drahé tablety, cvičila, běhala, jezdila na kole.

Nic.

Jednou jsem odpověděla na inzerát. Vypadal tak lákavě. „Chcete zhubnout? Pošlete 100,-Kč a ofrankovanou obálku se zpáteční adresou...“

Poslala jsem. Stovka není tak moc, že?

Přišla mi odpověď. Těšila jsem se. Brala jsem obálku skoro nábožně do rozechvělých rukou, byla malá, tak malá, ale mohla skrývat zajímavé rady.

Skrývala.

Jedno slovo : N E Ž E R!

Bohužel jsem nedokázala poslechnout.

Celý článek...
 
Deník strejdy Marka I PDF Tisk Email
Pátek, 10 Duben 2009 14:35

Jakub a já

Nic proti rodičům, ale deníků pyšných otců a matek jsou plné časopisy. A přitom role strýčků a tet je pro zdravý vývoj dítěte minimálně stejně důležitá. Doufám, že vás o tom už brzy přesvědčím.

Zprávu o tom, že se ze mě v říjnu stane strejda Marek, jsem se od své sestry Reginy dostal jako dárek ke svým březnovým narozeninám. Musím říct, že jsem z toho měl upřímnou radost. Znamenalo to totiž, že budoucí babička se konečně dočká prvního vnoučete a alespoň na čas mě přestane upozorňovat na to, že jsem o sedm let starší, a tudíž bych se o splnění tohoto požadavku měl snad postarat já.

Celý článek...
 
Muž na rodičovské? PDF Tisk Email
Pátek, 10 Duben 2009 09:25

Zatímco mateřskou dovolenou může pobírat jen maminky (vyjma případů úmrtí), rodičovskou může mít i muž. A nebo se můžou prostřídat. V současnosti je u nás na rodičovské kolem 5000 mužů. Jak se na to dívají muži? Zůstali by s dítětem doma?

Celý článek...
 
Hubnutí I PDF Tisk Email
Neděle, 22 Březen 2009 21:06

V souvislosti s povedenou housenkovou večeří jsem si znovu uvědomila, že za pár týdnů bych se měla vrátit do práce. Představa, že tam naklušu naducaná a oplácaná fláky tuku, které se na mně usadily, asi díky spokojenému až slastnému životu matky samoživitelky, mne už měsíce děsila.

Zpanikařila jsem.

Celý článek...
 
Snílek? PDF Tisk Email
Pondělí, 16 Březen 2009 20:24

Pavel je můj dlouholetý kamarád, má prostě smůlu na ženy. I když už mu pomalu táhne na třicítku, ne a ne se usadit. Tady je jeho pohled na nás ženy a možná se v něm najde i dost mužů, kteří také marně hledali. A třeba mu poradíte, napsala nám Dana.

Ženy chtějí slyšet, že je milujeme, ale když jim to zase říkáme moc často, začnou být odtažité. Připadá mi, že nechtějí žít s někým, kdo jim chce snést modré z nebe, ale s někým, kdo se s nimi bude neustále přít. Aspoň tak to na mě působí. Taky to může být tím, že mám smůlu nebo jsem prostě snílek.

Aktualizováno Pondělí, 16 Březen 2009 21:40
Celý článek...
 
Korálky z pískoviště PDF Tisk Email
Úterý, 24 Únor 2009 22:11

aneb dítěti lopatičku a sobě... trošku klidu.

Část první.

Pláč i smích...

Povedená večeře.

Jediný muž mého života se postavil uprostřed kuchyně a rozhodně, tak jak to umí jen on, prohlásil:

„Nebudu večeřet.“

Shovívavě jsem na něj pohlédla od přípravy náročného (hlavně finančně) zeleninového salátu s tuňákem a konstatovala jsem, pravda trošku posměšně:

„Ale ano, budeš večeřet, od svačiny jsi nic nejedl a musíš mít prázdné bříško.“

Představa, že mi tuňák za padesát kaček a jarní salát, hlávka za dvanáct, zkysnou v lednici, mi trošku zvedla žluč.

Aktualizováno Úterý, 24 Únor 2009 22:14
Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí111213DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo