Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Moje rodina a já
Trápí vaše dítě opakovaně angína? Můžete mu pomoci správnou výživou
Napsal uživatel redakce   
001Když dítě stůně, chceme mu pomoct, chceme ho něčím potěšit, aby na nemoc nemuselo myslet. Chceme mu koupit drobnost pro radost nebo mu připravit jeho oblíbené jídlo. V případě angíny je to s jídlem ovšem složitější, bolesti v krku a až téměř nemožné polykání totiž připraví naše malé marody o chuť a myšlenky na jídlo kompletně.
Celý článek...
 
Cestujete s dětmi?
Napsal uživatel -if-   
dp5024320Většina dětí jezdí v autě ráda. Bohužel, to obvykle platí jen na kratší vzdálenosti. Pokud se s nimi chystáte na zahraniční dovolenou, nastává trochu problém. S trochou příprav se ovšem i ten dá zvládnout.

Pokud budete cestovat autem, budete muset dělat častější, zhruba půlhodinové přestávky, a to asi po 3 hodinách jízdy. Cestování vlakem či letadlem je v tomto směru snazší, protože větší dítě se může projít krátce v uličce, cestování autobusem na větší vzdálenost není příliš vhodné.

Celý článek...
 
Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2013: Spotřebitelé dají na doporučení známých
Napsal uživatel redakce   

 

 

002Praha, 25. dubna 2013 – Skupina Atoz Retail dnes na slavnostním galavečeru vyhlásila výsledky třináctého ročníku prestižního marketingového programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, který oceňuje inovace na českém trhu rychloobrátkového zboží. Spotřebitelé letos vybírali ze 115 výrobků / výrobkových řad v rekordních 38 kategoriích. Z průzkumu agentury STEM/MARK vyplynulo, že při rozhodování spotřebitelů o nákupu stoupá důležitost doporučení známých a umístění výrobku v obchodě.

Celý článek...
 
Zařizujeme dětský pokoj
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   

Podle některých studií může za špatné výsledky ve škole často i prostředí, ve kterém se děti připravují a dělají domácí úkoly. Chcete svým potomkům pomoci k lepšímu prospěchu a rozhodli jste se mu předělat pokoj? Pozor, aby to nebylo ještě horší než před tím.

I když si to možná neuvědomujeme, smysl pro pořádek a samostatnost v nás probudil a více či méně rozvíjel dětský pokoj. Význam tohoto území v bytě si uvědomují i architekti a díky jim má v každém dispozičním řešení nového bydlení své místo. V případě dětských pokojů a pokojíčků nehrají zásadní roli ani tak metry čtvereční, jako spíše jejich uspořádání vzhledem k pracovní, klidové a hrací zóně, větratelnost a světlost.

 

Celý článek...
 
Kia Carens
Napsal uživatel Administrator   

kia_carens_my14_outdoor_06_3678_15339Zcela nová Kia Carens vychází vstříc potřebám moderních rodin. Nabízí především dostatek prostoru a variabilitu. Čtvrtá generace modelové řady Carens je zároveň odvážným vyjádřením osobitého designu s typickými prvky modelů značky Kia. Mezi ně patří kromě charakteristické masky chladiče také xenonové a LED světlomety, čí elegantní přístrojová deska a interiér s prémiovou úpravou povrchů.

 

 

Celý článek...
 
Opalovací kosmetika Sebamed
Napsal uživatel redakce   

sebamed1Opalovací kosmetika SEBAMED s efektivním ochranným systémem proti UVA a UVB záření s mikropigmenty působí proti poškození a podráždění pokožky vlivem slunečního záření. Obsažené vitaminy E a B6 přispívají k ochraně a regeneraci buněk a zvlhčující komplex zajišťuje intenzivní hydrataci, a tak brání vysušení pokožky. Opalovací kosmetika SEBAMED neobsahuje olej a neucpává tak póry (je nekomedogenní). Kosmetika je odolná vodě i písku, snadno se nanáší a nezanechává bílé stopy. Neobsahuje alkohol, barviva ani parabeny.

 

Opalovací kosmetiku SEBAMED lze volně zakoupit v lékárnách, v DM drogeriích, nezávislých drogeriích nebo na internetových stránkách www.babybaby.cz.

Více informací naleznete na www.seba.cz

 

Celý článek...
 
Vyhrajte boj s alergií!
Napsal uživatel Administrator   

dp6214276Pokud jste si již uvědomili, že jste alergik, absolvovali jste vyšetření, musíte začít s chorobou bojovat. Je potřeba analyzovat prostředí, ve kterém žijete a zjistit, co je pro vás nebezpečné, tedy přistoupit k preventivním opatřením – odstranit alergen – např. koberce, záclony, závěsy, kožešiny a jiné zdroje prachu. Používejte jen výrobky určené pro alergiky, čističky vzduchu,  dostatečně větrejte a ačkoliv je to těžké, nechovejte domácí zvířata se srstí. Též je velmi důležité dodržování správné životosprávy, dospělí by se měli vyvarovat kouření, děti by se měly vyhýbat pobytu v zakouřených prostorách.

Celý článek...
 
15 kroků k zdravému hubnutí
Napsal uživatel Administrator   
dp3299456Pokud očekáváte 15 zaručených rad, díky kterým za týden zhubnete 10 kilo, aniž byste se museli vzdát svých oblíbených kremrolí a svíčkové se šesti, zřejmě vás zklamu. Takhle to totiž opravdu nefunguje.

Pokud totiž opravdu chcete skoncovat s nadváhou, musíte nejprve začít jinak myslet. A potom zkusit jinak jíst.

Celý článek...
 
Celulitida a jak na ni
Napsal uživatel redakce   
dp6931813Říká se jí celulitida, lékaři používají raději odborný výraz dermopanikulóza. Označení "pomerančová kůže" je poetičtější, ale vždy jde o jedno a totéž - o tuk, který se pod pokožkou hromadí jako sražený tvaroh. Výsledek? Ani sebelepší plavky nepřekryjí spoustu hrbolků - zejména na stehnech a hýždích, ale také na pažích - připomínajících kůru zralého pomeranče.

Celulitida – pomerančová kůže je považována především za kosmetický problém, který trápí více či méně 90% žen.

Celý článek...
 
Alergická rýma
Napsal uživatel redakce   

Zvláštní kapitolu tvoří alergická rýma. Jedná se o jedno z nejčastějších zánětlivých onemocnění postihující nosní sliznici.

Mezi hlavní příznaky patří svědění a dráždění nosní sliznice, kýchání, vodnatá sekrece a s tím související pocit ucpaného nosu. Velmi často se objevují i příznaky oční, jako je zarudnutí spojivek, svědění oka či větší produkce slz. Vzhledem k tomu, že horní cesty dýchací jsou velmi úzce provázány s dolními, objevují se příznaky z postižení sliznice i zde. Zřetelným projevem je nucení ke kašli.

Starší a stále užívané dělení rozlišuje alergickou rýmu na sezonní a celoroční.

Celý článek...
 
ČEZ má nový Zákaznický program Šťáva
Napsal uživatel redakce   

CEZ_1Skupina ČEZ přináší prostřednictvím nového Zákaznického programu Šťáva volnočasové aktivity s výhodami u více než tří set partnerů z celé republiky. Slevy z oblasti sportu, kultury, zábavy i cestování mohou využívat přibližně tři miliony zákazníků z řad domácností se svými rodinami. Program v praxi znamená například výhodné vstupenky na známé hrady a zámky, levnější vstupné do sportovních center, aquaparků a do celé řady zajímavých míst, jejichž návštěva potěší všechny věkové kategorie. Zákazníci si mohou vybírat z aktivit po celém území České republiky.

 

Celý článek...
 
Bolest při porodu?
Napsal uživatel Administrator   

dp2926492Při porodu mnohé ženy zažívají velice nepříjemné chvíle, spojené s velkou bolestí. Naštěstí ale mají možnost zvolit si alespoň částečné utlumení bolesti. K těm přirozeným metodám patří teplá voda, sprcha, či balón a samozřejmě přítomnost blízkého člověka, který s vámi vaši bolest sdílí. Někdy však tyhle metody nestačí.

„Máme dva typy rodiček,“ objasňuje porodní asistentka Petra Chromková z Vítkovické nemocnice v Ostravě: „Ty první jsou maminky, které chtějí rodit přirozenou cestou a pokud tomu jejich zdravotní stav a zdravotní stav miminka dovolí, tak je skutečně necháme odrodit bez jakýchkoli medicínských zásahů. Ty druhé jsou maminky, které mají z porodu strach, většinou se jedná o prvorodičky, či ženy, které mají vůči porodu negativní vztah. Jim nabízíme analgetika, či epidural. Musejí ovšem počítat s tím, že nepůjde úplně o odstranění bolesti, ale jen částečné znecitlivění.“ Co to vlastně je ten epidural? Pojďme se na metody boje s bolestí podívat…

Celý článek...
 
Jak si udržet ideální váhu
Napsal uživatel -if-   

hubnuti1Říká se, že zhubne kdokoli, ale štíhlost si udrží jen málokdo. Pokud tedy nechcete patřit mezi ty, jejichž stálým průvodcem životem je jo-jo efekt, musíte na to jít od lesa…

Problém je v tom, že většina z nás se po ukončení hubnutí vrátí zpátky k původním nevhodným návykům. S nimi se ovšem vrátí váha jako bumerang. Je jisté, že tyto návyky jste si fixovali dlouhá léta a že není úplně jednoduché se jich zbavit. Buďte však trpěliví, protože časem se nově získané návyky zautomatizují.

Zkuste tomu trochu pomoci

 

Celý článek...
 
Jak se vyznat v olivových olejích
Napsal uživatel redakce   

FOTO_BorgesPřesto, že si olivový olej Češi oblíbili a alespoň občas jej používá 83 % z nich, stále o něm málo vědí. Celá řada lidí třeba netuší, že je olivový olej vhodný také na teplou kuchyni, a nevyzná se v druzích olivových olejů. Pokud se ale v olejích naučíme orientovat, budeme vědět, se kterým můžeme vařit, který je zdravější do salátů a studené kuchyně obecně.

Proč ho mít?

Olivový olej je jedním z nejzdravějších a nejvíce žádaných olejů vůbec. Doby, kdy se v naší kuchyni objevovaly spíš sporadicky, jsou naštěstí pryč a naše zdraví může radostí plesat.

Celý článek...
 
Jak se probrat po zimě? Zkuste jarní detox!
Napsal uživatel redakce   

Jaro je obdobím nových začátků. Nejen, že se probouzí příroda, ale procitá i naše tělo. Proto je tato doba nejvhodnější k nastartování nových sil a k přípravě na další dny plné energie.

Celý článek...
 
Nezapomínejte na ovoce a zeleninu
Napsal uživatel redakce   
Podpora správné výživy a udržování zdravého životního stylu by měla být založena na pravidelném dodržování konzumace pěti porcí ovoce a zeleniny denně. Výživoví odborníci ze Světové zdravotnické organizace doporučují sníst denně alespoň 200 g ovoce a 400 g zeleniny. Nezapomínejte však na to, že jíst ovoce a zeleninu byste měli v pravidelných intervalech a můžete ji kombinovat i s ovocnými a zeleninovými šťávami.
Celý článek...
 
Také vás trápí atopický ekzém?
Napsal uživatel redakce   

dp2390887Máme tu jaro a s ním, bohužel, zhoršení stavu většiny atopiků. Příroda se probouzí, tráva se zelená, první květiny a stromy kvetou a vzduch se alergeny jen hemží… Co dělat s tím, aby to naši nejmenší přežili ve zdraví?

Pokud máte doma dítě s atopickým ekzémem, jistě pro vás není novinkou, že tímto onemocněním trpí každé páté dítě v Evropě.

Celý článek...
 
Potřebujete plínky?
Napsal uživatel redakce   
dp4795475Máte doma miminko a tudíž vyrážíte na nákup plínek? Nebo ho teprve čekáte a zrovna řešíte, zda di pro něj vyberete papírové či látkové? Výběr je jistě těžký, obojí mají svá pro a proti…
Celý článek...
 
Také žijete svůj bio život?
Napsal uživatel -if-   
dp11057109Prodejny zdravé výživy rostou jako houby po dešti a pokud žádná není ve vašem městě, jistě v nejbližším obchodním domě existuje nějaký bio koutek. Máme bio zeleninu, bio hotová jídla i bio salámy. Jenomže, co to vlastně to bio znamená?

Jak již sám název bio potravina napovídá, jedná se o produkt pocházející z přírody. Snadno byste mohli namítnout, že každá potravina má svůj původ v přírodě. Bio potravina má ovšem k přírodě svým způsobem „blíže“. Je to dáno pevně stanovenými pravidly, která musí ekozemědělec, tedy producent biosurovin a bio potravin a ekozpracovatel, tedy výrobce, dodržovat.

 

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Novinky mezi 3D puzzle od společnosti Ravenburger

raven02Vaše děti mohou postavit sluneční soustavu, poznat dinosaury v Jurském světě nebo si zpestřit pracovní stůl novou keckou Mickey Mouse

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo