Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Moje rodina a já
Cestujete s dětmi?
Napsal uživatel -if-   
dp5024320Většina dětí jezdí v autě ráda. Bohužel, to obvykle platí jen na kratší vzdálenosti. Pokud se s nimi chystáte na zahraniční dovolenou, nastává trochu problém. S trochou příprav se ovšem i ten dá zvládnout.

Pokud budete cestovat autem, budete muset dělat častější, zhruba půlhodinové přestávky, a to asi po 3 hodinách jízdy. Cestování vlakem či letadlem je v tomto směru snazší, protože větší dítě se může projít krátce v uličce, cestování autobusem na větší vzdálenost není příliš vhodné.

Celý článek...
 
ČEZ má nový Zákaznický program Šťáva
Napsal uživatel redakce   

CEZ_1Skupina ČEZ přináší prostřednictvím nového Zákaznického programu Šťáva volnočasové aktivity s výhodami u více než tří set partnerů z celé republiky. Slevy z oblasti sportu, kultury, zábavy i cestování mohou využívat přibližně tři miliony zákazníků z řad domácností se svými rodinami. Program v praxi znamená například výhodné vstupenky na známé hrady a zámky, levnější vstupné do sportovních center, aquaparků a do celé řady zajímavých míst, jejichž návštěva potěší všechny věkové kategorie. Zákazníci si mohou vybírat z aktivit po celém území České republiky.

 

Celý článek...
 
Bolest při porodu?
Napsal uživatel Administrator   

dp2926492Při porodu mnohé ženy zažívají velice nepříjemné chvíle, spojené s velkou bolestí. Naštěstí ale mají možnost zvolit si alespoň částečné utlumení bolesti. K těm přirozeným metodám patří teplá voda, sprcha, či balón a samozřejmě přítomnost blízkého člověka, který s vámi vaši bolest sdílí. Někdy však tyhle metody nestačí.

„Máme dva typy rodiček,“ objasňuje porodní asistentka Petra Chromková z Vítkovické nemocnice v Ostravě: „Ty první jsou maminky, které chtějí rodit přirozenou cestou a pokud tomu jejich zdravotní stav a zdravotní stav miminka dovolí, tak je skutečně necháme odrodit bez jakýchkoli medicínských zásahů. Ty druhé jsou maminky, které mají z porodu strach, většinou se jedná o prvorodičky, či ženy, které mají vůči porodu negativní vztah. Jim nabízíme analgetika, či epidural. Musejí ovšem počítat s tím, že nepůjde úplně o odstranění bolesti, ale jen částečné znecitlivění.“ Co to vlastně je ten epidural? Pojďme se na metody boje s bolestí podívat…

Celý článek...
 
Jak si udržet ideální váhu
Napsal uživatel -if-   

hubnuti1Říká se, že zhubne kdokoli, ale štíhlost si udrží jen málokdo. Pokud tedy nechcete patřit mezi ty, jejichž stálým průvodcem životem je jo-jo efekt, musíte na to jít od lesa…

Problém je v tom, že většina z nás se po ukončení hubnutí vrátí zpátky k původním nevhodným návykům. S nimi se ovšem vrátí váha jako bumerang. Je jisté, že tyto návyky jste si fixovali dlouhá léta a že není úplně jednoduché se jich zbavit. Buďte však trpěliví, protože časem se nově získané návyky zautomatizují.

Zkuste tomu trochu pomoci

 

Celý článek...
 
Jak se vyznat v olivových olejích
Napsal uživatel redakce   

FOTO_BorgesPřesto, že si olivový olej Češi oblíbili a alespoň občas jej používá 83 % z nich, stále o něm málo vědí. Celá řada lidí třeba netuší, že je olivový olej vhodný také na teplou kuchyni, a nevyzná se v druzích olivových olejů. Pokud se ale v olejích naučíme orientovat, budeme vědět, se kterým můžeme vařit, který je zdravější do salátů a studené kuchyně obecně.

Proč ho mít?

Olivový olej je jedním z nejzdravějších a nejvíce žádaných olejů vůbec. Doby, kdy se v naší kuchyni objevovaly spíš sporadicky, jsou naštěstí pryč a naše zdraví může radostí plesat.

Celý článek...
 
Jak se probrat po zimě? Zkuste jarní detox!
Napsal uživatel redakce   

Jaro je obdobím nových začátků. Nejen, že se probouzí příroda, ale procitá i naše tělo. Proto je tato doba nejvhodnější k nastartování nových sil a k přípravě na další dny plné energie.

Celý článek...
 
Nezapomínejte na ovoce a zeleninu
Napsal uživatel redakce   
Podpora správné výživy a udržování zdravého životního stylu by měla být založena na pravidelném dodržování konzumace pěti porcí ovoce a zeleniny denně. Výživoví odborníci ze Světové zdravotnické organizace doporučují sníst denně alespoň 200 g ovoce a 400 g zeleniny. Nezapomínejte však na to, že jíst ovoce a zeleninu byste měli v pravidelných intervalech a můžete ji kombinovat i s ovocnými a zeleninovými šťávami.
Celý článek...
 
Také vás trápí atopický ekzém?
Napsal uživatel redakce   

dp2390887Máme tu jaro a s ním, bohužel, zhoršení stavu většiny atopiků. Příroda se probouzí, tráva se zelená, první květiny a stromy kvetou a vzduch se alergeny jen hemží… Co dělat s tím, aby to naši nejmenší přežili ve zdraví?

Pokud máte doma dítě s atopickým ekzémem, jistě pro vás není novinkou, že tímto onemocněním trpí každé páté dítě v Evropě.

Celý článek...
 
Potřebujete plínky?
Napsal uživatel redakce   
dp4795475Máte doma miminko a tudíž vyrážíte na nákup plínek? Nebo ho teprve čekáte a zrovna řešíte, zda di pro něj vyberete papírové či látkové? Výběr je jistě těžký, obojí mají svá pro a proti…
Celý článek...
 
Také žijete svůj bio život?
Napsal uživatel -if-   
dp11057109Prodejny zdravé výživy rostou jako houby po dešti a pokud žádná není ve vašem městě, jistě v nejbližším obchodním domě existuje nějaký bio koutek. Máme bio zeleninu, bio hotová jídla i bio salámy. Jenomže, co to vlastně to bio znamená?

Jak již sám název bio potravina napovídá, jedná se o produkt pocházející z přírody. Snadno byste mohli namítnout, že každá potravina má svůj původ v přírodě. Bio potravina má ovšem k přírodě svým způsobem „blíže“. Je to dáno pevně stanovenými pravidly, která musí ekozemědělec, tedy producent biosurovin a bio potravin a ekozpracovatel, tedy výrobce, dodržovat.

 

Celý článek...
 
Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2013: Spotřebitelé dají na doporučení známých
Napsal uživatel redakce   

 

 

002Praha, 25. dubna 2013 – Skupina Atoz Retail dnes na slavnostním galavečeru vyhlásila výsledky třináctého ročníku prestižního marketingového programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, který oceňuje inovace na českém trhu rychloobrátkového zboží. Spotřebitelé letos vybírali ze 115 výrobků / výrobkových řad v rekordních 38 kategoriích. Z průzkumu agentury STEM/MARK vyplynulo, že při rozhodování spotřebitelů o nákupu stoupá důležitost doporučení známých a umístění výrobku v obchodě.

Celý článek...
 
Zařizujeme dětský pokoj
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   

Podle některých studií může za špatné výsledky ve škole často i prostředí, ve kterém se děti připravují a dělají domácí úkoly. Chcete svým potomkům pomoci k lepšímu prospěchu a rozhodli jste se mu předělat pokoj? Pozor, aby to nebylo ještě horší než před tím.

I když si to možná neuvědomujeme, smysl pro pořádek a samostatnost v nás probudil a více či méně rozvíjel dětský pokoj. Význam tohoto území v bytě si uvědomují i architekti a díky jim má v každém dispozičním řešení nového bydlení své místo. V případě dětských pokojů a pokojíčků nehrají zásadní roli ani tak metry čtvereční, jako spíše jejich uspořádání vzhledem k pracovní, klidové a hrací zóně, větratelnost a světlost.

 

Celý článek...
 
Kia Carens
Napsal uživatel Administrator   

kia_carens_my14_outdoor_06_3678_15339Zcela nová Kia Carens vychází vstříc potřebám moderních rodin. Nabízí především dostatek prostoru a variabilitu. Čtvrtá generace modelové řady Carens je zároveň odvážným vyjádřením osobitého designu s typickými prvky modelů značky Kia. Mezi ně patří kromě charakteristické masky chladiče také xenonové a LED světlomety, čí elegantní přístrojová deska a interiér s prémiovou úpravou povrchů.

 

 

Celý článek...
 
Opalovací kosmetika Sebamed
Napsal uživatel redakce   

sebamed1Opalovací kosmetika SEBAMED s efektivním ochranným systémem proti UVA a UVB záření s mikropigmenty působí proti poškození a podráždění pokožky vlivem slunečního záření. Obsažené vitaminy E a B6 přispívají k ochraně a regeneraci buněk a zvlhčující komplex zajišťuje intenzivní hydrataci, a tak brání vysušení pokožky. Opalovací kosmetika SEBAMED neobsahuje olej a neucpává tak póry (je nekomedogenní). Kosmetika je odolná vodě i písku, snadno se nanáší a nezanechává bílé stopy. Neobsahuje alkohol, barviva ani parabeny.

 

Opalovací kosmetiku SEBAMED lze volně zakoupit v lékárnách, v DM drogeriích, nezávislých drogeriích nebo na internetových stránkách www.babybaby.cz.

Více informací naleznete na www.seba.cz

 

Celý článek...
 
Vyhrajte boj s alergií!
Napsal uživatel Administrator   

dp6214276Pokud jste si již uvědomili, že jste alergik, absolvovali jste vyšetření, musíte začít s chorobou bojovat. Je potřeba analyzovat prostředí, ve kterém žijete a zjistit, co je pro vás nebezpečné, tedy přistoupit k preventivním opatřením – odstranit alergen – např. koberce, záclony, závěsy, kožešiny a jiné zdroje prachu. Používejte jen výrobky určené pro alergiky, čističky vzduchu,  dostatečně větrejte a ačkoliv je to těžké, nechovejte domácí zvířata se srstí. Též je velmi důležité dodržování správné životosprávy, dospělí by se měli vyvarovat kouření, děti by se měly vyhýbat pobytu v zakouřených prostorách.

Celý článek...
 
15 kroků k zdravému hubnutí
Napsal uživatel Administrator   
dp3299456Pokud očekáváte 15 zaručených rad, díky kterým za týden zhubnete 10 kilo, aniž byste se museli vzdát svých oblíbených kremrolí a svíčkové se šesti, zřejmě vás zklamu. Takhle to totiž opravdu nefunguje.

Pokud totiž opravdu chcete skoncovat s nadváhou, musíte nejprve začít jinak myslet. A potom zkusit jinak jíst.

Celý článek...
 
Celulitida a jak na ni
Napsal uživatel redakce   
dp6931813Říká se jí celulitida, lékaři používají raději odborný výraz dermopanikulóza. Označení "pomerančová kůže" je poetičtější, ale vždy jde o jedno a totéž - o tuk, který se pod pokožkou hromadí jako sražený tvaroh. Výsledek? Ani sebelepší plavky nepřekryjí spoustu hrbolků - zejména na stehnech a hýždích, ale také na pažích - připomínajících kůru zralého pomeranče.

Celulitida – pomerančová kůže je považována především za kosmetický problém, který trápí více či méně 90% žen.

Celý článek...
 
Alergická rýma
Napsal uživatel redakce   

Zvláštní kapitolu tvoří alergická rýma. Jedná se o jedno z nejčastějších zánětlivých onemocnění postihující nosní sliznici.

Mezi hlavní příznaky patří svědění a dráždění nosní sliznice, kýchání, vodnatá sekrece a s tím související pocit ucpaného nosu. Velmi často se objevují i příznaky oční, jako je zarudnutí spojivek, svědění oka či větší produkce slz. Vzhledem k tomu, že horní cesty dýchací jsou velmi úzce provázány s dolními, objevují se příznaky z postižení sliznice i zde. Zřetelným projevem je nucení ke kašli.

Starší a stále užívané dělení rozlišuje alergickou rýmu na sezonní a celoroční.

Celý článek...
 
Zavinovat, nebo ne?
Napsal uživatel redakce   

dp2390887Trendy se mění. Když se narodil můj první syn  byl trend zavinovat, zavinovat a zavinovat. O čtyři roky později bylo všechno jinak. Pro změnu se zavinovačka nedoporučovala. A jak je to dnes?

Pravdou je, že ortopedi nejsou ze zavinovačky nijak odvázaní. Tvrdí, že v ní má miminko nožičky blízko u sebe, a to se zdá být nevhodné pro správný vývoj kyčlí. Ideálním stavem by měla být úplná volnost v pohybu miminka. Tu vám zajistí nové typy tzv. rychlozavinovaček, které už děťátko tak pevně neobepínají, ale zároveň ponechávají všechny výhody zavinovaček.  A jaké to jsou?

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Ke kořenům bolesti zad

epc01Klinika miniinvazivní a endoskopické léčby zad EuroPainClinics představuje unikátní miniinvazivní a endoskopickou léčbu kořenového (radikulárního) syndromu

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo