Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Moje rodina a já
Pereme stále, můžeme prát lépe?
Napsal uživatel redakce   

dp10305981Kdybych si měla vybrat, co naše rodina potřebuje nejvíce, bez dlouhého váhání bych zvolila pračku. No schválně, televize je věc vcelku zbytečná, bavit se můžeme i bez ní. Na výlety je kolo, takže auto oželíme a jídlo se sní tak rychle, že  do ledničky ani nedoputuje. Zato pračku, tu si považuji. Kdybych měla prát na valše, strávím přepíráním svršků  mých dětí, které mají patent na přitahování skvrn a výrobu fleků,  většinu života.

 

Celý článek...
 
Jste nemocní? Zkuste med
Napsal uživatel redakce   

vcelyJistě pro vás nebude žádnou novinkou, že med je takový malý přírodní zázrak. Možná ale netušíte, s čím vším vám může pomoci…

 

Celý článek...
 
Co si zabalit do porodnice?
Napsal uživatel re   
dp2716739Také čekáte miminko a přemýšlíte, co jste zapomněla zabalit do tašky, kterou si berete s sebou?
Tašku je dobré mít nachystanou pěkně po ruce již několik dní před očekávaným termínem porodu.
Celý článek...
 
Co je váš šálek čaje?
Napsal uživatel redakce   
Plantaze_sberaciČaj je dnes běžnou součástí našeho pitného režimu. Někdo jej pije ráno jako startovací nápoj, jiný si v jeho pití našel dokonce takovou zálibu, že si po celý den vychutnává jeho aroma i delikátnost. Ale víte něco o jeho kvalitě a jaké druhy čajů vůbec můžete ochutnat?

Celý článek...
 
Jak si poradit s opruzeninami u miminka
Napsal uživatel redakce   

bubchen-kremPokožka novorozenců a kojenců je daleko jemnější a citlivější na vnější vlivy, než je tomu u starších dětí. Nejčastějším kožním problémem u miminek bývají opruzeniny v plenkové oblasti neboli plenková dermatitida. Ty mohou vzniknout prakticky kdykoliv.

Opruzeniny se nejčastěji vyskytují v okolí genitálií a zadečku miminka. Základem jejich prevence je časté přebalování - pleny vyměňujte alespoň sedmkrát denně, u novorozence ještě častěji. Několikrát za den nechte děťátko chvíli bez pleny. Důležitá je také hygiena.

Celý článek...
 
Nastartujte svoje rána s BeBe Dobré Ráno
Napsal uživatel redakce   

bebe2Druhý ročník projektu „BeBe VÝZVA“ odstartuje na začátku června

Praha, 22. květen 2013 – BeBe Dobré ráno potěší všechny, pro které se ranní vstávání stalo synonymem chaosu a mají k němu asi tak stejně pozitivní vztah jako k havěti z africké džungle. Od prvního června se totiž může každý opět zapojit do projektu BeBe výzva, díky kterému se na svoje rána začne zase opět těšit nejeden chronický přeřizovač budíku. Přidejte se na www.bebevyzva.cz, zacvičte si alespoň jednu minutu kardio cvičení denně, dejte si snídani a uvidíte, že na to, abyste se už od rána cítili skvěle, opravdu nepotřebujete žádnou magii. A za odměnu můžete navíc získat spoustu lákavých cen. Pustit se do Výzvy zkrátka stojí za to!

Celý článek...
 
Zdravé opalování
Napsal uživatel redakce   
dp1537751Opálení si většinou spojujeme s aktivním životním stylem a s pobytem venku. Opálenou kůži často považujeme za krásnější, zdravější a přitažlivější než pleť neopálenou. Ale existuje vůbec opalování, které je zdravé a pleti a tudíž i nám neubližuje?

Najít míru, při které nám sluníčko přináší potřebný vitamín D, energii a dobrou náladu a zároveň nehrozí zhoubným onemocněním kůže není jednoduché. Pokud si nechceme ublížit, měli bychom začít tím, že zjistíme, jakou dobu právě naše pokožka na slunci unese. To znamená, že potřebujeme znát svůj fototyp.

Celý článek...
 
Očkování na cestu do zahraničí
Napsal uživatel -if-   
dp10304405Chystáte se na dovolenou? Tak to je určitě dobře. Jen by asi nebylo nejpříjemnější, kdybyste si spolu s hezkým opálením přivezli i nějak ošklivou nemoc.

Nejprve je nutné si říci, že ne každý výjezd do zahraničí znamená nutnost očkování. Očkování není nutné pro oblast Středomoří a Severní Evropy. Pro naše občany je povinné pouze očkování proti žluté zimnici, která se vyskytuje hlavně v Africe a Jižní Americe.

Celý článek...
 
Záněty, poševní mykózy a kvasinkové infekce…
Napsal uživatel -if-   
dp1534760Máte za sebou opakované gynekologické záněty? Trpíte na mykózy a kvasinkové infekce? Berete antibiotika? Potom právě pro vás tu máme pár rad.

Možná netušíte, že čtyři z pěti žen prodělají mykózu alespoň jedenkrát za život, téměř polovina z nich jí trpí opakovaně. Vaginální mykóza je nejčastějším onemocněním, kvůli kterému ženy navštěvují ordinaci gynekologa.

Celý článek...
 
Výbavička pro miminko
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
dp2771394Narození miminka je výjimečnou událostí a měla byste na ní být náležitě připravena. Pravda je taková, že seznam všech potřebných věcí není zrovna krátký a bez něj s snadno na něco zapomenete.

Očekáváte narození potomka a nevíte si rady, čím vším byste pro jeho příchod měla být vybavena? Snad vám pomůže následující seznam. Samozřejmě ale musíte zvážit roční období - letní mimi bude mít výbavičku poněkud "odlehčenější" než zimní.

Snad každý koupí něco zbytečného, co nikdy nevyužije - bohužel tohle nikdy neodhadnete dopředu - protože každý rodič a každé miminko je jiné, takže univerzální rady neexistují. Pokuste se nekupovat ihned, když vám někdo doporučí "něco úžasného". Zkuste se na "úžasnou věc" (ať už je to cokoli) informovat u více lidí. Věřte, že tak dost ušetříte a hlavně nebudete mít doma jednu skříň plnou "úžasných nepoužitých věcí". Hodně věcí se dá dokupovat tak říkajíc "za pochodu" až po porodu, nicméně nutný základ je dobré mít doma, protože se může stát, že se doba než se po porodu dostanete do obchodu trošku protáhne a pak musí vše "zachraňovat" nakupující tatínek .

Celý článek...
 
Také vás trápí dětský kašel?
Napsal uživatel redakce   

dp16276055Asi málokterá maminka je ochuzena o zkušenost s dětským kašlem. Také se právě z vaší postýlky celou noc ozývalo kašlání a vy právě stojí ve frontě v lékárně? A teď pozor, jestli pak víte, co odpovíte na otázku paní lékárnice?
Trápí dítě suchý, či vlhký kašel? Má vykašlávat, nebo je zapotřebí kašel tišit?
„Kašel je častým a důležitým příznakem onemocnění dýchacího ústrojí,“ říká MUDr. Jana Rydlová, primářka dětské léčebny. „Nejčastěji je vyvolán změnami v nosohltanu, hrtanu a průduškách.“

Celý článek...
 
Zázračná aloe vera
Napsal uživatel redakce   

H2d0a7c8_1Aloe vera, rostlina, která je jako zázračný lék známá po celém světě konečně našla své uplatnění i u nás.
Aloe vera pochází z Afriky a Středomoří, dnes bychom ji však našli snad po celé planetě. Stala se nejen oblíbenou pokojovou rostlinou, ale pro mnohé i nepostradatelným lékem.

Celý článek...
 
Espumisan kapky 100 mg/ml
Napsal uživatel redakce   

ESPkapky_fotoProduktÚleva při nadýmání pro spokojené bříško a pohodu celé rodiny

• lék s prověřenou účinností
• rychlá a pohodlná aplikace - stačí 5-10 kapek*
• pro všechny věkové skupiny
*dávkování pro kojence


Lék Espumisan kapky 100 mg/ml obsahuje simeticon. Pečlivě si pročtěte příbalový leták.
K vnitřnímu užití.

 
Ochranu dětí před chladem nelze podceňovat
Napsal uživatel redakce   

bubchen1Letním teplotám už definitivně odzvonilo a místo nich nás čekají podzimní plískanice a co nevidět i sníh a mráz. Při procházkách s dítětem by proto měly všechny maminky více myslet na ochranu jeho citlivé pokožky. Miminka jsou totiž k omrzlinám daleko náchylnější než dospělí a je potřeba je chránit vhodným oblečením.

Celý článek...
 
Nekončící zábava s tousty
Napsal uživatel redakce   

toustovani02Se začátkem léta přišel i nový internetový portál www.toustovani.cz. Fanouškům toustů nabídne, na co si jen vzpomenou a věci i hranicí jejich fantazie

Na novém webu neuniknete receptům, které nás odzbrojí pestrostí a rychlá večeře už nebude nikdy problém. Fantazii se na tomto webu opravdu meze nekladou, protože křupavý toust si můžete udělat přímo online. Chcete poslat kamarádům svojí fotku, není problém, vytoustujte si jí v aplikaci na váš toust.

Žádná snídaně už nebude nuda, když tousty doveze od toustovače přímo k talíři double decker. Pak máte zaručeno, že už děti nebudou utíkat od snídaně. Nebo můžete stáhnout dětem do tabletu hry a na cestách se bude otáčet na zadní sedadlo, jestli tam opravdu sedí :-)

Celý článek...
 
Probiotika, prebiotika a symbiotika
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
dp6573773Určitě jste tyto pojmy už zaslechli, ale už možná nevíte, co přesně znamenají.

Co to jsou probiotika, prebiotika, symbiotika a jaký je mezi nimi rozdíl?

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které jsou v přiměřeném množství konzumovány a příznivě ovlivňují zdravotní stav uživatele. Můžeme se setkat v podstatě s dvěma skupinami výrobků v oblasti probiotik.

Celý článek...
 
Jedeme na výlet
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
dp7086127Cestování v současné době patří k našemu životu a vzdát se ho je téměř nemyslitelné. Co když ale čekáme miminko? Co udělat pro to, abychom cestovali maximálně bezpečně?

Není prokázáno, že by cestování vyvolávalo potrat nebo předčasný porod, tudíž nejsou důvody ho těhotným zakazovat. Jistá rizika ale existují a každá nastávající maminka by s nimi měla být srozuměna. Obecně platí, že pro těhotnou ženu je nejbezpečnější cestovat během druhého trimestru těhotenství (18. až 24. týden), kdy se cítí dobře a je malé riziko potratu, nebo předčasného porodu. V posledním trimestru (25. až 36. týden) se doporučuje zdržovat v relativní blízkosti vašeho ošetřujícího lékaře či pracoviště, na kterém plánujete porodit. Konečné rozhodnutí, zda cestovat nebo necestovat by mělo padnout po konzultaci s pojišťovnou, u které sjednáváte pojištění léčebných výloh. Zdaleka ne všechny programy budou krýt náklady spojené s komplikacemi v těhotenství, s porodem a péčí o novorozence! Je třeba počítat i s vyšším pojistným.

Celý článek...
 
Na trh přichází řada novinek pro vaši domácí lékárničku
Napsal uživatel redakce   
01Venkovní aktivity se blíží a s nimi i správný čas doplnit domácí lékárničku o novinky od společnosti 3M. Zásadní položku představují inovované repelenty Ultrathon™ v rozšířeném portfoliu a novém balení. Přípravek pomůže proti hmyzu v našich lesích stejně úspěšně jako v tropické džungli. V nabídce Spofaplast najdeme širokou škálu gelových náplastí na puchýře, ale i do vody. Nexcare představuje náplasti ze speciálních prodyšných materiálů a zejména malé parádnice při drobných zraněních ocení design ve znamení Barbie.
Celý článek...
 
Lékárnička na cestu
Napsal uživatel -if-   
dp2457593Chystáte se pomalu na dovolenou? Jistě již máte nakoupeny nové plavky, opalovací kosmetiku a i to krásné průhledné lehátko jste si dopřáli. Máte ale sbalenou i lékárničku? Nebo jste přesvědčeni, že právě vám se nemůže nic stát?

Víte, co by v lékárničce určitě nemělo chybět?

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo