Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Moje rodina a já
Ochranu dětí před chladem nelze podceňovat
Napsal uživatel redakce   

bubchen1Letním teplotám už definitivně odzvonilo a místo nich nás čekají podzimní plískanice a co nevidět i sníh a mráz. Při procházkách s dítětem by proto měly všechny maminky více myslet na ochranu jeho citlivé pokožky. Miminka jsou totiž k omrzlinám daleko náchylnější než dospělí a je potřeba je chránit vhodným oblečením.

Celý článek...
 
Nastartujte svoje rána s BeBe Dobré Ráno
Napsal uživatel redakce   

bebe2Druhý ročník projektu „BeBe VÝZVA“ odstartuje na začátku června

Praha, 22. květen 2013 – BeBe Dobré ráno potěší všechny, pro které se ranní vstávání stalo synonymem chaosu a mají k němu asi tak stejně pozitivní vztah jako k havěti z africké džungle. Od prvního června se totiž může každý opět zapojit do projektu BeBe výzva, díky kterému se na svoje rána začne zase opět těšit nejeden chronický přeřizovač budíku. Přidejte se na www.bebevyzva.cz, zacvičte si alespoň jednu minutu kardio cvičení denně, dejte si snídani a uvidíte, že na to, abyste se už od rána cítili skvěle, opravdu nepotřebujete žádnou magii. A za odměnu můžete navíc získat spoustu lákavých cen. Pustit se do Výzvy zkrátka stojí za to!

Celý článek...
 
Zdravé opalování
Napsal uživatel redakce   
dp1537751Opálení si většinou spojujeme s aktivním životním stylem a s pobytem venku. Opálenou kůži často považujeme za krásnější, zdravější a přitažlivější než pleť neopálenou. Ale existuje vůbec opalování, které je zdravé a pleti a tudíž i nám neubližuje?

Najít míru, při které nám sluníčko přináší potřebný vitamín D, energii a dobrou náladu a zároveň nehrozí zhoubným onemocněním kůže není jednoduché. Pokud si nechceme ublížit, měli bychom začít tím, že zjistíme, jakou dobu právě naše pokožka na slunci unese. To znamená, že potřebujeme znát svůj fototyp.

Celý článek...
 
Očkování na cestu do zahraničí
Napsal uživatel -if-   
dp10304405Chystáte se na dovolenou? Tak to je určitě dobře. Jen by asi nebylo nejpříjemnější, kdybyste si spolu s hezkým opálením přivezli i nějak ošklivou nemoc.

Nejprve je nutné si říci, že ne každý výjezd do zahraničí znamená nutnost očkování. Očkování není nutné pro oblast Středomoří a Severní Evropy. Pro naše občany je povinné pouze očkování proti žluté zimnici, která se vyskytuje hlavně v Africe a Jižní Americe.

Celý článek...
 
Záněty, poševní mykózy a kvasinkové infekce…
Napsal uživatel -if-   
dp1534760Máte za sebou opakované gynekologické záněty? Trpíte na mykózy a kvasinkové infekce? Berete antibiotika? Potom právě pro vás tu máme pár rad.

Možná netušíte, že čtyři z pěti žen prodělají mykózu alespoň jedenkrát za život, téměř polovina z nich jí trpí opakovaně. Vaginální mykóza je nejčastějším onemocněním, kvůli kterému ženy navštěvují ordinaci gynekologa.

Celý článek...
 
Výbavička pro miminko
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
dp2771394Narození miminka je výjimečnou událostí a měla byste na ní být náležitě připravena. Pravda je taková, že seznam všech potřebných věcí není zrovna krátký a bez něj s snadno na něco zapomenete.

Očekáváte narození potomka a nevíte si rady, čím vším byste pro jeho příchod měla být vybavena? Snad vám pomůže následující seznam. Samozřejmě ale musíte zvážit roční období - letní mimi bude mít výbavičku poněkud "odlehčenější" než zimní.

Snad každý koupí něco zbytečného, co nikdy nevyužije - bohužel tohle nikdy neodhadnete dopředu - protože každý rodič a každé miminko je jiné, takže univerzální rady neexistují. Pokuste se nekupovat ihned, když vám někdo doporučí "něco úžasného". Zkuste se na "úžasnou věc" (ať už je to cokoli) informovat u více lidí. Věřte, že tak dost ušetříte a hlavně nebudete mít doma jednu skříň plnou "úžasných nepoužitých věcí". Hodně věcí se dá dokupovat tak říkajíc "za pochodu" až po porodu, nicméně nutný základ je dobré mít doma, protože se může stát, že se doba než se po porodu dostanete do obchodu trošku protáhne a pak musí vše "zachraňovat" nakupující tatínek .

Celý článek...
 
Už nebudeš sám…
Napsal uživatel -if-   
dp9497876Někdy je to součástí plánů, jindy to výjde nějak samo od sebe. Zatímco nám leží v postýlce miminko, druhé už roste v bříšku.  Je to ovšem výhoda, nebo nevýhoda? Chcete děti rychle po sobě? Pak zvažte všechna pro i proti.

Rada gynekologa je jednoznačná

Odborníci mají v tomto tématu poměrně jasno. Gynekologové a porodníci obecně doporučují počkat s dalším těhotenstvím alespoň rok po porodu.

Celý článek...
 
Psychika a příjem potravy
Napsal uživatel redakce   

dp1180367Řada lidí dnes pod tíhou médií a daných ideálů krásy o jídle soustavně přemýšlí. „Mám sníst toto jídlo? Neublíží mi to? Neměla bych držet dietu?“ Jisté však je, že jíst a neustále si jídlo vyčítat, je velmi špatné na psychiku. Co nám vlastně neustálé úvahy o jídle a dietách dělají s psychikou?

Odpovídá zkušená výživová poradkyně studia Wellnessia Monika Divišová.

Celý článek...
 
Pot, dobrý přítel, špatný nepřítel
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
dp6476012Potit se je lidské. Potíme se všichni, je to přirozené a pro zdravý život nezbytné. Problém ovšem nastává, pokud toho potu vyprodukujeme víc, než je zdrávo. Používání deodorantů, antiperspirantů a pravidelné výměny oblečení a sprchy by mělo být samozřejmostí. Kromě toho ale se můžeme obrátit k výdobytkům moderní vědy.

K nadměrnému pocení dochází zvýšenou činností potních žláz a lidé trpící nadměrným pocením bývají společensky znevýhodněni. Jedná se většinou o omezené oblasti kůže jako jsou dlaně, podpaží, chodidla nebo bederní krajina, třísla a zátylek.

 

Celý článek...
 
NutriniDrink pro děti – nová vanilková a banánová příchuť!
Napsal uživatel redakce   
001Rodinka dětských NutriniDrinků se rozrostla o příchutě vanilkovou a banánovou – nyní již tedy nabízí celkem 5 oblíbených příchutí: neutrální, jahodovou, čokoládovou, vanilkovou a banánovou!
Celý článek...
 
Nekončící zábava s tousty
Napsal uživatel redakce   

toustovani02Se začátkem léta přišel i nový internetový portál www.toustovani.cz. Fanouškům toustů nabídne, na co si jen vzpomenou a věci i hranicí jejich fantazie

Na novém webu neuniknete receptům, které nás odzbrojí pestrostí a rychlá večeře už nebude nikdy problém. Fantazii se na tomto webu opravdu meze nekladou, protože křupavý toust si můžete udělat přímo online. Chcete poslat kamarádům svojí fotku, není problém, vytoustujte si jí v aplikaci na váš toust.

Žádná snídaně už nebude nuda, když tousty doveze od toustovače přímo k talíři double decker. Pak máte zaručeno, že už děti nebudou utíkat od snídaně. Nebo můžete stáhnout dětem do tabletu hry a na cestách se bude otáčet na zadní sedadlo, jestli tam opravdu sedí :-)

Celý článek...
 
Probiotika, prebiotika a symbiotika
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
dp6573773Určitě jste tyto pojmy už zaslechli, ale už možná nevíte, co přesně znamenají.

Co to jsou probiotika, prebiotika, symbiotika a jaký je mezi nimi rozdíl?

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které jsou v přiměřeném množství konzumovány a příznivě ovlivňují zdravotní stav uživatele. Můžeme se setkat v podstatě s dvěma skupinami výrobků v oblasti probiotik.

Celý článek...
 
Jedeme na výlet
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
dp7086127Cestování v současné době patří k našemu životu a vzdát se ho je téměř nemyslitelné. Co když ale čekáme miminko? Co udělat pro to, abychom cestovali maximálně bezpečně?

Není prokázáno, že by cestování vyvolávalo potrat nebo předčasný porod, tudíž nejsou důvody ho těhotným zakazovat. Jistá rizika ale existují a každá nastávající maminka by s nimi měla být srozuměna. Obecně platí, že pro těhotnou ženu je nejbezpečnější cestovat během druhého trimestru těhotenství (18. až 24. týden), kdy se cítí dobře a je malé riziko potratu, nebo předčasného porodu. V posledním trimestru (25. až 36. týden) se doporučuje zdržovat v relativní blízkosti vašeho ošetřujícího lékaře či pracoviště, na kterém plánujete porodit. Konečné rozhodnutí, zda cestovat nebo necestovat by mělo padnout po konzultaci s pojišťovnou, u které sjednáváte pojištění léčebných výloh. Zdaleka ne všechny programy budou krýt náklady spojené s komplikacemi v těhotenství, s porodem a péčí o novorozence! Je třeba počítat i s vyšším pojistným.

Celý článek...
 
Na trh přichází řada novinek pro vaši domácí lékárničku
Napsal uživatel redakce   
01Venkovní aktivity se blíží a s nimi i správný čas doplnit domácí lékárničku o novinky od společnosti 3M. Zásadní položku představují inovované repelenty Ultrathon™ v rozšířeném portfoliu a novém balení. Přípravek pomůže proti hmyzu v našich lesích stejně úspěšně jako v tropické džungli. V nabídce Spofaplast najdeme širokou škálu gelových náplastí na puchýře, ale i do vody. Nexcare představuje náplasti ze speciálních prodyšných materiálů a zejména malé parádnice při drobných zraněních ocení design ve znamení Barbie.
Celý článek...
 
Lékárnička na cestu
Napsal uživatel -if-   
dp2457593Chystáte se pomalu na dovolenou? Jistě již máte nakoupeny nové plavky, opalovací kosmetiku a i to krásné průhledné lehátko jste si dopřáli. Máte ale sbalenou i lékárničku? Nebo jste přesvědčeni, že právě vám se nemůže nic stát?

Víte, co by v lékárničce určitě nemělo chybět?

Celý článek...
 
Středomořská dieta
Napsal uživatel redakce   

V okamžiku, kdy slyšíte slovo „dieta“, vybaví se vám patrně jakýsi druh utrpení ve formě rozličných zákazů nebo příkazů týkajících se stravování, možná vám také vytanou na mysli pojmy jako jo-jo efekt či  představa sisyfovské práce. Ať patříte do kterékoli z výše zmíněných skupin, vězte, že středomořskou dietu necharakterizuje ani utrpení nebo jo-jo efekt, ale ani nemožnost splnění cíle. Středomořskou dietu, již považují za nejzdravější formu stravování i odborníci na výživu, charakterizují a spojují především termíny jako nižší výskyt kardiovaskulárních onemocnění, zdravý životní styl, dlouhověkost, a nepřímo třeba i mytický spor Poseidóna a bohyně Pallas Athény o vládu nad Attikou, jak jej líčí i profesor Rudolf Mertlík ve svých Starověkých bájích a pověstech.

Celý článek...
 
Cestujete s dětmi?
Napsal uživatel -if-   
dp5024320Většina dětí jezdí v autě ráda. Bohužel, to obvykle platí jen na kratší vzdálenosti. Pokud se s nimi chystáte na zahraniční dovolenou, nastává trochu problém. S trochou příprav se ovšem i ten dá zvládnout.

Pokud budete cestovat autem, budete muset dělat častější, zhruba půlhodinové přestávky, a to asi po 3 hodinách jízdy. Cestování vlakem či letadlem je v tomto směru snazší, protože větší dítě se může projít krátce v uličce, cestování autobusem na větší vzdálenost není příliš vhodné.

Celý článek...
 
Proč ženy lžou? A proč jim muži věří?
Napsal uživatel redakce   

Myslím, že to byla žena, kdo vymyslel termín milosrdná lež. A věřte tomu, že to myslela dobře. Já vím, lhát se nemá. Ale jsou situace, kdy je lež nejlepší řešení. Nevěříte?

 

Celý článek...
 
Oblíbené zlaté polomáčené sušenky nyní také v mini formátu
Napsal uživatel redakce   

polomacene_MINI_145g_horke_leftKdo by neznal jedny z nejlahodnějších sušenek, na kterých si pochutnáváme snad už od nepaměti. Polomáčenky, jak jim s oblibou říkáme, nesmějí chybět v žádné správné skříňce s dobrotami. K radosti všech se rodina těchto sušenek od značky Zlaté rozrostla o další dva přírůstky. Nové sušenky Zlaté Polomáčené Mini jsou ideální, pokud třeba pořádáte rodinnou oslavu, čekáte návštěvu kamarádky nebo chcete přichystat dětem něco sladkého na zub. Díky jejich mini formátu a praktickému balení v pytlíčku stačí sušenky jen vysypat do misky a chutné občerstvení, po kterém se jistě jen zapráší, máte na stole.

Novinka bude k dostání od června ve dvou nejoblíbenějších příchutích – s mléčnou nebo hořkou čokoládovou polevou.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Novinky mezi 3D puzzle od společnosti Ravenburger

raven02Vaše děti mohou postavit sluneční soustavu, poznat dinosaury v Jurském světě nebo si zpestřit pracovní stůl novou keckou Mickey Mouse

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo