Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2017-cervenec

ke stažení v pdf

For Kids
Moje rodina a já
Kids’ Lab Abrakadabra aneb Malí vědci v akci
Napsal uživatel redakce   

IMG_0404 Chemie je zábava, nevěříte? V první dětské laboratoři Kids’ Lab Abrakadabra, kterou v listopadu loňského roku otevřela největší chemická společnost BASF, tomu tak opravdu je! V prostorách Národního technického muzea v Praze totiž věda pod rukama dětí doslova ožívá.

Celý článek...
 
Unikátní pomůcka pro děti s dyslexií
Napsal uživatel redakce   

Screenshot_6Především dětem na 2. stupni základních škol trpícím dyslexií je určen nový projekt Laboratoří CZ.NIC Tablexia. Jde o vzdělávací hru pro tablety, jejímž cílem je podporovat kognitivní schopnosti dětí s touto poruchou. Aplikace ve své první verzi obsahuje tři samostatné hry – na trénink sluchového rozlišování, prostorové orientace a pracovní paměti. Tablexia vznikla jako otevřený software a je v plánu ji rozšiřovat o další hry. Aplikace je nyní dostupná pro platformu Android, uživatelům je k dispozici zdarma.

Celý článek...
 
Zavinovat, nebo ne?
Napsal uživatel redakce   

dp26908895Mám tři děti. Prvního v porodnici pevně zavinuli a radili mi zavinovat, zavinovat, zavinovat. Tvrdili, že dítě potřebuje především teplo. Druhý syn přišel na svět o čtyři roky později v jiné porodnici. Možná to bylo tím, že to bylo uprostřed léta, ale trend zavinování se tehdy nenosil. U třetího dítěte už jsme proto zavinovačku ani nepřipravovala. Jaké bylo moje překvapení, když jsem od některých maminek slyšela, že bez zavinovačky se rozhodně neobejdou.

Celý článek...
 
Jak na vši
Napsal uživatel redakce   

H29bcdfe_1Vposlední době přibývá stížností na výskyt vší v dětské populaci. Mnohdy rodiče uvádějí, že provedou všechna doporučená opatření, ale po čase je dítě opět zavšivené, protože si přineslo nákazu ze školny nebo školky. Chceme proto přinést několik informací o tom co jsou to vši (cizí název pro zavšivení je pedikulóza) a jak se tohoto nepříjemného hmyzu zbavit.

 

Celý článek...
 
Zdravé svačiny
Napsal uživatel redakce   

02H60724_1Blíží se konec září a možná již mnohým maminkám dochází inspirace na školní svačinky.  Chleba, rohlík  a zase chleba – kdo by měl chuť jíst pořád to samé… Pojďme se podívat, co by školákům mohlo zachutnat.

Celý článek...
 
Jste nemocní? Zkuste med
Napsal uživatel redakce   

vcelyJistě pro vás nebude žádnou novinkou, že med je takový malý přírodní zázrak. Možná ale netušíte, s čím vším vám může pomoci…

 

Celý článek...
 
Co si zabalit do porodnice?
Napsal uživatel re   
dp2716739Také čekáte miminko a přemýšlíte, co jste zapomněla zabalit do tašky, kterou si berete s sebou?
Tašku je dobré mít nachystanou pěkně po ruce již několik dní před očekávaným termínem porodu.
Celý článek...
 
Co je váš šálek čaje?
Napsal uživatel redakce   
Plantaze_sberaciČaj je dnes běžnou součástí našeho pitného režimu. Někdo jej pije ráno jako startovací nápoj, jiný si v jeho pití našel dokonce takovou zálibu, že si po celý den vychutnává jeho aroma i delikátnost. Ale víte něco o jeho kvalitě a jaké druhy čajů vůbec můžete ochutnat?

Celý článek...
 
Jak si poradit s opruzeninami u miminka
Napsal uživatel redakce   

bubchen-kremPokožka novorozenců a kojenců je daleko jemnější a citlivější na vnější vlivy, než je tomu u starších dětí. Nejčastějším kožním problémem u miminek bývají opruzeniny v plenkové oblasti neboli plenková dermatitida. Ty mohou vzniknout prakticky kdykoliv.

Opruzeniny se nejčastěji vyskytují v okolí genitálií a zadečku miminka. Základem jejich prevence je časté přebalování - pleny vyměňujte alespoň sedmkrát denně, u novorozence ještě častěji. Několikrát za den nechte děťátko chvíli bez pleny. Důležitá je také hygiena.

Celý článek...
 
Nastartujte svoje rána s BeBe Dobré Ráno
Napsal uživatel redakce   

bebe2Druhý ročník projektu „BeBe VÝZVA“ odstartuje na začátku června

Praha, 22. květen 2013 – BeBe Dobré ráno potěší všechny, pro které se ranní vstávání stalo synonymem chaosu a mají k němu asi tak stejně pozitivní vztah jako k havěti z africké džungle. Od prvního června se totiž může každý opět zapojit do projektu BeBe výzva, díky kterému se na svoje rána začne zase opět těšit nejeden chronický přeřizovač budíku. Přidejte se na www.bebevyzva.cz, zacvičte si alespoň jednu minutu kardio cvičení denně, dejte si snídani a uvidíte, že na to, abyste se už od rána cítili skvěle, opravdu nepotřebujete žádnou magii. A za odměnu můžete navíc získat spoustu lákavých cen. Pustit se do Výzvy zkrátka stojí za to!

Celý článek...
 
Chtěla bych být mámou
Napsal uživatel redakce   

dp4372623O tom, že neplodnost je v současné době velký problém asi nikdo nepochybuje. Jedním z důvodů je rostoucí věk rodičů, dalším rostoucí množství problémů, které vedou ke sterilitě jednoho z partnerů.
Pravděpodobnost početí, pokud jsou oba partneři zdraví, je asi 1/6, tj. při každém pokusu jedna ku šesti. S rostoucím věkem partnerů (matky) pravděpodobnost klesá, u ženy po 35 roku strměji a po 40. roku už je pravděpodobnost otěhotnění z vlastních vajíček malá (menší než 1/20).

 

Celý článek...
 
Zdravá, krásná a v kondici
Napsal uživatel -if-   

dp11104813Trápí vás přibírání na váze během těhotenství? Máte pocit, že vypadáte jako velryba a s každým dnem se situace povážlivě zhoršuje? Potom je potřeba s tím něco udělat. 
Rozhodně by nemělo platit, že je zapotřebí jíst za dva. Ano, dvakrát tolik si můžete vzít zeleniny, přidat byste mohly ovoce, na škodu nebudou také zakysané výrobky a vůbec výrobky z mléka. Tím, by ale měla nadměrná konzumace zcela jistě končit. Rozhodně se nevztahuje ani na přílohy, ani na zákusky a už vůbec ne na čokoládu a další podobné dobroty.

 

Celý článek...
 
Nebojte se vlákniny
Napsal uživatel redakce   

dp7795289Podle Světové zdravotnické organizace bychom pro správné fungování našeho těla měli každý den přijmout asi 25-30  gramů vlákniny. Většina Čechů ale během dne získá ze stravy ani ne polovinu z doporučené denní dávky. Navýšit příjem vlákniny přitom nemusí být složité. Kde všude můžeme vlákninu hledat?

 

Celý článek...
 
Pereme stále, můžeme prát lépe?
Napsal uživatel redakce   

dp10305981Kdybych si měla vybrat, co naše rodina potřebuje nejvíce, bez dlouhého váhání bych zvolila pračku. No schválně, televize je věc vcelku zbytečná, bavit se můžeme i bez ní. Na výlety je kolo, takže auto oželíme a jídlo se sní tak rychle, že  do ledničky ani nedoputuje. Zato pračku, tu si považuji. Kdybych měla prát na valše, strávím přepíráním svršků  mých dětí, které mají patent na přitahování skvrn a výrobu fleků,  většinu života.

 

Celý článek...
 
Také vás trápí dětský kašel?
Napsal uživatel redakce   

dp16276055Asi málokterá maminka je ochuzena o zkušenost s dětským kašlem. Také se právě z vaší postýlky celou noc ozývalo kašlání a vy právě stojí ve frontě v lékárně? A teď pozor, jestli pak víte, co odpovíte na otázku paní lékárnice?
Trápí dítě suchý, či vlhký kašel? Má vykašlávat, nebo je zapotřebí kašel tišit?
„Kašel je častým a důležitým příznakem onemocnění dýchacího ústrojí,“ říká MUDr. Jana Rydlová, primářka dětské léčebny. „Nejčastěji je vyvolán změnami v nosohltanu, hrtanu a průduškách.“

Celý článek...
 
Zázračná aloe vera
Napsal uživatel redakce   

H2d0a7c8_1Aloe vera, rostlina, která je jako zázračný lék známá po celém světě konečně našla své uplatnění i u nás.
Aloe vera pochází z Afriky a Středomoří, dnes bychom ji však našli snad po celé planetě. Stala se nejen oblíbenou pokojovou rostlinou, ale pro mnohé i nepostradatelným lékem.

Celý článek...
 
Espumisan kapky 100 mg/ml
Napsal uživatel redakce   

ESPkapky_fotoProduktÚleva při nadýmání pro spokojené bříško a pohodu celé rodiny

• lék s prověřenou účinností
• rychlá a pohodlná aplikace - stačí 5-10 kapek*
• pro všechny věkové skupiny
*dávkování pro kojence


Lék Espumisan kapky 100 mg/ml obsahuje simeticon. Pečlivě si pročtěte příbalový leták.
K vnitřnímu užití.

 
Ochranu dětí před chladem nelze podceňovat
Napsal uživatel redakce   

bubchen1Letním teplotám už definitivně odzvonilo a místo nich nás čekají podzimní plískanice a co nevidět i sníh a mráz. Při procházkách s dítětem by proto měly všechny maminky více myslet na ochranu jeho citlivé pokožky. Miminka jsou totiž k omrzlinám daleko náchylnější než dospělí a je potřeba je chránit vhodným oblečením.

Celý článek...
 
Nekončící zábava s tousty
Napsal uživatel redakce   

toustovani02Se začátkem léta přišel i nový internetový portál www.toustovani.cz. Fanouškům toustů nabídne, na co si jen vzpomenou a věci i hranicí jejich fantazie

Na novém webu neuniknete receptům, které nás odzbrojí pestrostí a rychlá večeře už nebude nikdy problém. Fantazii se na tomto webu opravdu meze nekladou, protože křupavý toust si můžete udělat přímo online. Chcete poslat kamarádům svojí fotku, není problém, vytoustujte si jí v aplikaci na váš toust.

Žádná snídaně už nebude nuda, když tousty doveze od toustovače přímo k talíři double decker. Pak máte zaručeno, že už děti nebudou utíkat od snídaně. Nebo můžete stáhnout dětem do tabletu hry a na cestách se bude otáčet na zadní sedadlo, jestli tam opravdu sedí :-)

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Ovocňák: 100% české ovoce. Víc není třeba

IMG_20170318_122110_238Šťávy a přesnídávky Ovocňák pocházejí z ryze českých surovin. Žádný přidaný cukr, konzervanty ani aromata. Když se smíchá neošizené množství čerstvého ovoce, nejsou žádné takové přídavky potřeba.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo