Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Moje rodina a já
Proti nachlazení i jako prevence
Napsal uživatel redakce   

Užívání vitamínu C pomáhá v boji proti infekcím horních cest dýchacích, chřipce a nachlazení. Najít jeho pořádný zdroj může být však v chladnějších měsících, kdy jsme navíc k nemocem náchylnější, pořádný oříšek. Kvalitního ovoce a zeleniny je na trhu málo, řešení se ale nabízí v podobě šumivých tablet Additiva Vitamin C 1 000 mg. Tento léčivý přípravek mohou užívat děti od tří let a je vhodný i pro starší osoby, sportovce nebo kuřáky. K dostání jsou tablety s příchutí citron a červený pomeranč.

Léčivo, čtěte pozorně příbalový leták. Doporučená prodejní cena v lékárnách je 92 korun. Více na www.additiva.cz.

 

Celý článek...
 
Pro milovníky Angry Birds
Napsal uživatel redakce   

angry-birds2

Také patříte k milovníkům Angry Birds? Potom vám určitě udělá radost

nová věrnostní akce společnosti Billa, tentokrát s tematikou Angry Birds, kde budou mít děti možnost získat krásné plyšáky z této kolekce. Možností je několik – při nákupu nad dvě stě korun získat bod a za dvacet bodů pak hračku, případně si hlídat akce, kde týdně různé výrobky budou bodově zvýhodněné a tudíž budete sbírat rychleji. Každopádně bude na výběr z několika postaviček, kdy každá má samozřejmě svou roli a historii. Je jen na vás, kterou si vyberete.

Celý článek...
 
Kids’ Lab Abrakadabra aneb Malí vědci v akci
Napsal uživatel redakce   

IMG_0404 Chemie je zábava, nevěříte? V první dětské laboratoři Kids’ Lab Abrakadabra, kterou v listopadu loňského roku otevřela největší chemická společnost BASF, tomu tak opravdu je! V prostorách Národního technického muzea v Praze totiž věda pod rukama dětí doslova ožívá.

Celý článek...
 
Chtěla bych být mámou
Napsal uživatel redakce   

dp4372623O tom, že neplodnost je v současné době velký problém asi nikdo nepochybuje. Jedním z důvodů je rostoucí věk rodičů, dalším rostoucí množství problémů, které vedou ke sterilitě jednoho z partnerů.
Pravděpodobnost početí, pokud jsou oba partneři zdraví, je asi 1/6, tj. při každém pokusu jedna ku šesti. S rostoucím věkem partnerů (matky) pravděpodobnost klesá, u ženy po 35 roku strměji a po 40. roku už je pravděpodobnost otěhotnění z vlastních vajíček malá (menší než 1/20).

 

Celý článek...
 
Zdravá, krásná a v kondici
Napsal uživatel -if-   

dp11104813Trápí vás přibírání na váze během těhotenství? Máte pocit, že vypadáte jako velryba a s každým dnem se situace povážlivě zhoršuje? Potom je potřeba s tím něco udělat. 
Rozhodně by nemělo platit, že je zapotřebí jíst za dva. Ano, dvakrát tolik si můžete vzít zeleniny, přidat byste mohly ovoce, na škodu nebudou také zakysané výrobky a vůbec výrobky z mléka. Tím, by ale měla nadměrná konzumace zcela jistě končit. Rozhodně se nevztahuje ani na přílohy, ani na zákusky a už vůbec ne na čokoládu a další podobné dobroty.

 

Celý článek...
 
Nebojte se vlákniny
Napsal uživatel redakce   

dp7795289Podle Světové zdravotnické organizace bychom pro správné fungování našeho těla měli každý den přijmout asi 25-30  gramů vlákniny. Většina Čechů ale během dne získá ze stravy ani ne polovinu z doporučené denní dávky. Navýšit příjem vlákniny přitom nemusí být složité. Kde všude můžeme vlákninu hledat?

 

Celý článek...
 
Pereme stále, můžeme prát lépe?
Napsal uživatel redakce   

dp10305981Kdybych si měla vybrat, co naše rodina potřebuje nejvíce, bez dlouhého váhání bych zvolila pračku. No schválně, televize je věc vcelku zbytečná, bavit se můžeme i bez ní. Na výlety je kolo, takže auto oželíme a jídlo se sní tak rychle, že  do ledničky ani nedoputuje. Zato pračku, tu si považuji. Kdybych měla prát na valše, strávím přepíráním svršků  mých dětí, které mají patent na přitahování skvrn a výrobu fleků,  většinu života.

 

Celý článek...
 
Také vás trápí dětský kašel?
Napsal uživatel redakce   

dp16276055Asi málokterá maminka je ochuzena o zkušenost s dětským kašlem. Také se právě z vaší postýlky celou noc ozývalo kašlání a vy právě stojí ve frontě v lékárně? A teď pozor, jestli pak víte, co odpovíte na otázku paní lékárnice?
Trápí dítě suchý, či vlhký kašel? Má vykašlávat, nebo je zapotřebí kašel tišit?
„Kašel je častým a důležitým příznakem onemocnění dýchacího ústrojí,“ říká MUDr. Jana Rydlová, primářka dětské léčebny. „Nejčastěji je vyvolán změnami v nosohltanu, hrtanu a průduškách.“

Celý článek...
 
Zázračná aloe vera
Napsal uživatel redakce   

H2d0a7c8_1Aloe vera, rostlina, která je jako zázračný lék známá po celém světě konečně našla své uplatnění i u nás.
Aloe vera pochází z Afriky a Středomoří, dnes bychom ji však našli snad po celé planetě. Stala se nejen oblíbenou pokojovou rostlinou, ale pro mnohé i nepostradatelným lékem.

Celý článek...
 
Espumisan kapky 100 mg/ml
Napsal uživatel redakce   

ESPkapky_fotoProduktÚleva při nadýmání pro spokojené bříško a pohodu celé rodiny

• lék s prověřenou účinností
• rychlá a pohodlná aplikace - stačí 5-10 kapek*
• pro všechny věkové skupiny
*dávkování pro kojence


Lék Espumisan kapky 100 mg/ml obsahuje simeticon. Pečlivě si pročtěte příbalový leták.
K vnitřnímu užití.

 
Mistrovství ČR v jízdě na toboganu v Aquapalace Praha
Napsal uživatel redakce   

tobogany2V sobotu 26. dubna proběhne v čestlickém Aquapalace Praha čtvrtý ročník Mistrovství České republiky v jízdě na toboganu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na závodní klání, ale i na bohatý doprovodný program v podobě soutěží, speciálních animací a hudební show.

 

Celý článek...
 
Unikátní pomůcka pro děti s dyslexií
Napsal uživatel redakce   

Screenshot_6Především dětem na 2. stupni základních škol trpícím dyslexií je určen nový projekt Laboratoří CZ.NIC Tablexia. Jde o vzdělávací hru pro tablety, jejímž cílem je podporovat kognitivní schopnosti dětí s touto poruchou. Aplikace ve své první verzi obsahuje tři samostatné hry – na trénink sluchového rozlišování, prostorové orientace a pracovní paměti. Tablexia vznikla jako otevřený software a je v plánu ji rozšiřovat o další hry. Aplikace je nyní dostupná pro platformu Android, uživatelům je k dispozici zdarma.

Celý článek...
 
Zavinovat, nebo ne?
Napsal uživatel redakce   

dp26908895Mám tři děti. Prvního v porodnici pevně zavinuli a radili mi zavinovat, zavinovat, zavinovat. Tvrdili, že dítě potřebuje především teplo. Druhý syn přišel na svět o čtyři roky později v jiné porodnici. Možná to bylo tím, že to bylo uprostřed léta, ale trend zavinování se tehdy nenosil. U třetího dítěte už jsme proto zavinovačku ani nepřipravovala. Jaké bylo moje překvapení, když jsem od některých maminek slyšela, že bez zavinovačky se rozhodně neobejdou.

Celý článek...
 
Jak na vši
Napsal uživatel redakce   

H29bcdfe_1Vposlední době přibývá stížností na výskyt vší v dětské populaci. Mnohdy rodiče uvádějí, že provedou všechna doporučená opatření, ale po čase je dítě opět zavšivené, protože si přineslo nákazu ze školny nebo školky. Chceme proto přinést několik informací o tom co jsou to vši (cizí název pro zavšivení je pedikulóza) a jak se tohoto nepříjemného hmyzu zbavit.

 

Celý článek...
 
Zdravé svačiny
Napsal uživatel redakce   

02H60724_1Blíží se konec září a možná již mnohým maminkám dochází inspirace na školní svačinky.  Chleba, rohlík  a zase chleba – kdo by měl chuť jíst pořád to samé… Pojďme se podívat, co by školákům mohlo zachutnat.

Celý článek...
 
Jste nemocní? Zkuste med
Napsal uživatel redakce   

vcelyJistě pro vás nebude žádnou novinkou, že med je takový malý přírodní zázrak. Možná ale netušíte, s čím vším vám může pomoci…

 

Celý článek...
 
Co si zabalit do porodnice?
Napsal uživatel re   
dp2716739Také čekáte miminko a přemýšlíte, co jste zapomněla zabalit do tašky, kterou si berete s sebou?
Tašku je dobré mít nachystanou pěkně po ruce již několik dní před očekávaným termínem porodu.
Celý článek...
 
Co je váš šálek čaje?
Napsal uživatel redakce   
Plantaze_sberaciČaj je dnes běžnou součástí našeho pitného režimu. Někdo jej pije ráno jako startovací nápoj, jiný si v jeho pití našel dokonce takovou zálibu, že si po celý den vychutnává jeho aroma i delikátnost. Ale víte něco o jeho kvalitě a jaké druhy čajů vůbec můžete ochutnat?

Celý článek...
 
Jak si poradit s opruzeninami u miminka
Napsal uživatel redakce   

bubchen-kremPokožka novorozenců a kojenců je daleko jemnější a citlivější na vnější vlivy, než je tomu u starších dětí. Nejčastějším kožním problémem u miminek bývají opruzeniny v plenkové oblasti neboli plenková dermatitida. Ty mohou vzniknout prakticky kdykoliv.

Opruzeniny se nejčastěji vyskytují v okolí genitálií a zadečku miminka. Základem jejich prevence je časté přebalování - pleny vyměňujte alespoň sedmkrát denně, u novorozence ještě častěji. Několikrát za den nechte děťátko chvíli bez pleny. Důležitá je také hygiena.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Novinky mezi 3D puzzle od společnosti Ravenburger

raven02Vaše děti mohou postavit sluneční soustavu, poznat dinosaury v Jurském světě nebo si zpestřit pracovní stůl novou keckou Mickey Mouse

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo