For Babies
1. trimestr
1. a 2. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:59
Možná si říkáte, o čem v téhle chvíli budeme psát. Začínáme povídáním o miminku ve chvíli, kdy o něm vlastně teprve sníte. K otěhotnění dojde zhruba v polovině menstruačního cyklu. Těhotenství se ovšem počítá od prvního dne poslední menstruace, což znamená, že lékař přičítá i dva týdny před oplodněním. Pro medicínu (také v těhotenském průkazu) trvá těhotenství 40 týdnů nebo také deset měsíců, kdy měsíc má 28 dní.
Celý článek...
 
3. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:58
Vítám tě, maminko. V tvém bříšku už začíná ten zázračný proces. Jedno zhruba ze 400 000 vaječných buněk, které jsou uloženy již od narození ve vaječnících, dozrává a putuje do vejcovodů, kde se spojí s jednou z několika miliónů samčích buněk. To je začátek těhotenství - začátek nového života. Zázračné je v tom, že ve chvíli, kdy se spojí spermie a vajíčko a dochází k prvnímu dělení, je už všechno jasné.
Přestože je embryo jen 0,12 milimetru velké, je už dáno, jestli miminko zdědí modré oči po otci nebo vlnité vlasy po matce, nebo zda bude dítě levák či pravák. To vše "ví" již úplně první nová buňka.
A jak to všechno probíhá?
Celý článek...
 
4. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:57
Nastává období, kdy už můžete tušit, že se zázrak opět podařil. Menstruace se nedostavila a vy možná pomalu začínáte pociťovat jisté změny. Některé maminky tvrdí, že hned cítily, že jsou těhotné. Jistě, mohla jim napovědět jejich intuice, ale skutečné změny zpočátku pociťovat nemohou. Miminko, které se v téhle chvíli už skládá ze stovek buněk, totiž teprve v této době doputovalo z vejcovodu směrem k děloze. Je trochu vybíravé a potřebuje často několik dní, než nalezne vhodné místo v uteru (děloze). Teprve jeho usazení vyvolá příliv hormonů, které stopnou menstruaci a začnou vyvolávat správné těhotenské nálady
Celý článek...
 
5. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:56
Vaše miminko má za sebou teprve první tři týdny, ale velké už je dva milimetry. A co víc. Na koci tohoto týdne se rozpíná plodový zárodek do podélného útvaru s "hlavičkou" - dochází k "založení" mozku. Prostě miminko toho musí hodně stihnout a vývoj tak utíká rychle dopředu.
Celý článek...
 
6. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:55

Je to naprosto neuvěřitelné. Přestože je vaše miminko staré teprve měsíc, jeho „tělíčko“ už tvoří miliony buněk a je již 8,5 milimetru dlouhé.

Celý článek...
 
7. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:54

Na konci sedmého týdne je vaše miminko už velké 15 milimetrů, začíná již vypadat jako človíček - rýsují se paže i nohy, které vypadají jako malá pádla.
Největší je hlava, kde se již nyní formuje obličej: Oči, ústa a nos začínají vystupovat.

Celý článek...
 
8. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:53

I ta nejváhavější maminka už má za sebou zřejmě první návštěvu lékaře. Ten obvykle navrhne kontrolní ultrazvuk, na kterém můžete sledovat srdeční ozvy. Je to první signál, že je miminko v pořádku.

Celý článek...
 
9. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:52

V téhle chvíli už vaše miminko měří 3 cm a váží své první tři gramy. Přestože je to takový drobeček, už má vyvinuto mnoho orgánů.
Co se děje ve vašem těle?

Aktualizováno Neděle, 13 Duben 2008 20:57
Celý článek...
 
10. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:50

Tak jste se pomalu přehoupla do třetího měsíce. Blíží se první vážná vyšetření, ze kterých získáte jistotu, že je všechno v pořádku. Některé ženy čekají s oznámením šťastné právy právě na ně, čekat déle už asi nepůjde, na mnohých maminkách už totiž těhotenství začíná být vidět.

Celý článek...
 
11. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:49

Nastává velký okamžik. Desátým týdnem těhotenství - osmým týdnem stáří plodu - skončilo tzv. embryonální období vývoje plodu a začíná období plodové. Vaše miminko se tedy od téhle chvíle už nazývá plod.

Celý článek...
 
Více článků...
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo