Rodina
Máte doma "nestandartní" dítě? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 21 Březen 2011 20:48

mamiZdravotně postižené děti nebo děti s nějakou poruchou chování, vyžadují speciální přístup. Některé se dají zvládnout jen trpělivostí rodiče, jiným musí pomoci odborník. Na to, jak  s takovými dětmi nakládat a jaké jsou pro ně vhodné hračky, jsme se zeptali asistentky pedagoga Soni Baštýřové.

Celý článek...
 
Jak kupovat hračky? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 08 Březen 2011 11:01

dan_laskaObchody jsou plné hraček a mnoho rodičů často váhá, jaké jsou ty pravé. Snad v každém pokojíčku najdete hračku, se kterou si dítě nehraje, ačkoliv po ní hrozně toužilo. Jaké hračky jsou pro děti vhodné a podle čeho byste se měli řídit při jejich výběru? O tom jsme si povídali s dětskou psycholožkou PHDr. Danou Simandlovou. 

Aktualizováno Úterý, 08 Březen 2011 13:11
Celý článek...
 
Po mateřské podnikání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 08 Březen 2011 10:53

 

Jakmile se začne blížit konec rodičovské dovolené, začnete přemýšlet, co dělat. Některé mámy se můžou vrátit na své původní místo, ale co ty, které takové štěstí nemají nebo jejich původní profese s dětmi skloubit prostě nejde? A co takhle zkusit podnikat? 

Celý článek...
 
Pomozte Martínkovi k cestě domů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 22 Únor 2011 23:03

Věra a Martin dlouho toužili po miminku. Když se jim konečně s pomocí lékařů povedl sen splnit, přišla další rána, Martínek musel na svět dřív a protože se mu nedařilo, je těžce postižený. Už téměř rok leží v mostecké nemocnici a jeho rodiče teď touží po jediném, aby oslavil svůj druhý rok života, už strávil doma.

Celý článek...
 
Lyžování s dětmi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 08 Únor 2011 13:35

na snehuChystáte se s dětmi na lyže. Možná i vy řešíte dilema, zda budete svého potomka učit lyžovat, nebo tento mnohdy nadlidský úkol svěříte raději školenému instruktorovi. Ne každý zdatný lyžař je totiž zároveň dobrým učitelem. Jak ale poznat, která lyžařská škola je opravdu kvalitní?

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Únor 2011 09:52
Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL