Psychotéma
Barevný anděl PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 20 Leden 2011 07:04

 

procNení snad nic horšího, než když vám zemře dítě. A je úplně jedno, jestli je to krátce po porodu nebo po letech. Nezáleží na okolnostech, jestli jste se svým zlatíčkem lítali roky po nemocnicích nebo jeho život ukončila nehoda. Bolest a ztrátu nic nenahradí, ani druhé, třetí, páté dítě, ani peníze, ani dovolená. Kousek místa v srdci, zůstane navždy bolavý. Asi nejhůř to vždy nese máma, ale co sourozenci, kteří se těšili na miminko nebo roky sdíleli se svým bráškou nebo sestrou pokoj nebo prostě byt či dům? Právě na ně myslí projekt „Barevný anděl“. Stejně jako rodiče potřebují po smrti dítěte změnu, i sourozenci na ni mají právo. Projekt jim zajistí peníze na změnu pokojíčku.

 

Celý článek...
 
Předsevzetí v novém roce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Neděle, 02 Leden 2011 17:40

tehu_cvicTaké si každý rok dáváte nějaké předsevzetí? Jaké je to letošní?

 

Celý článek...
 
Děti a reklama PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 02 Prosinec 2010 06:54

santaRodiče na mnoha místech v republice opět rozhorčily letáky s hračkami, které dostávají děti do školek. Jak čelit takové reklamě?

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Prosinec 2010 07:16
Celý článek...
 
Otcovská role PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 02 Listopad 2010 07:38

tata_dceraČím je pro dítě máma je celkem jasné, ale jakou roli má v životě potomka táta?

Celý článek...
 
Sociální izolace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 15 Září 2010 04:50

15Na miminko jste se těšila, plánovala jste, jak spolu budete chodit na procházky, budete si užívat od rána do večera a prožijete pár let vcelku pěkné rodičovské dovolené. Jenže teď vás přepadají zvláštní pocity, připadáte si jen jako nějaká hospodyňka, která celý den jen vaří, pere, uklízí, přebaluje, krmí, koupe, žvatlá, čte pohádky, uspává, nakupuje atd., zatímco partner je celý den v práci a když přijde, ani nemá chuť si poslechnout, co jste celý den s miminkem dělaly. Vzpomínáte na dobu, kdy jste nic nemusela, zašla jste si ven s přáteli nebo jen prolenošila sobotu. Najednou si připadáte osamělá, nedoceněná a izolovaná. Stereotyp vás začíná nudit a možná už jste i trochu nevrlá a náladová, možná také trpíte depresí. Když se k tomu ještě přidá nedostatek spánku, je jen otázkou času, kdy „vybouchnete“. Co s tím?

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL