Psychotéma
Exekuce dítěte PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 04 Duben 2011 05:05

adopceMinulý týden televize Prima zveřejnila video exekuce šestileté holčičky, která je dcerkou známé herečky. Po jeho shlédnutí zůstává snad každému člověku rozum stát. Kam až vede naprosté respektování zákona? Jací soudci rozhodují o tom, co je pro vaše dítě nejlepší? A co dělat, když ze tří lidí, má nejvíce rozumu dítě, které nikdo neposlouchá? 

Celý článek...
 
Jak na jarní únavu? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Březen 2011 18:43

kriss1Cítíte se unavení, všechno vás štve, nic vás nebaví a nejraději byste zalezli do postele a vylezli až za dlouhé měsíce? Pak jste na tom jako zhruba 70% lidí v tuto dobu. Místo radosti z odcházející zimy vás zachvátila jarní únava. Co s ní?

Celý článek...
 
Jak se chovat k pozůstalým PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 28 Únor 2011 21:52

procMožná už jste to někdy zažili. Ve vašem okolí zemřelo dítě nebo některá z rodiny přišla o mámu či tátu. Co v takové chvíli říct a dělat? Spousta lidí projevuje soustrast nebo se raději postižené rodině vyhýbá. Jak se zachovat, abyste ještě více neublížili a jaké drobnosti můžete udělat?

Celý článek...
 
Pověry po porodu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 17 Únor 2011 00:05

10Máte doma miminko, takže pověry v těhotenství máte bezpečně za sebou. Jsou ale další, které se vztahjí na kojence do jednoho roku.

Celý článek...
 
Porozvodová péče o dítě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 10 Únor 2011 06:13

tata_mama_mimiStřídavá péče – krok nebo skok směrem k západní Evropě? Je správné, že v zemi s téměř nejvyšší rozvodovostí v Evropě se dostává do pozornosti odborníků i veřejnosti uspořádání porozvodové péče. Je na čase. Poslanec Staněk (ODS) navrhuje změny v zákoně o rodině, které se zasazují o ústavní zakotvení střídavé nebo společné péče jako rovnocenné a modernější varianty ke svěřování dítěte do péče pouze jednoho z rodičů (u nás z 90% matky).

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL