Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Na dobrou noc
Děti pozor, kočička! PDF Tisk Email
Čtvrtek, 23 Říjen 2008 09:38

Moto: Byla jedna kočička, měla modrá očička .(Starý popěvek)

Jenomže, milé dětičky, tohle byla docela, ale docela jiná kočinka. Že by měla zelená kukadla, napadá vás?Leč věc je taková, že o barvu očí vůbec nešlo. Tahle malá šelma totiž uměla čarovat. Podle okamžité nálady, nebo když se jí někdo z nějakého důvodu znelíbil, proměnila ho v nějaké zvíře. Nebo ptáka, nebo dokonce v neživou věc. A to byl malér.

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Říjen 2008 09:40
Celý článek...
 
Z ostudy kabát PDF Tisk Email
Čtvrtek, 16 Říjen 2008 20:47
Moto: Kdo ztropil ostudu, ať zaleze do sudu (starý posměšek)

Ostuda – leč co je to ostuda? Jest se obávati, že na výkladu pojmu se sotva shodneme. Někdo řekne: hanba, pohoršení,jiný trapas, průšvih, možná, že najdete i jiné interpretace. Zkuste si udělat malý průzkum – a narazíte na další objasnění. Například potupa, zhanobení, zprznění a bůhví co ještě. Možná byste přidali i vlastní výklady.

Celý článek...
 
Bylo jedno strašidlo PDF Tisk Email
Neděle, 05 Říjen 2008 20:48

Bylo, žilo, jedno strašidlo, které poctivě plnilo své povinnosti: strašilo lidi ve tmě, budilo je ze je ze spánku , děsilo vybrané jedince podivnými zvuky, plašilo drůbež a kozy na dvorku. Zajíce a králíky na polích a zvěř i ptáky v lese.To jsem kabrňák, pochvalovalo si, všichni se mě bojí, všichni přede mnou utíkají, zvířata i lidi. A kdo ví, jestli by přede mnou neprchla i další strašidla! libovalo si. Jenomže žádné jiné zatím nepotkalo.

Aktualizováno Neděle, 05 Říjen 2008 21:51
Celý článek...
 
Dramatický příběh, byť toliko jepičí PDF Tisk Email
Neděle, 28 Září 2008 20:18
Motto: věda vypátrala mnohé o životě jepic, avšak tento roztodivný případ nezaznamenala. Malinká jepice se vynořila z vody s roztrhaným tělním pokryvem. Dalo jí nemalou práci jej odvrhnout, ale konečně se osvobozeně vznesla do vzduchu a jala se lehounce poletovat nad vodou.„Musíš si pospíšit,“ zapištěl na ni nohatý, drzý mladý komár. „Máš před sebou málo času!“„Jak to?“ nechápala jepice.„Ty nevíš, že tvůj život bude kraťoučký?“

„Co ty o tom můžeš vědět!“ odporovala mírně jepice.

Celý článek...
 
Kde domov můj? PDF Tisk Email
Čtvrtek, 25 Září 2008 13:24

Kde domov můj, kde vlast je má? ..?

Moto: Kdo jest všude, není nikde… Z dopisů Senekových

Úvodem vzpomínka

„Domov? Jak to myslíte?“ Seděl na zábradlí mostu a klátil klukovsky nohama. „Já nevím.. Asi jsem tenkrát chyběl ve škole,“zasmál se; ale vyhlížel spíš nevesele. Podíval se někam dolů, pod most. Možná, že tam bydlel...

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Září 2008 16:31
Celý článek...
 
Peníze, peníze… PDF Tisk Email
Úterý, 16 Září 2008 15:15
Moto: Kdo na bohatství lpí, mořskou vodou žízeň hasí „Proč pláčeš, Honzíčku?“ zeptala se babička, „snad se ti něco nestalo!“Chlapeček si utřel oči a nos, potom ještě zavzlykal:

„Sousedovic Vlastík dostal od rodičů nový mobil! Kdybys věděla, babi, co všechno na něm je!“

Celý článek...
 
Dívka mohla žít PDF Tisk Email
Středa, 10 Září 2008 08:44
Byl to smutný příběh a váhám, zda ho mám vůbec vyprávět...Posedával jsem tehdy, v polovině září, na nízké zídce, lemující zarostlou zahradu před hustým smrkovým lesíkem. Klátil jsem nohama, paty rytmicky narážely do polorozpadlého zdiva. Nudil jsem se. Avšak pouze do chvíle, než se objevila v zatáčce po mé pravé ruce. Sjížděla z mírného kopečku, nijak zvlášť rychle, ale vlasy jí vlály jako hnědočervený příval . Už z dálky vyhlížela pohledně; a což teprve zblízka! Až se mi zatajil dech, když mírně přibrzdila a stočila ke mně nakrátko sametový pohled mandlových očí. Líbila se mi, a jak, ale neseskočil jsem ze zídky, nevrhl se před kolo, nepadl jí k nohám. Místo abych podlehl náhlému popudu, jen jsem trpně přihlížel, jak znovu šlápla do pedálů, jak se ode mne vzdaluje. V podvečerním slunci ještě naposled zazářily mahagonové vlasy. Na rozloučenou... Nebýt mé zbabělé ostýchavosti, mé neschopnosti se rychle rozhodnout a jednat, mohla dodnes žít...
Celý článek...
 
Zmizelé boty PDF Tisk Email
Čtvrtek, 04 Září 2008 16:57

Moto: Nezavrhuj, co se nezdá ti, neb se to proti tobě obrátí (anonymní autor)

Jak mohou zmizet boty, uvažujete, leda by je někdo ukradl. Ne arci vám z nohy,toho byste si snad všimli. Nebo že by se k vám někdo vloupal do bytu? Ten by si snad vybral něco cennějšího, než nějaké škrpály. Hledal by spíš peníze, šperky, různé cennosti. Takže je to záhada, nebo bohaprázdný nesmysl.Záhady – na ty dnes příliš nevěříme. Takže nesmysl. A je-li to skutečně nesmysl, nemohou boty zmizet.Budete se divit, avšak přesto se to stalo.

Aktualizováno Čtvrtek, 04 Září 2008 17:01
Celý článek...
 
Rodinná idyla PDF Tisk Email
Čtvrtek, 28 Srpen 2008 11:18
Den začíná celkem nevinně, tj. zhruba kolem osmé se vydává hlava rodinyna procházku. Drama nastává, když se má zvednout z postele krk, který uvedenou

hlavou kroutí, jak se poněkud otřele říkává.

Celý článek...
 
Zamilované kuře PDF Tisk Email
Čtvrtek, 21 Srpen 2008 18:57

Moto_ Co je k neuvěření, tomu víry dej(staré rčení)

Bylo, žilo, nedlouho pobývalo na světě jedno roztomilé malé kuřátko. Tedy na světě – jeho světem byl malý dvorek, patřící k venkovskému stavení.Nejdříve si toho povšimla jedna stará, zkušená slepice, že kuře se chová jaksi podivně, nezvykle. A že vypadá, jako by snilo.A ono skutečně snilo. Nebudete tomu věřit, ale snilo o malém, strakatém králíčkovi, který obýval kotec v králikárně. Domníváte se, že je to nesmysl, jakási vymyšlenost ,výplod chorého mozku? Ó nikoli, žádná vymyšlenost – nadarmo se přece neříká, že láska je slepá ( v tomto případě neprocházela žaludkem).

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Srpen 2008 19:08
Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo