For Babies
Zdraví
Změny v očkovacím kalendáři PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 01 Únor 2011 06:32

injekcePo dlouhých odborných diskuzích začal v České republice platit nový očkovací kalendář. Nejvýznamnější změnou je zrušení plošného očkování proti tuberkulóze. K této úpravě vedla především příznivá epidemiologická situace, protože výskyt tuberkulózy u nás patří mezi nejnižší v Evropě. Pro maminky a jejich děti přináší nový kalendář i další důležité změny v očkování, které umožní časnější zahájení očkování proti černému kašli, pneumokokům či rotavirům.

Celý článek...
 
Svačiny pro školáky PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Pavel Neugebauer   
Čtvrtek, 27 Leden 2011 22:34

breadPřipravujete svým dětem do školy svačinu nebo jim jen dáte peníze, aby si něco koupily? Jak svačina ovlivňuje schopnost učení vašich ratolestí? Proč je vlastně důležitá a co by měla obsahovat?

Celý článek...
 
Varovné příznaky nemoci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 24 Leden 2011 22:38

cerny_kaselJsou nemoci, které jsou na první pohled celkem jasné – rýma, kašel… Ale co když vaše dítě trápí záhadná viróza s nespecifickými příznaky? Kdy ještě můžete být v klidu a kdy vyrazit okamžitě k lékaři?

Celý článek...
 
O výživě v Čechách PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Neděle, 02 Leden 2011 22:09

babi_jidlV srpnu loňského roku proběhl projekt zaměřený na získání informací o názorech českých žen na tuky, esenciální mastné kyseliny a zdravou výživu obecně. Tento projekt proběhl také na Slovensku a v Maďarsku. V České republice bylo dotázáno 1000 žen prostřednictvím on-line dotazníku. 

 

Celý článek...
 
Když děti bolí ouška PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 13 Prosinec 2010 07:41

bolest_hlavyZánět středního ucha je nepříjemné onemocnění postihující především malé děti. Rodičům způsobuje spoustu starostí a dětem bolesti oušek. To vše doprovází dlouhý pláč. Předejít těmto potížím může pomoci očkování proti pneumokokům, které velmi často za záněty středního ucha stojí. 

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL