For Babies
Zdraví
Alergická rýma PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Pátek, 12 Duben 2013 00:00

Zvláštní kapitolu tvoří alergická rýma. Jedná se o jedno z nejčastějších zánětlivých onemocnění postihující nosní sliznici.

Mezi hlavní příznaky patří svědění a dráždění nosní sliznice, kýchání, vodnatá sekrece a s tím související pocit ucpaného nosu. Velmi často se objevují i příznaky oční, jako je zarudnutí spojivek, svědění oka či větší produkce slz. Vzhledem k tomu, že horní cesty dýchací jsou velmi úzce provázány s dolními, objevují se příznaky z postižení sliznice i zde. Zřetelným projevem je nucení ke kašli.

Starší a stále užívané dělení rozlišuje alergickou rýmu na sezonní a celoroční.

Aktualizováno Pondělí, 08 Duben 2013 17:28
Celý článek...
 
Boj s klíšťaty! PDF Tisk Email
Napsal uživatel -if-   
Pátek, 05 Duben 2013 00:00

dp2827628Do přírody chodíme asi všichni rádi. Bohužel, poslední dobou nám často radost z pohybu na čerstvém vzduchu kalí malý černý brouček, kterého obvykle najdeme přisátého zrovna na tom kousíčku těla, které jsme dostatečně nezakryli. Na tom by ovšem ještě nebylo nic tak hrozného. Kdybychom měli jistotu, že jeho návštěva proběhne bez následků.

Celý článek...
 
Také vás bolí záda a klouby? PDF Tisk Email
Napsal uživatel -if-   
Úterý, 19 Březen 2013 00:00
Téměř třetina dospělých trvale trpí bolestí zad, svalů a kloubů. Odhaduje se, že nejméně 80% lidí okusí aspoň jednou za život problémy s páteří. Ještě výhružnější je procento popisující výskyt bolestí zad u dětí - 75%. Bolesti zad a kloubů se vyskytují dokonce ještě častěji než bolesti hlavy…
Pomineme teď možnost skutečně závažného onemocnění, které mohou tyto bolesti signalizovat. Většina z nás totiž skutečně nemocná není. To jen tělo odmítá špatnou životosprávu, nevhodný životní styl a nedostatek pohybu.
Celý článek...
 
Co je to vlastně očkování? Nemůže dětem ublížit? PDF Tisk Email
Napsal uživatel -if-   
Čtvrtek, 14 Březen 2013 00:00

Někdyse setkáváme s názorem, že očkování je vlastně zbytečné a nemá smysl zatěžovat dětský organismus vakcinací proti nemocem, které už se celá desetiletí nevykytují. Je očkování skutečně takovou zátěží? A má smysl ji podstoupit?
Nejprve je třeba vysvětlit, jaký je princip očkování. Spočívá v podání očkovací látky (vakcíny) do organismu, který si následně vytvoří ochranné protilátky. Ty pak člověka ochrání před mikroorganismy, které by neočkovanému jedinci způsobily onemocnění. Vakcína sama onemocnění způsobit nemůže, protože obsahuje pouze neživé či oslabené mikroorganismy nebo jen jejich části.

Celý článek...
 
Jarní únava PDF Tisk Email
Napsal uživatel -if-   
Pondělí, 04 Březen 2013 07:37

Hurá, jaro je za dveřmi. Na to jsme se přece celou zimu těšili! Tak čím to, že máme nohy jako z olova, náladu pod psa a celkově je nám tak nějak slabo? Že by na nás padla jarní únava?

Aktualizováno Pondělí, 04 Březen 2013 07:39
Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL