Zdraví
Antibiotika málem zabila! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 07:03

Bára nebývala nemocná ani jako dítě. Netrpěla žádnými alergiemi a kromě acylpyrinu, ze kterého se jí spouštěla krev z nosu, snášela mimořádně podávané léčivé látky vždy bez problémů. Alergie prý ale číhá na každého z nás v jakémkoli věku a jakékoli tabletce. Je předem neurčitelná a o to více nebezpečná. U Báry se projevila ve dvaatřiceti poprvé a zároveň málem naposledy!

Celý článek...
 
GPS na sále? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Neděle, 13 Duben 2008 12:01

Do města jedině s navigačním systémem, konečně způsob jak přijít včas a trefit se na správnou adresu napoprvé. Stejné nároky mají ale i chirurgové na operačním sále. Měli vizi přesné trasy do kloubu, kosti tak, aby byl vstup šetrný a odchylky, křižovatky, objížďky mohli okamžitě korigovat. A tak se díky technologii a nárokům moderní medicíny zrodil systém BrainLAB - virtuální realita na operačním sále.

Miniinvazivní chirurgický zákrok například menisku je korigován pokročilým navigačním systémem, který je podobný GPS pro orientaci pohybu letounů, plavidel nebo raket ve vesmíru. Zdatným pilotem se ale v tuto chvíli stává právě operatér.

Celý článek...
 
Digitální cigareta s jahodami PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Mašová   
Neděle, 13 Duben 2008 11:56

...je k dostání už i u nás.

Číňané před časem uvedli na trh elektronické cigarety, které chutnají po jahodách a neprodukují jedovatý dým. Jak to? Jednoduše...

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL