Výživa
Bio nebo nebio? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 08:45
cherryTuto otázku si pokládám už nějakou dobu. Hladám na ní odpovědi, ale stále tápu. Mám v knihovně biokuchařku Hanky Zemanové i její poslední Bioabecedář, ve kterém dokonce radí, abychom si mleli vlastní mouku.
A to už mi přijde trošku moc, respektive hraničí s pološílenstvím. Co kdybychom všichni nechali všeho a místo másla si připravovali indické ghí, pěstovali si svoje obilí a to následně mleli a pekli z něj biochleba. A na zahrádkách by nám mohla běhat kráva, kterou bychom si každej den podojili a nalili ho do svýho biokafe – to nevim kde bychom si vypěstovali. Mně osobně ta biopropaganda přijde směšná. A 80 Kč za tři biohrušky mi zkrátka přijde hodně.
Celý článek...
 
Ať žije grilování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jan Kamenický   
Čtvrtek, 21 Červenec 2011 00:00

Dá se říci, že Češi přišli grilování na chuť. Ostatně, pokud se o víkendu projdete jakoukoliv vilkovou zástavbou „ucítíte“ to sami. Pojďte se tedy s námi do toho pustit.

Celý článek...
 
Zdravý přístup k jídlu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Petra Novotná   
Úterý, 19 Červenec 2011 00:00
zdravý přístup k jídluDěti snadno podléhají vzorovým příkladům svých rodičů, kteří v přílišném spěchu upřednostňují rychlé formy stravování a mnohdy dokonce různými argumenty tento stravovací "úlet" u dítěte obhajují. Představa o tom, že později budeme děti učit správným stravovacím návykům, je zcela zcestná. To, co si dítě osvojí v prvních letech svého života, bude dělat po celý svůj život.
Aktualizováno Úterý, 19 Červenec 2011 07:13
Celý článek...
 
Mýty a pověry kolem výživy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Petra Novotná   
Pondělí, 18 Červenec 2011 12:04

Výživové „pravdy“ na nás číhají na každém kroku. Díky tomu, že více než 50 % Čechů má nadváhu či obezitu, každý druhý zvýšenou hladinu cholesterolu, diabetiků je již v tuto chvíli tři čtvrtě miliónu, budou informace o výživě neustále v centru dění. Na druhou stranu, stále více lidí se o výživu začíná zajímat proto, že si uvědomují, jak je vhodná  výživa důležitá.

Aktualizováno Pondělí, 18 Červenec 2011 12:07
Celý článek...
 
Co jíst v létě? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Josef Dvořák   
Pondělí, 18 Červenec 2011 11:57
Ještě měsíc bude kalendářně trvat léto. Podle dlouhodobých předpovědí by krásné počasí mohlo být ve skutečnost trvat ještě o fous déle. Právě v tomto období se většina z nás začíná stravovat trochu zdravěji. Naše tělo si totiž většinou spíše než o knedlík nebo řízek řekne o něco lehčího. To je samozřejmě dobře. A ještě lépe bude, když nám letní období poslouží jako start ke zdravému stravování.
Aktualizováno Pondělí, 18 Červenec 2011 12:02
Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí1234DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL