Těhotenství
Už nebudeš sám… PDF Tisk Email
Napsal uživatel -if-   
Pondělí, 03 Červen 2013 00:00
dp9497876Někdy je to součástí plánů, jindy to výjde nějak samo od sebe. Zatímco nám leží v postýlce miminko, druhé už roste v bříšku.  Je to ovšem výhoda, nebo nevýhoda? Chcete děti rychle po sobě? Pak zvažte všechna pro i proti.

Rada gynekologa je jednoznačná

Odborníci mají v tomto tématu poměrně jasno. Gynekologové a porodníci obecně doporučují počkat s dalším těhotenstvím alespoň rok po porodu.

Celý článek...
 
Jedeme na výlet PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
Pondělí, 03 Červen 2013 00:00
dp7086127Cestování v současné době patří k našemu životu a vzdát se ho je téměř nemyslitelné. Co když ale čekáme miminko? Co udělat pro to, abychom cestovali maximálně bezpečně?

Není prokázáno, že by cestování vyvolávalo potrat nebo předčasný porod, tudíž nejsou důvody ho těhotným zakazovat. Jistá rizika ale existují a každá nastávající maminka by s nimi měla být srozuměna. Obecně platí, že pro těhotnou ženu je nejbezpečnější cestovat během druhého trimestru těhotenství (18. až 24. týden), kdy se cítí dobře a je malé riziko potratu, nebo předčasného porodu. V posledním trimestru (25. až 36. týden) se doporučuje zdržovat v relativní blízkosti vašeho ošetřujícího lékaře či pracoviště, na kterém plánujete porodit. Konečné rozhodnutí, zda cestovat nebo necestovat by mělo padnout po konzultaci s pojišťovnou, u které sjednáváte pojištění léčebných výloh. Zdaleka ne všechny programy budou krýt náklady spojené s komplikacemi v těhotenství, s porodem a péčí o novorozence! Je třeba počítat i s vyšším pojistným.

Celý článek...
 
Bolest při porodu? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 20 Květen 2013 04:50

dp2926492Při porodu mnohé ženy zažívají velice nepříjemné chvíle, spojené s velkou bolestí. Naštěstí ale mají možnost zvolit si alespoň částečné utlumení bolesti. K těm přirozeným metodám patří teplá voda, sprcha, či balón a samozřejmě přítomnost blízkého člověka, který s vámi vaši bolest sdílí. Někdy však tyhle metody nestačí.

„Máme dva typy rodiček,“ objasňuje porodní asistentka Petra Chromková z Vítkovické nemocnice v Ostravě: „Ty první jsou maminky, které chtějí rodit přirozenou cestou a pokud tomu jejich zdravotní stav a zdravotní stav miminka dovolí, tak je skutečně necháme odrodit bez jakýchkoli medicínských zásahů. Ty druhé jsou maminky, které mají z porodu strach, většinou se jedná o prvorodičky, či ženy, které mají vůči porodu negativní vztah. Jim nabízíme analgetika, či epidural. Musejí ovšem počítat s tím, že nepůjde úplně o odstranění bolesti, ale jen částečné znecitlivění.“ Co to vlastně je ten epidural? Pojďme se na metody boje s bolestí podívat…

Celý článek...
 
Co nás čeká a nemine PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Úterý, 09 Duben 2013 00:00
dp1600111Těhotenství není jen čekání na miminko, ale i celá řada vyšetření, která mají za úkol sledovat, zda vše probíhá v pořádku.

Víte, co vše vás v těhotenství čeká?

 

Aktualizováno Pondělí, 08 Duben 2013 13:02
Celý článek...
 
Těhotenství bez problémů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jana Abelson Tržilová   
Pátek, 22 Únor 2013 00:00

Těhotenství je pro ženu nejkrásnějším obdobím v celém životě, kdy ji pod srdcem roste nový život. Zároveň dochází ke změnám v organismu, které mají vliv i na vzhled. Pokožka bývá v těhotenství suchá, pleť mastná, objevuje se akné a nadměrné ochlupení, vznikají pigmentové skvrny, tvoří se strie, ženu trápí nevolnosti, křečové žíly, hemeroidy. Většina problémů po porodu vymizí, ale některé bohužel zůstanou.

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Březen 2013 07:59
Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL