Těhotenství
Porod doma = hazard? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 18 Srpen 2008 19:37

Září 2007. Maminka z Brněnska se rozhoduje rodit doma, přestože podle informací Mladé fronty dnes, je její dítě v děloze obrácené. Miminku zůstává zaklíněná hlavička, dusí se. Vypáčit se ji podaří až po dlouhých minutách bez kyslíku. Holčička byla okamžitě převezena do Brněnské nemocnice, kde bojovala o život. Protože matka zakázala nemocnici podávat informace, neví se, jak to dopadlo, ale lze si odvodit, že pokud dítě nezemřelo, kvůli nedostatku kyslíku má velmi vážné trvalé následky. Popravdě, nechtěla bych být v roli této ženy a každý den si říkat, kdybych rodila v porodnici, mohla být má holčička teď zdravá.

Aktualizováno Pátek, 06 Listopad 2009 08:54
Celý článek...
 
Hnízdící syndrom PDF Tisk Email
Čtvrtek, 14 Srpen 2008 21:36
Do porodu vám zbývá jen pár týdnů a vy se najednou začnete chovat jako smyslů zbavená. Obývák chcete v ložnici, musí se určitě vymalovat a kartáčkem drhnete spáry. Také vás postihl hnízdící syndrom?
Celý článek...
 
Kluk nebo holka? PDF Tisk Email
Čtvrtek, 29 Květen 2008 09:55

Už od první chvíle, kdy zjistíte, že jste těhotná, přemýšlíte o tom, jestli za pár měsíců budete kupovat růžovou nebo modrou výbavičku. Není vždy pravidlem, že by žena preferovala holčičku s tím, že z ní udělá malou princeznu, stejně jako muž nemusí preferovat kluka, se kterým by kopal do balónu.

Aktualizováno Úterý, 24 Červen 2008 20:40
Celý článek...
 
Rodit mi pomůže maminka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 28 Květen 2008 23:00

"Nejnáročnější byl třetí trimestr," komentuje uměvaná maminka Zuzana průběh svého těhotenství. Život bere sportovně. Na gymnáziu v Podbořanech učí tělesnou výchovu a zeměpis i s bříškem, sama ale přiznává, že se má co otáčet...

"Nedokážete si představit, jak je náročné s takovým břichem hlídat téměř tříleté torpédo :-)". Miminko už totiž nedočkavě vyhlíží sestřička...

Aktualizováno Středa, 28 Květen 2008 09:31
Celý článek...
 
Dnes se rodí lehčeji... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďka   
Pondělí, 26 Květen 2008 23:00

"Když bych porovnala co se mohlo v porodnici tehdy a teď, tak to bude hodně jednoduché. Tenkrát si člověk nemohl vybrat ani porodnici, návštěvy během pobytu v ní, to ani náhodou, ani otec! A když jsem u otce, tak jeho asistence u porodu? Ne!! Že by v té době člověk chtěl změnit lékaře si nešlo ani představit. Přesto, že se psal rok 1992, tedy tři roky po svržení totalitního systému, tak ve zdravotnictví byla těžká totalita", popisuje své prožitky trojnásobná maminka Laďka. Poprvé rodila před šestnácti léty a může tedy snadno srovnat... jak se rodilo tehdy a jak se rodí dnes.

Aktualizováno Pondělí, 26 Květen 2008 13:13
Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL