Svět nejmenších
První hodina tvého života PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 16 Duben 2008 13:50
Pouto mezi rodiči a dětmi se vytváří automaticky. Ovšem o tom, kdy vznikne a jak bude silné, rozhoduje velká spousta věcí. Často první minuty života.
Když matka porodí dítě, instinktivně se touží bezprostředně po porodu dítěte dotýkat a konejšit ho, mazlit se s ním,
Celý článek...
 
Děti neznačkovat, prosím! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 19:40

Indiáni věří, že objektiv fotoaparátu bere lidem duši. Duše je vlastně nehmotná, nemastná neslaná, bezbarvá, bez vůně, i zápachu. Co může taková duše mít společného s drobounkými dírkami v oušku malé holčičky? Těžko říci, faktem je, že u kolegů v Německu, či Anglii vám lékaři v nemocnici rozhodně narozené tintítko jehlou neprošpikují, ani pokud máte náušnice po babičce, či speciální chirurgickou ocel ve tvaru srdíčka.

Celý článek...
 
Prázdný pokojík ho může zabít! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 17:52

Nenechávejte děti samotné, nebo si ublíží! Nenechávejte miminka samotná, ať se jim chce žít!

„Samota novorozeňatům nesvědčí,“ tvrdí lékaři a přičítají odloučení matky od dítěte syndromu náhlého úmrtí. Rodičky by se prý měly inspirovat nejlépe u samic opic. Opičátko má od lidského dítěte tu výhodu, že mamince stále visí na krku, a tak i po narození je stále, (i když nyní jaksi z vnějšku) v kontaktu s mámou, jejím tepem, teplem a energií...

Celý článek...
 
Dudlík ano nebo ne? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Eva   
Pondělí, 14 Duben 2008 07:36

„Vy jste výjimka, paní Svobodová“ mávla rukou sestřička. „Vy si dudlík nechte přinést!“ Malý Petřík spustil křik, sotva se narodil a od té doby pusinku nezavřel. Porodnice ovšem dudlíky zakazovaly. Mladé lékařky výstražně kynuly ukazováčky a šidítka bez milosti zabavovaly. Ale kdepak, to není daleká historie, rodila jsem před osmi lety a byla jsem na pokoji s maminkou, které se narodil největší uplakánek, jakého kdy svět viděl.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí111213DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL