Svět nejmenších
Potřebujete plínky? PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Pondělí, 15 Duben 2013 00:00
dp4795475Máte doma miminko a tudíž vyrážíte na nákup plínek? Nebo ho teprve čekáte a zrovna řešíte, zda di pro něj vyberete papírové či látkové? Výběr je jistě těžký, obojí mají svá pro a proti…
Celý článek...
 
Zavinovat, nebo ne? PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Středa, 10 Duben 2013 00:00

dp2390887Trendy se mění. Když se narodil můj první syn  byl trend zavinovat, zavinovat a zavinovat. O čtyři roky později bylo všechno jinak. Pro změnu se zavinovačka nedoporučovala. A jak je to dnes?

Pravdou je, že ortopedi nejsou ze zavinovačky nijak odvázaní. Tvrdí, že v ní má miminko nožičky blízko u sebe, a to se zdá být nevhodné pro správný vývoj kyčlí. Ideálním stavem by měla být úplná volnost v pohybu miminka. Tu vám zajistí nové typy tzv. rychlozavinovaček, které už děťátko tak pevně neobepínají, ale zároveň ponechávají všechny výhody zavinovaček.  A jaké to jsou?

Aktualizováno Pondělí, 08 Duben 2013 13:07
Celý článek...
 
Výživa dětí předškolního věku PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Pondělí, 08 Duben 2013 00:00
dp5964884Máte doma dítě, které dnes a denně nutíte do jídla? Nebo naopak děťátko, před kterým schováváte sladkosti, aby nepřibralo? Tak potom již víte své o tom, jak je někdy těžké dopřát potomkovi správnou výživu…

Hned na úvod bychom si měli uvědomit, že to, jak se chovají k jídlu naše děti je vizitkou nás dospělých. Děti totiž snadno podléhají vzorovým příkladům svých rodičů, kteří v přílišném spěchu upřednostňují rychlé formy stravování a mnohdy dokonce různými argumenty tento stravovací "úlet" u dítěte obhajují. Představa o tom, že později budeme děti učit správným stravovacím návykům, je zcela zcestná. To, co si dítě osvojí v prvních letech svého života, bude dělat po celý svůj život.

Celý článek...
 
Také vás trápí rýma a kašel? PDF Tisk Email
Napsal uživatel -if-   
Čtvrtek, 14 Březen 2013 00:00

Rýma, kašel a nachlazení se bohužel nevyhnou ani našim nejmenším. A zatímco dospělý si s tím obvykle nějak poradí, miminka i obyčejnou rýmu snášejí obtížně.  Dítěti se špatně dýchá, v noci se budí s pláčem a má potíže při kojení, které se tak táhne nekonečně dlouho. Můžeme mu nějak účinně pomoci?

Celý článek...
 
Rýma, kašel – nachlazení? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 26 Únor 2013 00:00

Máme tu zimu a s ní drobné nepříjemnosti, jako například rýmu a kašel, případně nachlazení. Rýma a kašel jsou nejčastějšími projevy onemocnění dýchacích cest. Stejné u dětí všech věkových kategorií i u dospělých. Jen u novorozenců jsou poměrně vzácné, u nich se obtížnější dýchání nosem objeví spíše po ublinknutí a podráždění nosní sliznice zvratky.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL