Svět nejmenších
Mami, bolí to… PDF Tisk Email
Napsal uživatel Petra Novotná   
Pondělí, 18 Červenec 2011 10:21
batole_povidani_mamaU většiny dětí dochází mezi šestým a devátým měsícem k prořezávání prvních zoubků. Úplný mléčný chrup má 20 zubů. Pokud má vaše roční dítě ještě stále prázdná ústa, nic se neděje, růst zubů u dětí je velmi individuální. Důležité je, aby všechny zoubky mléčného chrupu narostly dítěti do tří let. V opačném případě je nutná návštěva a konzultace se zubním lékařem.

Celý článek...
 
Hrajeme si s kojencem II PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 15 Červen 2011 20:39

5131734Děti od půl roku do roka, procházejí překotným objevem plným nových objevů. Usnadněte jim toto období hrou.

Aktualizováno Středa, 15 Červen 2011 20:47
Celý článek...
 
Hrajeme si s kojencem I PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pátek, 10 Červen 2011 04:00

mimi_mazleniV novém seriálu vám postupně poradíme, jak si hrát s různě starými dětmi a přitom je po všech stránkách rozvíjet. Začneme s „oříškem“ největším. Jak si hrát s kojencem?

Mnoho maminek vám jistě potvrdí, že zabavit miminko nějakou hrou, není zrovna jednoduché. Děti do 6 měsíců se ještě nevydrží dlouho soustředit, zato se při dlouhém ležení nudí a jsou nespokojené. Největší zábavou pro ně je tahat vás za vlasy, trhat z kočárku okolní lístečky a hlavně všechno strkat do pusy.

Celý článek...
 
Zdravé kojení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 02 Květen 2011 10:36

 

kojeniMateřské mléko je tou nejlepší výživou, jakou můžete miminku dát, shodují se jednoznačně dětští lékaři. Kojení napomáhá prevenci obezity, civilizačních onemocnění a také posiluje dětský imunitní systému, takže dítě lépe odolává běžným onemocněním, jako je například chřipka či nachlazení….

 

Celý článek...
 
Předčasných porodů přibývá PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 02 Květen 2011 10:29

 

bolest_hlavyPředčasný porod je ten, který nastane před dokončeným 37.týdnem těhotenství (těhotenství kratší než 259 dnů).  Četnost předčasných porodů se udává v rozmezí 5 až 7 procent ve vyspělých státech, v rozvojových zemích je procento podstatně vyšší. Tyto počty však dle WHO nadále stoupají. Důvody, proč k předčasným porodům dochází, jsou nejsou zcela jasné, etiologie se zdá být multifaktoriální.

 

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL