For Babies
Škola základ života
Skleněné peklo ve škole! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 17:30

„Vůbec se nebojte, oni to zvládnou a nechoďte za nimi, my si je už ohlídáme,“ snažily se učitelky prvňáčků vzbudit v rodičích důvěru. Přesto pomalejší děti, jako je Davídek, obyčejně zůstávaly zapomenuty v šatně.

Celý článek...
 
Co je to za písmeno? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 14:39

Metoda cukru… „Kde je ten hroznový cukr?“, šátrá tatínek v šuplíku, který se nevyplatí doplňovat. Jakmile si ve své obří dlani nashromáždí pár barevných čoček, šupajdí si to zpátky do pokojíčku. „Jdu obchodovat se synem,“ šeptá přitom tajemně.

Celý článek...
 
Poselství výchovy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 14:11

Jako rodiče, přinášíme do života svých dětí obrovskou škálu roztodivných poselství, jednoduše, co je nenaučíme my, naučí se sami, někdy lépe, jindy hůř. Na nás zůstává, abychom to „horší“ jaksi „podospělácku“ vyselektovali. A to je, jak už sami znáte, převelice nesnadný úkol. V této souvislosti mne proto fascinovala tři jednoduchá a výstižná pravidla. Říkejte jim poselství výchovy…

Celý článek...
 
Metoda biče na rodiče! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 13:44

Když mi na počátku roku všichni přátelé a kolegové radili: „Dej si na pozor na učitelku!“, v podstatě jsem nevěděla o čem to mluví a na co konkrétně si mám dát pozor. I ve školce jsou učitelky, které děcku nesednou a děti které nesednou učitelce. „I když je to značně neprofesionální, jsme prostě lidi,“ apeluje moje známá kantorka na lidskost. „Sama jsem se přistihla, že zatímco jednomu po několika extempórech nemůžu přijít na jméno, jinému bych stejný prohřešek velkoryse odpustila.“ Pozor si však musejí dávat i učitelé, na nás na rodiče…

Celý článek...
 
Syndrom strachu z tloustnutí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 07:58

Jedno procento mladých žen končí sebevraždou a šest procent dívek i chlapců z celé populace umírá, jelikož nemohou přijímat potravu. Ta procenta jsou bytosti, které užírá maskovaný strach z tloušťky. Pokud nemohou koordinovat svůj život a změny v něm, snadno objeví, že jediné, co skutečně mohou řídit, je přijímání potravy. Prostřednictvím toho nejdůležitějšího – jídla, mohou být dokonalí, mohou se trestat, ale i odměňovat, mohou se nevypořádat se svými strachy, nelibostí a nahlodanou sebedůvěrou, mohou to všem ukázat!!! Ale jen to té doby, než se z diety stane zvyk a z návyku potom smrtelná choroba!

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí11DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL