Škola základ života
Jaká je dětská duše? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Miriam   
Úterý, 15 Duben 2008 13:05

Jak to všechno začalo. Vlastně jsem ani nechtěla být nikdy učitelkou. Chtěla jsem být vždycky novinářkou. I když je pravda, že na školu jsem si hrávala od doby, kdy jsem začala číst a psát. Strašně mě bavilo učit imaginární děti nebo své kamarády, pokud se tedy nechali. Stejně tak sem se bavila opravovaním papírků, a tak dále. Ale nikdy by mě nenapadlo, že se opravdu jednou stanu paní učitelkou. Kromě toho, po střední škole, ještě znechucena svaťákem a maturitou, jsem prohlásila, že už nikdy nikdy v životě nechci žádnou školu ani vidět. Fuj. Jenže život mi ukázal, že to asi tak jednoduše nepůjde, dal mi pár facek a tak jsem se po několika letech naprosto konsternována tím, že se mi podařilo udělat přijímací zkoušky, ocitla na vysoké škole...

Celý článek...
 
Za trest s tebou nemluvím! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Miriam   
Úterý, 15 Duben 2008 12:55

Džamila by děti nebila! Miriam to vidí jinak - od katedry…

Budiž jakkoli zatracovány tělesné tresty vedené ještě v dobách našich prababiček a babiček, při pohledu na dnešní mládež si musí nejeden učitel pomyslet: Bože, to musela být paráda!

Aktualizováno Úterý, 15 Duben 2008 16:20
Celý článek...
 
Jenže on se počural… PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 19:20

„Davide! Ty jsi se počural!?“, šokovaně stojím před botníkem a zírám na kluka, jak se vysvléká z bundy. Dosud na džínách kryla mokrou skvrnu v rozkroku, aniž bych si ji všimla. „Jak se ti to mohlo stát, vždyť už jsi školák?“ jenže později, když zvedám telefon a volám kamarádovi učiteli, zjišťuji, že moč unikla patrně právě proto, že už je školák…

Celý článek...
 
Kdo se stará, školák nebo máma? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 18:54

Děti jsou tak individuální, jako samy učitelky. S holčičkami si rozumí obyčejně lépe, protože holčičky nezapomínají. Ví, že si mají přinést polštářek, ví, že mají úkol. Davidovi se sešit začervenal první poznámkou už první týden ve škole.

„NEMÁ ÚLOHU!“, stálo pod prázdnou linkou v sešitě uvolňovacích cviků. „Proč jsi mi neřekl, že máš úlohu?“, vyzvídala jsem bezradně. Každý den se ho přece ptám, každý den obaluji nové sešity a už první týden ve škole dostanu za uši, protože učitelka mi po vychovatelce vzkazuje, že David neplní. „Oni už mají první týden ve škole úkoly?“ divil se manžel, seč se cítil povinen syna zkárat a nevěděl přesně za to. Sykla jsem, že je to pro mne taky novinka, jen David, zarputile prohodil: „Nemůžu si všechno pamatovat“.

Aktualizováno Úterý, 15 Duben 2008 16:22
Celý článek...
 
Může propadnout do školky? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 18:21

Zralé může být ovoce, žena i školák, a právě školní zralost je v září téma dne. Co když Davídek na školu nestačí, co když jsme se unáhlili, je za tou aktovkou tak droboučký. U zápisu stačilo, že uměl počítat do deseti, ale jeho spolužačka kačka už umí dokonce číst ze slabikáře… Jak zvládnout první týdny ve škole, co je a není normální? Jak se liší školka od školy a kdo nám s určitostí poví, že Davídka je třeba vrátit do školky?

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL