Dietní klub
Psychika a příjem potravy PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Pondělí, 03 Červen 2013 00:00

dp1180367Řada lidí dnes pod tíhou médií a daných ideálů krásy o jídle soustavně přemýšlí. „Mám sníst toto jídlo? Neublíží mi to? Neměla bych držet dietu?“ Jisté však je, že jíst a neustále si jídlo vyčítat, je velmi špatné na psychiku. Co nám vlastně neustálé úvahy o jídle a dietách dělají s psychikou?

Odpovídá zkušená výživová poradkyně studia Wellnessia Monika Divišová.

Aktualizováno Čtvrtek, 06 Červen 2013 10:39
Celý článek...
 
Jak si udržet ideální váhu PDF Tisk Email
Napsal uživatel -if-   
Sobota, 11 Květen 2013 00:00

hubnuti1Říká se, že zhubne kdokoli, ale štíhlost si udrží jen málokdo. Pokud tedy nechcete patřit mezi ty, jejichž stálým průvodcem životem je jo-jo efekt, musíte na to jít od lesa…

Problém je v tom, že většina z nás se po ukončení hubnutí vrátí zpátky k původním nevhodným návykům. S nimi se ovšem vrátí váha jako bumerang. Je jisté, že tyto návyky jste si fixovali dlouhá léta a že není úplně jednoduché se jich zbavit. Buďte však trpěliví, protože časem se nově získané návyky zautomatizují.

Zkuste tomu trochu pomoci

 

Celý článek...
 
Vyhrajte boj s alergií! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 29 Duben 2013 00:00

dp6214276Pokud jste si již uvědomili, že jste alergik, absolvovali jste vyšetření, musíte začít s chorobou bojovat. Je potřeba analyzovat prostředí, ve kterém žijete a zjistit, co je pro vás nebezpečné, tedy přistoupit k preventivním opatřením – odstranit alergen – např. koberce, záclony, závěsy, kožešiny a jiné zdroje prachu. Používejte jen výrobky určené pro alergiky, čističky vzduchu,  dostatečně větrejte a ačkoliv je to těžké, nechovejte domácí zvířata se srstí. Též je velmi důležité dodržování správné životosprávy, dospělí by se měli vyvarovat kouření, děti by se měly vyhýbat pobytu v zakouřených prostorách.

Celý článek...
 
15 kroků k zdravému hubnutí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 24 Duben 2013 00:00
dp3299456Pokud očekáváte 15 zaručených rad, díky kterým za týden zhubnete 10 kilo, aniž byste se museli vzdát svých oblíbených kremrolí a svíčkové se šesti, zřejmě vás zklamu. Takhle to totiž opravdu nefunguje.

Pokud totiž opravdu chcete skoncovat s nadváhou, musíte nejprve začít jinak myslet. A potom zkusit jinak jíst.

Celý článek...
 
Přibrali jste o Vánocích? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 27 Leden 2013 10:16

Po Vánocích se většina z nás bojí postavit na váhu. Zápasí se zipem kalhot, které ne a ne dopnout. Jak se vrátit k původní váze, bez krutých a zdraví škodlivých diet?

Pokud vás napadne, že si nasadíte hladovku, hned na ní zapomeňte. Jednodenní půst s dostatečným příjmem tekutin sice odlehčí váš organismus a pomůže se stažením žaludku, delší hladovění vám ale nepomůže – naopak zpomaluje metabolismus. Jíte-li příliš málo, místo hubnutí se po určité době redukce hmotnosti zastaví, protože tělo ve strachu, že bude hladovět dále, ukládá sebemenší příděl kalorií do tukových zásob na horší časy.

Celý článek...