Korálky z pískoviště
Deník svobodné matky 6 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hanka   
Pondělí, 02 Květen 2011 10:55


20Bude to kluk

V šestém měsíci mě čekalo velké ultrazvukové vyšetření. Tajně jsem doufala v holku, ale doktor tam viděl něco, co holky rozhodně nemají. Co naplat? Budu se s tím muset poprat i když nebudu mít po ruce chlapa rádce.

Celý článek...
 
Vajíčka PDF Tisk Email
Středa, 15 Červenec 2009 22:10

koralky2Bydlíme s Jarouškem v paneláku, ale na vesnici. Před lety, když rodiče ještě doufali, že si pořídím dítě konvenčnějším způsobem a k tomu se ještě i vdám, zakoupili mi do věna pozemek. Příjemnou parcelku asi tak dvě stě na sto padesát metrů v klidné části vesnice, ale mezi zástavbou. Naštěstí díky velikosti pozemků a vzrostlým stromům v zahradách si tu lidé až do okna nehledí. 
Samozřejmě, stavět se nikdy nezačalo.

 

Celý článek...
 
Příhoda s povídáním PDF Tisk Email
Středa, 24 Červen 2009 19:43

5160579S Martou se mi dobře sedí u kafe. Marta je sousedka, kamarádka, moje vrba.
Má na mne vždycky čas.
Je nám spolu fajn.
Nemáme vůbec žádné společné potíže ani starosti. Možná proto si máme pořád o čem povídat. Vyprávění té druhé je vždycky nové a zajímavé hlavně proto, že jsme si jisty, že nám se to nikdy nemůže stát.

Celý článek...
 
Zaměstnání PDF Tisk Email
Středa, 27 Květen 2009 21:11

Návrat po mateřské, vlastně pardon, po rodičovské dovolené do práce, to je tedy dílo! Směs očekávání, obav, rozpaků a pokusů o hledání vlastního sebevědomí...

Přišel mi dopis od ředitele: „Dostavte se laskavě k projednání záležitostí vašeho nástupu do práce ….. „

Jo dostavte se! Říďovi se to píše, jenže já mám na krku malého tříletého ďáblíka, kterého mohu

a) buď nechat napospas mé matce, což se neobejde bez problémů, protože si bude muset vzít dovolenou ze svého zaměstnání,

b)nebo tátovi, což zjevně vyvolá stejné problémy, ale pro mne je to přijatelnější. Táta totiž Jarouška nepřevychovává, ale pokračuje v linii mnou nastolené.

Celý článek...
 
Hubnutí II PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Květen 2009 21:06

Hubnout jsem začínala několikrát. Vlastně „mnohokrát“ je výstižnější výraz. Připravovala jsem se dlouho dopředu, motivovala se, nakupovala nesmyslně drahé tablety, cvičila, běhala, jezdila na kole.

Nic.

Jednou jsem odpověděla na inzerát. Vypadal tak lákavě. „Chcete zhubnout? Pošlete 100,-Kč a ofrankovanou obálku se zpáteční adresou...“

Poslala jsem. Stovka není tak moc, že?

Přišla mi odpověď. Těšila jsem se. Brala jsem obálku skoro nábožně do rozechvělých rukou, byla malá, tak malá, ale mohla skrývat zajímavé rady.

Skrývala.

Jedno slovo : N E Ž E R!

Bohužel jsem nedokázala poslechnout.

Celý článek...
 
Hubnutí I PDF Tisk Email
Neděle, 22 Březen 2009 21:06

V souvislosti s povedenou housenkovou večeří jsem si znovu uvědomila, že za pár týdnů bych se měla vrátit do práce. Představa, že tam naklušu naducaná a oplácaná fláky tuku, které se na mně usadily, asi díky spokojenému až slastnému životu matky samoživitelky, mne už měsíce děsila.

Zpanikařila jsem.

Celý článek...
 
Korálky z pískoviště PDF Tisk Email
Úterý, 24 Únor 2009 22:11

aneb dítěti lopatičku a sobě... trošku klidu.

Část první.

Pláč i smích...

Povedená večeře.

Jediný muž mého života se postavil uprostřed kuchyně a rozhodně, tak jak to umí jen on, prohlásil:

„Nebudu večeřet.“

Shovívavě jsem na něj pohlédla od přípravy náročného (hlavně finančně) zeleninového salátu s tuňákem a konstatovala jsem, pravda trošku posměšně:

„Ale ano, budeš večeřet, od svačiny jsi nic nejedl a musíš mít prázdné bříško.“

Představa, že mi tuňák za padesát kaček a jarní salát, hlávka za dvanáct, zkysnou v lednici, mi trošku zvedla žluč.

Aktualizováno Úterý, 24 Únor 2009 22:14
Celý článek...
 


 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo