Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Mámy mámám
Naše nákupy na internetu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 17 Květen 2011 04:47

 

Poslední dobou hojně navštěvuji internetové obchody a aukce. Zařizujeme pokojíček a také musíme připravit vše pro příchod našeho králíčka. Také odprodávám věci po klucích. Ráda bych se proto s Vámi podělila o jednu špatnou a hromadu dobrých zkušeností.

 

Celý článek...
 
Nový pokoj pro kluky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 02 Květen 2011 10:59

Míša už pomalu odrůstá z miminkovské postýlky a je čas dokončit poslední místnost va našem bytě – dětský pokoj. Rozhodli jsme se provést změnu k Adíkovým narozeninám, které bude mít v červenci, do té doby mě čekají hodiny strávené přemýšlením, vybíráním a dolaďováním.

Celý článek...
 
Králíčkománie PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 02 Květen 2011 10:35

 

Adámek už dozrál věku, kdy si zaslouží malé zvířátko, o které se bude starat. A tak ke čtvrtým narozeninám, dostane malého králíčka.

 

Celý článek...
 
Velikonoce našich kluků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 25 Duben 2011 19:09

Adíkovi už budou čtyři roky, Míša v roce poměrně také dost vnímá, takže jsme letos poprvé vyrazili na velikonoční koledu.

Celý článek...
 
Nesmyslné zákazy? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 19 Duben 2011 05:29

Setkávám se s nimi poměrně často, i když uznávám, že pro rodiče, kteří je udílí, smysl třeba mají. Já razím jiný styl výchovy, jistě jsou věci, které prostě dítě dělat nesmí, ale pak jsou ty, které mu povolím, ale až potom, co si to pořádně probereme. Žádné dítě není na některé činnosti moc malé, pokud se mu to řádně vysvětlí. Ovšem to je můj názor.

Celý článek...
 
Světlo versus tma PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 12 Duben 2011 04:06
Naše děti se střetly v zajímavém období, zatímco mladší syn potžřebuje na spaní tmu, starší neusne bez světla. Ve společném pokoji je to občas opravdový oříšek, který si oba řeší po svém.
Celý článek...
 
A zase to očkování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 05 Duben 2011 04:40

15 měsíc je u nás zakletý. Adík po očkování v této době skončil v nemocnici a nechybělo málo, mohl tam skončit i Míša. Nikdo mi nevymluví, že je to jen náhoda. Podobné příznaky, podobný časový sled, jen jiný druh vakcíny. 

Celý článek...
 
Jak uklidit s dítětem? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 29 Březen 2011 05:35

 

Milé maminky, uvítám jakýkoliv návod. Přijde mi totiž naprosto nemožné mít dvě malé děti a přitom naklizený byt, ač mi manžel tvrdí, že většina jím navštívených maminek to zvládá levou zadní. 

Celý článek...
 
O srovnávání dětí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 21 Březen 2011 20:46

Občas si připadám divně, svoje děti srovnávám maximálně s dětmi kamarádek, přesto jsou mámy, které v tom zřejmě vidí podivný druh sportu. Jejich děti jsou krásně vzrostlé, ač mají o 2 cm víc než to vaše, inteligentní a vlastně mluví stejně dobře jako vaše dítě, jen se zrovna před vámi stydí. No a asi půjdou do školy v pěti letech, protože je prostě geniální.. Moje děti jsou průměrné. No a? 

Celý článek...
 
Probuzení medvěda PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Březen 2011 18:40

Jako probuzení medvěda po dlouhém zimním spánku, mi připadaly obě děti, když oslavily první rok života. Jakoby to najednou byly úplně jiné děti. Míša se behěm měsíce a půl posunul zase o několik kroků blíž k definici civilizovaného človíčka:-)

Celý článek...
 
Co prozradí personální psycholog PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 28 Únor 2011 21:42

Minulý týden jsem se vypravila do mateřského centra na personální poradenství, abych zjistila, jestli práce, kterou vykonávám, je pro mě ta pravá, k čemu mám vlohy a čemu se vyhnout. Ano, podvědomě to asi každý tušíme, ale po pár letech na rodičovské dovolené je možná dobré si otestovat své schopnosti a probrat možnosti s psychologem.

Celý článek...
 
Trápí nás zloději PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 22 Únor 2011 00:13

5154470Kdysi jsem přemýšlela nad morálními hodnotami lidí, kteří kvůli igelitce s klobásami rozbijí okénko u auta... Dnes přemýšlím opět, nad lidmi, kteří nám opakovaně vykrádají zahrádku a nezastaví je ani dětský kočárek a hračky, podle kterých by měli poznat, že okrádají rodinu s malými dětmi.

 

Celý článek...
 
Jedna nemoc za druhou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Únor 2011 22:37

5299982Tak už nás to také dostihlo, říká se, že školkované děti jsou často nemocné. Když si navíc předávají nemoci sourozenci vzájemně, je to pořádný zápřah, který u nás bohužel stále ještě nekončí. Pokud jste na tom stejně a docházejí vám nápady, jak děti zabavit, o několik se s vámi podělím.

Celý článek...
 
Míša oslavil první rok PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 25 Leden 2011 22:01

 

Ani nevím, kdy se to stalo, ale najednou mi moje miminko vyrostlo před očima a stalo se z něj krásné batolátko. Míša oslavil první rok a dělá velké pokroky.

Celý článek...
 
Dárek k šedesátinám PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 10 Leden 2011 23:44

Už jste někdy vymýšleli dárek pro významné životní výročí? Určitě ano, i mě dalo pořádně zabrat, vybrat dárek pro tchyni, ale povedlo se. Pokud i vy tápete nad dárkem k šedesátinám a hledáte inspiraci na internetu, stejně jako jsem hledala já, dám vám několik tipů.

 

Celý článek...
 
Vánoční pohoda... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 22 Prosinec 2010 07:35
Už jen dva dny zbývají do Vánoc. Napětí roste, děti jsou překvapivě hodné a pokud ne, pod hrozbou, že jim Ježíšek nic nenadělí, krotnou. U nás tedy zatím jen ten starší tříletý Adámek, 11 měsíčnímu Míšovi je to úplně jedno a dál se vrtá prstíky v zásuvkách, otlapkává televizi a hystericky pláče, když ho nikdo nechce nosit. Jó vánoční pohoda...
Celý článek...
 
O lidské slušnosti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 30 Listopad 2010 06:21

Předsudky jsou všude kolem nás, i já je mám. O to víc mě pak překvapí, když mi vždycky nabídne pomoc někdo, od koho to čekám nejméně. Asi budu muset přehodnotit postoje. Nebo je to tak, že mám štěstí na výjimky potvrzující pravidlo?

Celý článek...
 
Jak bolí důslednost PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 20 Říjen 2010 05:51

 

Zná to asi každý rodič, když nechceme, aby nám děti „přerostli přes hlavu“, musíme být důslední. To vám řekne nejen každá knížka, ale potvrdí i psychologové a starší generace. Co vám ale řekne málokdo je, že někdy ta důslednost bolí více rodiče než děti…

 

Celý článek...
 
Míša poprvé u moře PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 12 Říjen 2010 06:01

I když jsem se zařekla, že s kojencem už k moři nepojedu, manžel mě neposlechl a ještě než se Míša narodil, nám pod stromek nadělil dovolenou v Egyptě. A nakonec jsem byla ráda. Utéct nepovedenému létu a deštivému září za sluníčkem, za to stálo.

 

Celý článek...
 
Jak na školku? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bára a maminky   
Pondělí, 27 Září 2010 04:30

skolkyDotaz je od Báry: Jak na školku? Míša byla vždycky závislák na rodině, problémy se školkou jsme čekala a na doporučení lékaře jsem ji nechala doma do 4 let, jenže teď už do školky musí a já do práce. První dny byly doslova katastrofa, kdy Míša brečela až se pozvracela. Učitelky radily vytrvat, ale já nevím, přijde mi to už moc. Jenže finanční situace mě nutí nastoupit nejpozději v listopadu do práce. Jak jste řešili plačtivé děti? A zvykly si na školku?

 

Celý článek...
 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo