Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Z ostudy kabát PDF Tisk Email
Čtvrtek, 16 Říjen 2008 20:47
Moto: Kdo ztropil ostudu, ať zaleze do sudu (starý posměšek)

Ostuda – leč co je to ostuda? Jest se obávati, že na výkladu pojmu se sotva shodneme. Někdo řekne: hanba, pohoršení,jiný trapas, průšvih, možná, že najdete i jiné interpretace. Zkuste si udělat malý průzkum – a narazíte na další objasnění. Například potupa, zhanobení, zprznění a bůhví co ještě. Možná byste přidali i vlastní výklady.

V každém případě existují ostudy různého typu. Od malých, osobních, po skupinové, národní, státní, ba i globální. Dále nalézáme ostudy současné, minulé, ba přímo historické. Nelze však být naivní a domnívat se, že při kterékoliv z nich najdeme shodu. No to bychom se setsaframentsky zmýlili. Hodnocení ostud se nejen liší, ale v četných případech si i protiřečí. Podle toho, na které, možno-li tak říci „straně“ stojíte. (Nebo i ležíte.)Dožadujete se příkladu, který by to osvětlil? Budiž, není ani těžké ho najít. Znáte operu Carmen? Nebo Rigoleto? Don Juan či českou Hubičku? Nejde ovšem jen o zpěvohry, ale též o prostou realitu:protichůdné společenské zájmy, osobní užitek a podobně, jak si bezpochyby doplníte sami. Ano, slyším kohosi říkat, kupříkladu názor na právo na pomstu (či novodobou krevní mstu), na trest smrti a tak podobně.Nemusíme však naši nenáročnou úvahu končit tak chmurně.Někdo má rád kašičku, jiný knedlo zelo. Čemu dáti přednost? vraštíte snad čelo.Znáte jiné příklady? O tom není pochyb. Bez různých názorů – to by byla nuda, ba přímo otrava. Vždyť protichůdné postoje – to bývá občas zábava.Co vy na to, vážení? Doufám, že se mnou nesouhlasíte…
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo