Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Ach ty kaluže PDF Tisk Email
Neděle, 05 Říjen 2008 20:53

Čtenářka Mili nám napsala hořkosladký příběh. S dvouletou Aničkou v sepraných teplákách a tričku se zapranými fleky, míjíme načapané holčičky v krásných kabátcích a háčkovaných čapkách. Jejich maminky a babičky si nás prohlíží s výrazem lehkého odporu. Jakmile se Anička rozběhne k některému z dětí, jejich maminka pohotově dítko odstrkuje pryč. Důvod je jednoduchý. Anička miluje louže a bláto a podle toho také vypadá.

 

 

Anička začala chodit v 11 měsících. To bylo slávy. Bylo ještě teplo, a tak jsme lítali pořád venku po trávě. O dva měsíce později už se ale v plné síle ukázalo podzimní počasí a s ním deště a samozřejmě louže a bláto. Nejdřív jsme z toho měli legraci, když začala Anička tančit v první louži, potom ale přidala ručičky a nakonec se předklonila, zapřela o ruce a pokoušela se napít. Naštěstí se jí to nepovedlo, takže jsme šli domů „jen“ s mokrými rukávy, nohavicemi a čepicí. Druhý výlet městem po dešti o týden později, už dopadl o poznání hůř, Anička totiž objevila louži, na jejímž dně bylo bahno. To si během vteřiny rozmatlala nejen po rukou, ale i po obličeji a svých právě vypraných bledě modrých kalhotách. Snažili jsme se jí říkat Ne, odvléct, řvoucí uzlíček na jiné místo, později i domlouvat nebo dávat odměny, třeba lízátka. Nezabralo nic. První louže na obzoru je zkrátka její a je jedno jestli má jen 2 centimetry nebo půl metru.

A tak jsem rezignovala na krásné šatičky, a kabátky. Kupujeme tepláky po bazárcích a hezké oblečení máme jen na focení a k doktorce a pak ještě v létě, když není tolik dešťů. Teď nám zase začal sychravý podzim a pokud bude teplá zima bez sněhu jako loni, strávíme většinu času v teplákách až do jara. Jen doufám, že ji to než půjde do školky, přejde, abych jí s sebou nemusela dávat několik tepláků na převlečení na každou procházku. Anička má totiž schopnost některé zničit nevypratelnými skvrnami z olejových louží, už během prvního nošení. Ale na druhou stranu, hlavně že má radost. Podle louží také zaručeně poznáme, když Aničce není dobře. Když jí totiž nezajímá ani ta největší kaluž, tak už je na tom opravdu zle.

Aktualizováno Neděle, 05 Říjen 2008 21:54
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo