Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Veletrh jen pro movité PDF Tisk Email
Neděle, 05 Říjen 2008 19:55

Tak jsem v sobotu sbalila děti, manžela, dostatek peněz a vyrazili jsme na Veletrh hraček do Prahy, abychom nakoupili na Vánoce, napsala nám Iveta. Místo se spokojenými úsměvy a plnými taškami, jsme ale jeli domů s pár drobnostmi, prázdnou peněženkou a ubrečenými dětmi. Veletržní slevy se zkrátka nekonaly.

 

Nejsme nijak chudá rodina a na dětech jsme nikdy nešetřili, proto jsme se také rozhodli vyrazit na Veletrh s deseti tisíci s tím, že si naše pětiletá Helenka a dvouletý Pepík, vyberou co se jim líbí a my budeme mít na Vánoce vystaráno. Vstup a parkové nás vyšlo na 500 Kč, ale co, to si přeci vynahradíme na veletržních slevách. Ale ouha. Pepík fascinovaný mašinkou už nechce nic jiného a já si říkám, skvělý dárek na Vánoce. Mašinka je plastová, víc jak tisícovku stát nebude, říkám si, když ji sundávám. „1490“, vyvede mě z omylu prodavačka, „ale je to odolný plast“. No to asi nezná Pepíka, jenže vřískající batole se mašinky dožaduje vřískotem, že raději vytáhnu peníze a s polknutím zaplatím. To budou pěkně drahé Vánoce, říkám si. Míjíme luxusní kočárky, různé dřevěné hračky…Ty kdyby děti chtěly, nestojí tolik a jsou moc krásné. Jenže to už Pepík obdivuje motorky odrážedla a já lituji, že jsem nezašla s dětmi raději do našeho hračkářství, ceny skoro stejných motorek jsou tu i dvojnásobné!

No a tohle mě zajímá, značkové hračky v koších ve slevě. „Chtěl jsi přeci hrací mobil Pepíku a tady ho mají za stovku, zlevněný z 250,-!“ Moje radost je ale předčasná, protože telefonek kromě pískání nevydává žádné zvuky a tak ho tam raději necháme. Proč vůbec prodávají takové zmetky? To si myslí, že to někdo koupí? Docela se mě to dotklo. Vrchol ale přišel v dalším pavilonu, kde Helenka objevila koně jako živého a Pepík se vrhnul na dinosaura. Nechala jsem tam s nimi tátu a šla nakoupit do blízkých hraček alespoň nějaké drobnosti. Asi ani nemusím popisovat, jak jme museli řvoucí děti tahat od „živých zvířátek“, které by nás rodinný rozpočet zruinovaly minimálně na půl roku.

Dobře, nakoupeno něco máme, zajdeme na jídlo. V největší restauraci bylo plno, tak jsme vyrazili ke stánkům venku. Asi jsem naivní, ale čekala jsem, že když je to veletrh hraček, buď si tu budu moct ohřát příkrm nebo koupit zde dětské jídlo. Klobásy, bramboráky, nudle, párky, hranolky, mou představu ihned vrátily do reality. Nakonec jsme s velkou slávou objevili kuřecí řízky, které nás zachránily. Z veletrhu jsem si odvezla a pocit, že kdybych zůstala doma, mohla jsem ušetřit 500 Kč za vstup, zklamání dětí, stresové prostředí na veletrhu a můj pocit, že jsem asi nejchudší rodina na světě. Večer se mě ještě Helenka ptala, jestli by jí Ježíšek nemohl toho koníka přinést. Řekla jsem jí, ať mu napíše, ale měla jsem slzy na krajíčku. Ještě tento týden vyrazím do hračkářství a dětem tam nakoupím za normální ceny, podobné hračky, které se jim líbily na veletrhu a příští rok si uděláme výlet do Prahy znovu, ale do Zoo.

Byli jste na Veletrhu hraček? Jak se vám tam líbilo?

Aktualizováno Neděle, 05 Říjen 2008 21:44
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo