Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Dramatický příběh, byť toliko jepičí PDF Tisk Email
Neděle, 28 Září 2008 20:18
Motto: věda vypátrala mnohé o životě jepic, avšak tento roztodivný případ nezaznamenala. Malinká jepice se vynořila z vody s roztrhaným tělním pokryvem. Dalo jí nemalou práci jej odvrhnout, ale konečně se osvobozeně vznesla do vzduchu a jala se lehounce poletovat nad vodou.„Musíš si pospíšit,“ zapištěl na ni nohatý, drzý mladý komár. „Máš před sebou málo času!“„Jak to?“ nechápala jepice.„Ty nevíš, že tvůj život bude kraťoučký?“

„Co ty o tom můžeš vědět!“ odporovala mírně jepice.

„Nemáš potuchy, co já musím v životě stihnout! Nejdřív se vyvinu z larvy, potom vyletím ven, znovu se svléknu -“„Proč znovu?“„Protože nejdřív jsem ještě nedospělá, ačkoliv už lítám, proto se musím znovu svléknout a pak se teprve stanu dospělým hmyzem.“„Jak to víš?“ nevěřil komár a posměšně zapískal.„Přečti si odbornou literaturu, tam to najdeš, jestli umíš číst!“ odsekla jepice. Komár jí už začal rozčilovat.“My to známe z našich jepičích legend.““A co musíš teda všecko stačit?“ nedal se komár a kvapně uhnul nějakému nebezpečnému otevřenému zobáku.„Když jsem konečně dospělá, musím si vyhlédnout partnera. Zatančím si s ním nad řekou, to je krásný obřad, máváme křídly a vznášíme se ve výšce., tam se pomaličku zastavíme a zase se snášíme dolů – a tak to jde pořád dokola.... Když je krásně a nefouká vítr, tančí nás takhle celé tisíce, možná miliony. A potom naklademe vajíčka…“„A čím se přitom živíte?“ „Ničím, my nemáme ani ústa a místo trávícího ústrojí jenom vzdušný vak…“„Dej pokoj,“ zatřepetal se komár, „Nemít co jíst a za pár hodin umřít!“„Jakých hodin? Někdy žijeme celé dny, ba snad dokonce týdny!“„Než tak dlouho trpět hlady, to radši nic!“ rozhořčil se komár. Přestal být opatrný a - už nestačil uletět před otevřeným zobákem. Krátký život, politovala ho lítostivě jepice.Sama si potom šťastně užívala světa ještě pár roztomilých dnů, než v klidu umřela..
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo