Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kuba na chatě PDF Tisk Email
Neděle, 28 Září 2008 17:10

Naše druhá dovolená se skoro dvouletým Kubíkem se od té první podstatně lišila. Nejeli jsme už do horského penzionu orientovaného na děti, ale do podnikové chaty na Vysočině, která měla být k dispozici na týden jenom pro nás.Chata byla zařízená sice pěkně, ale tekla zde jen užitková voda, která nebyla vhodná k ničemu jinému než mytí rukou, a to i po převaření.

 

Dovolená už tedy nebyla tak komfortní, ale na druhou stranu jsme většinu času trávili v lese, což umožnilo Kubíkovi poznávání přírody. Už při prvotním vystoupení z auta, ještě než jsme stačili vynést všechny zavazadla, Jakub zakopl a skutálel se z mírného kopečku do odvodňovací stružky. Mokrý ani příliš nebyl, protože počátkem září bylo v kraji sucho, ale poprvé měl možnost seznámit se s kopřivami, které ho popálily na rukách a na čele. Zpočátku jsme byli zaskočeni nepřiměřeností reakce, kdy mu naskákaly hrozivě velké puchýřky, ale po půl hodině se již vše upravilo a my se mohli v chatě klidně zabydlovat dál.

Problém s vodou jsme řešili tak, že jsme se každé ráno pro tuhle pitnou tekutinu vypravovali s kanystry do nedalekého kempu a pak ji užívali jak na vaření, tak na umývání sebe i nádobí. Protože chata už bývala chladná, po večerech jsme museli zatápět elektrickým topením nebo tátou naštípanými poleny v krbu.

Ani výlety do ZOO či na hrad Bouzov neměly tu sílu překonat naše procházky do lesa na houby. V té době naštěstí rostly a Kubík z nich byl úplně nadšený. Ještě dnes vyžaduje prohlížení jejich fotek na počítači. Naučil se, že máme sbírat ty “hnědé”, že muchomůrka je jedovatá a dokonce si zapamatoval některé jejich názvy jako hříbeček, holubinka, klouzek a prašivka. V lese byla pro něj také spousta zajímavých klacíků, větviček, šišek a pařezů, ale potkali jsme zde i žabku a slepýše, který trošku vyděsil mámu. Prostě pro Jakoubka byl les ráj.Večer jsme pak rozdělali ohýnek a opékali buřtíky nebo kukuřici, ale Kubovi stejně nejvíc šmakoval obyčejný opečený chleba.

Malým zpestřením bylo i to, že jsme se mohli zpovzdálí zúčastnit zásahu hasičů, neboť nedaleko od naší chaty začaly hořet provozní prostory místního penzionu. Mohli jsme tak pozorovat několik houkajících hasičských aut projíždějících kolem a posléze i samotné hasiče v akci.A tak ikdyž jsem od pobytu na chatě neměla žádné větší očekávání superdovolené, opak se stal v podstatě pravdou. Ať už dovolená luxusní či levná v přírodě – záleží na tom, jak si ji kdo udělá.

Aktualizováno Neděle, 28 Září 2008 20:10
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo