For Babies
36. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 21:22
Vaše miminko teď začíná rychle nabírat, aby bylo do porodu pěkně obalené tukem. Prozatím bylo velké cca 46cm a vážilo kolem 2800g. Teď každý týden přibere dalších 250 - 350 gramů.
Co se děje ve vašem těle?
V této době dosahuje děloha nejvýše za celé těhotenství a je přibližně patnáctkrát větší, než před otěhotněním - posledních několik dní se mamince hůře dýchalo a mohla mít i problémy se snědením většího množství jídla. Většinou začíná v této době miminko sestupovat dolů do pánve, čímž se problémy s dýcháním a pálením žáhy zmenší.
Na druhou stranu to znamená větší tlak hlavičky na močový měchýř a tedy i problémy s chůzí a velmi časté močení. Zvlášť pokud se řídíte radami ohledně otoků - mezi které patří i dostatečné množství tekutin.
Zhoršuje se i stav křečových žil. Tělesnou aktivitu to značně omezuje, ale na přiměřenou tělesnou zátěž bychom měli myslet stále.
Průměrný přírůstek váhy je 11 kilogramů, ale může se pohybovat od 7,5 do 17,5 kilo.
Co dělá miminko?
Dítě již vypadá tak, jako před narozením – má plné tvářičky a v podkoží je již uloženo určité množství tuku. I když kosti jsou již pevné a dobře vytvořené, lebeční švy nejsou spojeny - a ani do porodu nesrostou, aby dítě mohlo projít porodním kanálem.
• Nehty na nohou dosahují ke koncům prstů.
• Pupeční šňůra je dlouhá přibližně půl metru.
• Lanugo z těla miminka už téměř zmizelo a také mázek, který jej poslední měsíce pokrýval a je v podstatě pryč. Jen na některých částech těla mohou být ještě malé zbytky. Pokud přemýšlíte, kam se poděl, dítě jej spolklo a uložil se do střev, kde bude vyloučen jako první stolice - smolka.
Co vás čeká a nemine
Nastávající maminky bývají někdy odesílány ke kardiotokografickému vyšetření, což je vyšetření s grafickým záznamem tepové frekvence plodu a stahů dělohy. Vyšetření vám provedou v ústavu, kde chcete porodit.
Opakuje se za týden až 10 dní do té doby, než nastoupí stahy nebo odteče plodová voda. Pokud máte normální těhotenství, dostačuje první kardiotokografické vyšetření provést před termínem. Při těchto návštěvách je možné připravit ´papírové formality´. K porodu pak nejde nastávající matka do prostředí naprosto neznámého a cizího, potkává personál, se kterým se již dříve setkala.

Zdroj: www.těhotenství.com, www.9.mesicu.cz, www.miminka.cz, www.babyonline.cz, www.porod.estranky.cz 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo