For Babies
Ze života puberťáka PDF Tisk Email
Neděle, 28 Září 2008 17:04

Máme doma začínající puberťačku, napsala nám všeříkající první větu Iveta. Lence je 10 let, ale někdy už máme co dělat, abychom jí ukočírovali a to je teprve začátek.

 

 

Lenka má hlavu v oblacích. Když se jí zeptám na co myslí, tak se dozvím, že tomu bych nerozuměla. Z mojí holčičky, která se ještě nedávno batolila pod mýma nohama a za žádnou cenu nechtěla pusti mámá, se pomalu stává samostatná slečna, která se chce líbit klukům a její rodiče se v jejích očích pomalu stávají trapnými starými páprdy. Skoro všechno u nás doma je „hustý“ a když občas zaslechnu její telefonický rozhovor s kamarádkou, raději jí zavřu dveře. V jejím chování se pořád mísí dětinskost, ale na druhou stranu už je zvídavou mladou ženou. Už zkusila první cigaretu a s kamarádkou si prohlížela porno časopis, který táta její kámošky špatně schoval. No a bylo to samozřejmě hustý. Hustá také byla atmosféra u nás doma, když jsme na to přišli…

Ale zatím to jde. Jen je škoda, že už není paf z toho úžasného miminka, které tak hrdě před 3 roky vozila v kočárku. Teď je fakt otrava brášku hlídat a všechno jí na něm vadí. Holkám taky připadá trapný tahat se venku s tříletým capartem a tak s ním na procházky musím zase já.Školu naštěstí zvládá dobře, i když sem tam přinese poznámku za nenapsaný úkol. To je tak když s hlavou v oblacích sedí nad sešity a zapomene si to napsat do notesu, takže nemám šanci zjistit, jestli má úkol. Ale dokud nenosí čtyřky, rozhodla jsem se to neřešit.

Kluci Leničku naštěstí zatím nezajímají, protože podle holek jsou to hloupí mimina a vůbec ničemu nerozumí. Zatím jsem odolala prosbám o dětské šminky a boty na podpatku, ale před týdnem jsem ji načapala, jak v mých vysokých kozačkách, o tři čísla větších a svých minišatech, vykodrcala s důležitým výrazem s košem k popelnici. Určitě si představovala obdivné pohledy a já měla co dělat, abych nevybouchla smíchy a nedotkla se jí tak.

„Tak nám ta puberta pěkně začíná, držte si klobouky, pojedeme z kopce.“ Zhodnotil manžel, když jsem mu večer vyprávěla o Leničce v kozačkách. Doufám, že to všichni přežijeme ve zdraví a bez větších zádrhelů. Ale to asi doufá každý rodič puberťáka. Tak nám držte palce.

Máte nějaké veselé příhody s puberťáky? A co jejich slovník? Podělte se s námi…

Aktualizováno Neděle, 28 Září 2008 20:06