For Babies
Pomozte rodině Terezky PDF Tisk Email
Středa, 24 Září 2008 19:18

Jen pár kroků chybělo Simoně a její kamarádce, aby bezpečně s kočárky přešly přechod na chodník v Jirkově. V tu chvíli se ale ze zatáčky vyřítil trolejbus a všechny smetl. Dětem v kočárku se naštěstí nic nestalo, Simona ale byla s těžkým úrazem hlavy převezena do ústecké nemocnice a hned druhý den svým zraněním bohužel podlehla. Zůstala tu po ní půlroční Terezka a truchlící přítel a rodina. Pomozte tatínkovi Terezky finančně nebo věcnými dary pro Terezku!

 

 

První papání, první krůčky, první slova. To a ještě mnohem víc už Simona nikdy neuvidí. Stejně jako Terezka se už nikdy nepomazlí u své maminky. Až řekne poprvé máma, nikdo k ní nepřijde. Jen chvilka stačila k tomu, aby se osud šťastné rodiny navždy změnil.

Simona Terezku moc milovala. Všem hrozně chybí...

 

 

Tragédie, která se stala 10.9.2008 obrátila život naruby hlavně malé Terezce a jejímu tatínkovi Rosťovi. To, co odstavující maminky dělají postupně několik týdnů, musel táta Terezky zvládnout hned. A to přechod z kojení na umělé mléko. Rosťa a Simona nebyli svoji a tak na některé sociální příspěvky teď nemají nárok. Táta Terezky teď musí řešit, jestli zůstane v práci nebo bude s malou doma. Pokud by zvítězila druhá varianta, budou vše hodně těžko zvládat finančně. Tatínkovi s Terezkou zatím pomáhá rodina, ale nejde to tak do nekonečna. Terezce by pomohly finanční dary na její dětský účet 43-1906340217/0100, které budou použity výhradně pro potřeby Terezky, případně oblečení a hračky. Na věcných darech pro Terezku se můžete domluvit se sestřenicí tatínka Kateřinou Karbusickou e-mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

 

Táta Terezky se ze dne na den dostal do nelehké situace. Vše zvládá jen díky rodině a úsměvům Terezky.

 

Případ rodiny malé Terezky je jen špičkou ledovce. Nehody s tragickými následky se stávají skoro denně. Pokud při nich zemře jeden z rodičů, kteří nejsou oddáni, nemá partner nárok na vdovský důchod, chybí mu jeden příjem a tak se snadno rodina dostane do finanční krize. Mediálně známé případy mají tu výhodu, že rodině alespoň částečně finančně vypomůže veřejnost, ale co zbylé desítky, možná stovky případů ročně? Možná by stálo za to, aby vláda konečně reagovala na stále vyšší počet rodin s dětmi, které žijí „na psí knížku“. Proč by dlouholetí partneři, kteří mají děti a jsou oba zapsaní v jejich rodném listě, neměli mít nárok na státní příspěvek? Možná by i pomohlo, kdyby se na pomoc takovým rodinám zaměřilo nějaké občanské sdružení a kam by lidé mohli posílat peníze. Když už se pomáhá narkomanům, kteří si za svou situaci převáženě můžou sami, proč se nepomáhá rodinám, které se po nehodách ocitnou v těžké životní situaci?

Rodině Simony přeji upřímnou soustrast a v budoucnu už jen štěstí. Dokud se bude Terezka usmívat, stojí za to se poprat s nelehkým osudem…

Aktualizováno Středa, 24 Září 2008 19:37