For Babies
Naháč na útěku PDF Tisk Email
Úterý, 23 Září 2008 20:37

Tak jsme nazvali naše sotva chodící batole, které zdrhlo z koupaliště a perfektně trefilo půlkilometrovou cestu k babičce. Jiná batolata trefí i cestu do cukrárny. Také má vaše batole lepší orientační smysl než jeho tatínek? Máte nějaké veselé zážitky nebo příběhy z kterých mrazí? Podělte se o ně s maminkami.

Adíkovi byl rok, rok a dva týdny, když se zkrátka sbalil z koupaliště a úplně nahý a bez bot běžel po vesnici k babičce. Zvládl i lávku s potůčkem. Samozřejmě jsem šla tajně za ním, aby se mu něco nestalo, ale orientační smysl ho neomylně zavedl až k cíli bez zaváhání, přestože jsme touto trasou šli jen dvakrát. U babičky také zvládne pochod od hospody ke králíkům, který je přes půl vesnice. A to já ani jeho tatínek neumíme číst v mapách a při delší cestě zaručeně zabloudíme.

Alenina 15 měsíční Míša je zase královnou parkoviště. Ať zaparkuje kdekoliv, Míša druhý den neomylně běží přímo k autu. „S manželem se smějeme, že zatímco všichni už zdálky odemykají auto, aby se zorientovali, kde ho nechali, nám stačí vystrčit Míšu ze vchodu.“ Směje se Alena.

Hanka má z domu dvě trasy, jedna je na autobus a druhá na procházku do lesa. „ Když vyjdeme ze vchodu, 16 měsíční Honzík se zastaví na rozcestí a čeká na povel les nebo město a podle toho zahne. Na procházkách máme pořád stejnou trasu, kde zkontroluje stav všech kanálů a oblíbených pařezů. Asi se orientuje podle nich, jinak si neumím představit, že když jdu napřed a schovám se, nikdy nezahne a jde stejnou cestou.“ Usmívá se Hanka.

Už jsme na web psala i příběh anglického batolete, které se v noci vydalo z domu rodičů do 3 kilometry vzdálené cukrárny nebo o batoleti z Moravy, které si brzo ráno vyjelo na odrážecí motorce na výlet, dokud ho neodchytili policisté. To jsou úsměvné příběhy, smutný je ten z minulého týdne, kdy využil tátovo nepozornosti 20 měsíční Ondra z Opatovic. Mnohokrát se probíralo, proč nemají u zahrady sousedící s divokou řekou plot a také to, proč, svědek, který ho viděl, jen zavolal policii a nezastavil ho. To už je ale jedno, protože Ondra se našel mrtvý v řece a nikdo už se nedozví, kam se vypravil. S největší pravděpodobností ale určitě vyrazil na známou trasu, na kterou chodil s maminkou na procházky a protože vím, jak batolata láká voda, bylo mi už druhý den pátrání jasné, že se Ondra s největší pravděpodobností utopil.

A kam utíkají vaše batolata? Napište nám veselé nebo smutné příběhy.

Aktualizováno Úterý, 23 Září 2008 21:23