Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
První týden s Danečkem PDF Tisk Email
Pondělí, 22 Září 2008 21:06

Jitka má z sebou prvních 20 dní s miminkem. Jak probíhaly?

První týden doma s našim drobečkem proběhl jen díky taťkovi skvěle. Táta si s námi vzal dovolenou a tak mi se vším moc pomáhal, dokonce mi i malého na kojení dával do postele abych nemusela vstávat a tak jsem si mohla pořádně odpočinout a taky díky tchýni, která mi celé šestinedělí pere a bude prát to mám o mnoho lehčí. Ruka kterou mi v nemocnici poškodili už se mi krásně hojí a taky už to nebolí, tak se můžu Danečkovi plně věnovat.

Zkusila jsem jít s taťkou a s Danečkem na procházku, ale byla jsem z toho celá zničená, ta jizva po císařském řezu mě po hodinové procházce hrozně rozbolela, takže procházky s Danečkem odkládám až po šestinedělí, abych se zhojila co nejvíc a procházky si mohla bezbolestně užívat.

Podařilo se mi Danečka přesvědčit, že v postýlce mu nic nehrozí a vedle leží mamka s taťkou a tak nás má pořád na očích, takže spinkáme pěkně u sebe v postýlce a to celou noc, i když večer po koupání když se napapá se mu moc spinkat nechce, pořád nám vyplivává dudlík a vynucuje si pozornost. Dudlíku jsme se bránili, ale vzhledem k tomu, že mi drtil bradavky nezbylo nám nic jiného než mu dulík dát. Nevím zda je to tak správně, ale pokud to vyhovuje mě i malému, tak snad neděláme tak brzo s dudlíkem chybu. Já mám tak prsa pro malého jen na kojení.

Zatím úspěšně kojím, i když jsem už z porodnice měla jednu bradavku prasklou, podařilo se mi ji zahojit a kojím dál. Jen nevíme zda správně přibíráme, ale jsme objednaný k paní doktorce, tak nám to určitě poví. Myslím si ale, že to bude dobré, protože Daneček jí dobře a nebrečí nám hlady, na jídlo se probouzí po třech hodinách a někdy i později. Nenutím ho úplně do pravidelného jídla, byl pak protivný a prso si stejně nevzal. I když pravidelně celkem jí, je tam rozdíl většinou půl hodinky, tak si myslím, že to není tak hrozné a určitá pravidelnost v jídle je.

Ten náš poklad když zrovna nespinká, což je skoro pořád, se hrozně rád směje a to co umí vytvořit za obličeje je úplně neuvěřitelné, takže pokud je zrovna vzhůru, tak si ho plně užívám, mám ho místo televize, nestačím se na něj vynadívat. A když přijde taťka z práce domů vykouzlí snad ten nejhezčí úsměv když ho slyší promluvit, taťka si ho bere hned jakmile se doma převleče a nají. Daneček je i u táty moc spokojený a když vidím jak se k sobě mají je to jeden z nejhezčích pohledů. Během doby kdy ho má taťka u sebe a hrajou si spolu mám alespoň chvilku pro sebe a tak si vklidu můžu udělat věci na které mi přes den nezbyl čas.

Aktualizováno Pondělí, 22 Září 2008 21:40
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo