For Babies
Zbavte se starých věcí! PDF Tisk Email
Pondělí, 22 Září 2008 20:56
Když otevřu šatní skříň a chci si vzít něco na sebe, jsme schopná si říct, „Tohle už se přeci nedá nosit, potřebovala bych si nakoupit nové věci“, jenže jakmile si donesu velký pytel a rozhodnu se oblečení vytřídit a uvolnit tak místo pro nové, jakoby se mi najednou všechno hodilo. Ale mám jeden trik, díky kterému se vždy části věcí naštěstí zbavím. A jak jste na tom Vy? A jak se zbavujete oblečení nebo třeba keramických podivností?

Venku prší a je chladno. Na dlouhé procházky s dětmi to není, takže je ideální čas na vytřídění věcí, které nám už doma překáží. A to nejen oblečení. Takové keramické sošky a podobné podivnosti, kterými nás zásobí naše drahé kamarádky při všech příležitostech, co s nimi? Je vám líto je vyhodit, protože to byl dárek a nechcete je nikomu darovat, protože víte, že s tím obdarovaná bude mít stejné dilema jako vy. „Já vždycky jednou za rok naskládám nepotřebné lapače prachu do krabice a s holkama se vydáme do lesa, kde je zakopeme. Nejsou moc hluboko, tak si myslíme, že je třeba časem někdo najde a udělají mu radost.“ Usmívá se Alena. Já to tedy řeším o dost drastičtějším způsobem. Vím, že nevyhodím věc, která není rozbitá a tak také jako Alena sbalím sošky a jiné drobnosti do krabice, kterou dám na oči svému batoleti a to už se o obsah postará. Jen dávám pozor aby se nezranil a poctivě za ním sbírám rozbité kousky, které už mi není líto vyhodit :-).

S oblečením si ale roční batole, které neovládá nůžky, jen tak neporadí. „Vždycky v listopadu si sednu ke skříni a co jsem nenosila rok, bez milosti vyhodím.“ mluví o svém systému Jana. Alena má podobně svérázný systém jako se soškami. „Jednou za rok se sejdeme s holkama, dám si stranou oblíbené oblečení, maximálně ale 30 kusů a zbytek nechám holkám, ať si vyberou co chtějí. Co mi zbude, vrátím do skříně a přidám věci, které jsem zase ulovila u nich. Tak se nám daří obnovovat šatník zadarmo, zbavit se starých věcí a vzájemně si ještě uděláme radost.“ Směje se Alena. I já mám svůj systém. Není to tak dávno, co jsem ještě měla ve skříni sukni velikosti 32. Co kdybych náhodou do ní ještě někdy zhubla? Po porodu jsem si ale řekla, že to už asi nezhubnu, takže jsem ji věnovala neteři. Pokud se chci zbavit části oblečení, naplním největší kufr kousky, které nosím ráda a většina zbytku putuje do pytle. Pytel pak putuje podle obsahu buď příbuzným na vesnici nebo na charitu. Ale stejně pořád bojuji s myšlenkou, že část věcí se určitě bude hodit, až budu podruhé těhotná a vytřídit šatník pořádně, se chystám až podle postavy po druhém porodu. Tedy alespoň si to říkám.

A jak jste na tom se „syslením“ a vyhazováním starých věcí vy?

Aktualizováno Pondělí, 22 Září 2008 21:21