Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Peníze, peníze… PDF Tisk Email
Úterý, 16 Září 2008 15:15
Moto: Kdo na bohatství lpí, mořskou vodou žízeň hasí „Proč pláčeš, Honzíčku?“ zeptala se babička, „snad se ti něco nestalo!“Chlapeček si utřel oči a nos, potom ještě zavzlykal:

„Sousedovic Vlastík dostal od rodičů nový mobil! Kdybys věděla, babi, co všechno na něm je!“

„Já tomu stejně nerozumím, nemám ponětí, co se s tím krámem dá dělat,“ odtušila babička, „a hlavně nevím, proč ti vadí, co dostal ten kluk od rodičů?“„No vadí – já mám mobil, s kterým například nemůžu fotografovat!“„Ale vždyťˇty máš foťák, pokud vím!“Honzík zaječel: „No ty tomu opravdu nerozumíš!“ A kopl nohou do židle.Ve dveřích se objevila matčina tvář: „Co je to tady za rámus?“Babička s povzdechem pronesla: „Pořád jde jenom o peníze!“„ Babička tomu nerozumí!“ vykřikl uraženě Honzík! „Já nechci peníze, ale nemám pořádný mobil!“„Vždyť jsi dostal o vánocích nový!“„Ale ten neumí fotografovat!“Diskuse, která nabírala na obrátkách, přitáhla z vedlejší místnosti otce, který hledal cosi na internetu. „Tady člověk nemá chvíli klidu!“ zlobil se. „A oč vlastně jde, že děláte takový randál?“Následovalo trojí, poněkud zmatené vysvětlování.„Prostě, náš Honzík je chudák, protože nemůže s tím novým mobilem fotografovat, jako sousedovic kluk,“ řekla matka.„Asi proto, že já nekradu!“ prohlásil poněkud ukvapeně otec.„On pan Franěk krade?“ zajímala se babička.„Dejte pokoj, kdo má peníze, nemusí ještě krást!“ vykřikla energicky matka.„Jenomže většina přece krade, to ví každý!“ ozvala se znovu bábinka.Všichni najednou jako na povel zmlkli, jakoby se zamýšleli nad těmi proklínanými penězi.Vtom Honzík zcela nečekaně řekl: „Já nechci, aby náš táta krad! To radši nechci ten mobil!“Utřel si nos a nevinnýma očima se rozhlédl po rodině. Bábinka, otec i matka užasli.Kde se to v tom klukovi vzalo? On vážně nestojí o peníze…
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo