Pozor na oříšky a čištiče PDF Tisk Email
Úterý, 16 Září 2008 00:24

Vědecké studie z Nizozemí ukázaly, že pokud těhotná žena jí denně buráky nebo výrobky z nich, mají jejich děti až o 50 % vyšší riziko astmatu. Také čistící prostředky nahrávají této nemoci.

 

Oříšky přitom obsahují řadu prospěšných látek, takže by je těhulky měly jíst často, rozhodně ale ne denně. V těhotenství je více než kdy jindy potřebné dbát na vyváženou stravu. Hlavní je přísun zeleniny a ovoce, celozrnných a mléčných výrobků a bílého masa.

Také čistící prostředky a osvěžovače vzduchu ve spreji, můžou podle jiné studie za vznik astmatu. Pokud alespoň jednou týdně používáte čističe skel, nábytku a sprejové osvěžovače, vězte, že riziko astmatu je u Vás o 30-50 % vyšší, než u lidí, kteří tyto prostředky nepoužívají.Astma se projevuje zhoršeným dýcháním a v horších stádiích musí postižení používat dýchací přístroj. Takže maminky, vykašlete se na úklid a uzobávání oříšků, vezměte děti a vyrazte raději ven na čerstvý vzduch. Tam Vás sice můžou potkat alergie, klíšťata nebo Vás srazit auto, ale zase nebudete mít Vy ani děti astma...

Aktualizováno Úterý, 16 Září 2008 00:33