Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Averze na holčičky PDF Tisk Email
Středa, 10 Září 2008 07:30
Čtenářka Magda nám napsala zajímavý problém a prosí maminky o radu.Nemůžu si pomoct, ale hrozně mi vadí holčičky kolem 3-4 let. Ne všechny, ale jeden typ, který je ale dost rozšířený. Takový „jsem tady jenom já a koukejte si mě všímat, všichni okolo mě budou skákat“. Kolikrát mám sto chutí takovou holčičku proplesknout nebo alespoň říct jejím rodičům „odveďte si toho rozmazlenýho spratka, já na něj nejsem zvědavá“. Asi jsem zaujatá, protože sama mám syna, ale je fakt, že mi jiné typy holčiček nevadí.

Už jako těhotná jsem preferovala holčičky, přišlo mi, že si s ní budu zkrátka více rozumět. Když mi oznámili, že to bude kluk, byla jsem trochu zklamaná, ale zase jsem to brala tak, že si ho alespoň užije táta. Teď čekáme další dítě a já doufám, že to bude zase kluk. A to jsem se ještě před půl rokem divila, proč chce kamarádka také druhého kluka. Synovi je rok a půl, vůbec není pozadu, jak se o lucích říká, ale naopak s námi ještě maminky stejně starých holčiček „soutěží“, kdo co zvládne dřív. Ve vývoji je opravdu rychlý, povahou je společenský pohodář, který si pohraje se stejně starými dětmi stejně jako se 4-letým synovcem. Proto mi vadí, když ho 3-letá holčička na hřišti osloví „mrňousku, běž pryč mrňousku, tady si hrají velké děti“, a odhání ho z veřejné atrakce, na kterou se nadšeně snaží vylézt. Nebo sedíme na pískovišti a na obrubník si stoupne zhruba 4-letá holčička „to jsem ale velká viď teto?“ „Hm“, odpovídám bez zájmu, protože holčičku vidím poprvé v životě a ruší mě od hry se synem. „Teto, teto, teto, podívej, teto, já mám novou sukni, podívej, podívej“ piští na mě neodbytně. Její rodiče nikde nevidím, ale sama mám zase chuť jí poslat kamsi.

Asi to teď vyznívá, že mi přijde jen můj syn dokonalý, ale tak to není, ostatní kluci mi nevadí. Dokonce mi nevadí ani holčičky, které ke mně míří s opatlanýma ručkama, jestli si můžou povozit kočárek, ale upištěné rozmazlené rozáry mi prostě lezou krkem. Vím, kdy to začalo, když k nám začala chodit 3 - letá neteř, která během hodiny dokázala z našeho bytu udělat kůlničku na dříví, úplně nám vystresovat psa a pak odejít. Když se narodil syn, čekala jsem, že ho třeba bude chtít vozit, ale to ne, když u nás byla na návštěvě a půlroční syn se plazil po zemi, nazvala ho žížalkou a chodila před ním s hračkou na provázku, jako před pejskem, pak začala běhat po bytě, že jsem syna musela přenést jinam, aby ho nešlápla. Myslela jsem, že venku to bude lepší, ale do kočárku se opírala tak, že ho málem převrhla a to několikrát i po mém upozorňování, po 5 minutách chůze mi oznámila, že mimi už se vozilo dost a teď je na řadě ona, u každého obchodu mi tvrdila, že má žízeň a když jsme došli, tam, kam jsme měli, tedy k dědovi, zastavila se, že nikam už nejde, že chce na hřiště a ztropila hysterický záchvat. Šli jsme tedy na chvíli na hřiště a začalo to „Chci se klouzat, sundej z klouzačky ten písek“, „Tak si ho sundej, přeci nebudu sahat na špinavý písek a pak na miminko.“ „Ale táta mi ho vždycky sundavá“ „A vidíš tady tátu?“ „Prostě mi ho sundej“, piští. Zavelím tedy k odchodu a najednou si písek umí sundat sama. Nejhorší je, že rodičům takové chování přijde normální. Neteř k nám má po těchto výstupech zákaz a švagrová je dotčená.Jenže takových holčiček je všude dost i bez neteře. Opravdu mi lezou hodně na nervy. Nechci vychovávat cizí děti, syn také není dokonalý, ale rozmazlené spratky fakt nesnáším. U kluků jsem takové chování nikdy nezaznamenala a velká část holek se tak taky nechová. Jenže stačí jedna taková princezna a zaručeně nám otráví pobyt na hřišti, přestože si jí nechceme vůbec všímat. Rodiče je omlouvají tím, že nejsou rozmazlené, ale projevuje se jejich osobnost. Proč je ale nechávají otravovat ostatní, kteří se své děti snaží vychovat normálně?

Setkáváte se s takovými holčičkami? Jak řešíte jejich upískané dožadování se pozornosti?

Aktualizováno Středa, 10 Září 2008 13:41
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo