For Babies
Uniformy ve škole? ANO! PDF Tisk Email
Pondělí, 08 Září 2008 21:01
Ještě před pár lety se o uniformách ve škole vedly mezi politiky i veřejností zuřivé debaty. Pak se o nich mluvit přestalo a já si myslím, že je to škoda.

Proč si myslím, že by se měly uniformy ve škole zavést? Hlavně kvůli tomu, že by přestaly být tolik patrné sociální rozdíly mezi dětmi, které jsou často důvodem k šikaně mezi dětmi. I nám rodičům by se značně ulevilo. I kdybychom museli na uniformu část peněz doplácet, ušetřili bychom mnohem víc peněz za rifle nebo trička, která naše ratolest zaručeně musí mít, protože už je nosí celá škola.

Ano, nevyhnuli bychom se prosbám o stále nový mobil nebo třeba empétrojku a oblečení na volný čas dětí nás určitě také bude stát dost, ale pořád to bude méně, než kolik nás dnes vyjde oblečení do školy, kde musí být všechny děti dostatečně in. A v neposlední řadě si myslím, že díky uniformám by se děti více věnovaly tomu, co mají v hlavě než na sobě. Určitě by každá škola měla mít svou vlastní specifickou uniformu, kterou by si navrhli studenti, aby se v ní cítili co nejpohodlněji.

A co si o tom myslíte vy? Myslíte, že by se o uniformách mělo znovu začít mluvit? Jste pro nebo proti?
Aktualizováno Pondělí, 08 Září 2008 21:34