Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Liberec PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 08 Září 2008 07:15
Liberec je pro rodinné výlety jako stvořený. Začít můžete třeba v Zoo. Více informací o ní se dozvíte v rubrice Zoo.

Pokračovat v příjemné procházce můžete v liberecké botanické zahradě, která se rozkládá na 3000 metrech čtverečních. Její specializací je tropická a subtropická flóra. Nejrozsáhlejší veřejnosti přístupný skleníkový komplex v České republice je tvořen 9 pavilony obsahujícími 13 samostatných botanických témat.

Dominantou města je horský hotel Ještěd, kam vás vyveze lanovka.

Na Ještědu si také užijete turistiku, cyklistiku, sjezdové lyžování, snowboard nebo skoky na lyžích

Na libereckém zámku si také můžete prohlédnout největší expozici skla na světě.

Ovšem nejvíce rodin míří v Liberci do Babylonu
Centrum Babylon je unikátní projekt rodinné zábavy. Hlavní turistickou atrakcí Babylonu je velký Aquapark - první svého druhu v České republice. Je tvořen soustavou bazénů s vodními chrliči, vodopády, kaskádami, tobogány a skluzavkami pro děti, příjemnou relaxaci zase nabízí pobyt v romantických jeskyních s mořskými akvárii. Součástí Aquaparku jsou turecké parní lázně, finské sauny s venkovním ochlazováním, masáže a solária. Uvnitř Aquaparku jsou také tři restaurační provozy a tak v něm zájemce může strávit třeba celý den. Dalším turistickým magnetem Centra Babylon je Lunapark - množství pouťových atrakcí pro děti zahrnující nejrůznější houpačky, prolézačky, kolotoče, skákadla, videohry, simulátory a další atrakce včetně stolního fotbalu či hokeje. Největším lákadlem je však klasický autodrom, bláznivý býk Rodeo, virtuální realita a stále oblíbenější laser game. Zajímavou součástí Centra Babylon je i tzv. "iQpark“, kde je celá řada pozoruhodných exponátů. Na zvídavé návštěvníky zde čekají detailní modely lidské anatomie, různé hlavolamy, hádanky a praktické ověřování přírodních zákonitostí. Zvláštností je možnost mnohé exponáty uchopit přímo do ruky, skládat, rozkládat, zkoušet jejich činnost a tím tak prakticky prověřit svou šikovnost a důvtip. Rodiče mohou své děti zanechat pod odborným dozorem v nafukovacím dětském hradu a dále nerušeně se věnovat nákupům. Milovníkům sportu je k dispozici moderní bowlingová hala.

Více informací, zajímavé odkazy a program kulturních akcí v Liberci a okolí najdete na www.liberec.cz.

Maminky, žijete v tomto městě nebo vás uchvátilo jako turisty? Podělte se s ostatními maminkami o to, co vás ve městě nebo okolí nejvíce zaujalo. Kam jste tady vyrazila s dětmi? Znáte tu nějakou příjemnou nekuřáckou restauraci s milou obsluhou vhodnou pro rodinu s dětmi? Napište maminkám své tipy pro výlety.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...