Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Přerov PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 08 Září 2008 07:13
Přerovskou zajímavostí je renesanční zámek z první čtvrtiny 17. století, vybudovaný na místě původního hradu. Věž, která je dominantou zámku i města, byla v roce 1997 po 225 letech dostavěna a zastřešena.

V zámku sídlí Muzeum Komenského, založené v roce 1888. Uchovává vzácné exponáty ve sbírkách mineralogie, entomologie a archeologie, dokumenty vážící se k životu a dílu J.A.Komenského, které doplňují dobové rekonstrukce školních tříd.

S kočárkem musíte vyrazit do parku Michalov. Pozemek patřil ke kostelu sv. Michaela, později jej získalo město a zřídilo na něm park. Byl v něm zrekonstruován hudební altán, jezírko s fontánou a centrální osa parku se může pochlubit i bohatě kvetoucími záhony francouzské zahrady a novým rozáriem. Nechybí zde ani dětská hřiště. Park byl oplocen a v noční hodinách je uzamykán.

Více informací, zajímavé odkazy a program kulturních akcí v Přerově a okolí najdete na www.mu-prerov.cz

Maminky, žijete v tomto městě nebo vás uchvátilo jako turisty? Podělte se s ostatními maminkami o to, co vás ve městě nebo okolí nejvíce zaujalo. Kam jste tady vyrazila s dětmi? Znáte tu nějakou příjemnou nekuřáckou restauraci s milou obsluhou vhodnou pro rodinu s dětmi? Napište maminkám své tipy pro výlety.

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...