Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Olomouc PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 08 Září 2008 07:11
Olomouc si můžete prohlédnout z ptačí perspektivy při vyhlídkovém letu.
Olomoucká pevnost je jednou z nejzachovalejších součástí císařského systému opevnění města Olomouce, jejíž historie sahá až do roku 1850, kdy staveniště návštěvou poctil císař Franc Josef I. a ruský car Mikuláš. Areál má cca 60 000m2 a je zapsán jako nemovitá kulturní památka České republiky.

Olomoucká městská památková rezervace nabízí monumentální panoramata, komorní a malebná zákoutí, vzácné renesanční stavební detaily nebo ojedinělé ukázky klasicistní, secesní a funkcionalistické architektury.

Nejstarší známou kamennou stavbou je původně románská biskupská bazilika sv. Václava, vysvěcená roku 1131.

Olomouc má také svůj orloj! Orloj získala radnice pravděpodobně brzy po roce 1474. Jeho současný kuriózní vzhled je dílem rekonstrukce v duchu socialistického realismu, která proběhla na prahu padesátých let 20. století.

K procházkám s kočárkem můžete využít komplex městských parků s promenádními alejemi, botanickou
zahradou, skleníky a pavilony, které jsou každoročním dějištěm květinových výstav.

Na severním okraji se město dotýká areálu původní lužní krajiny na středním toku Moravy – chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví, často využívané k letní rekreaci a cykloturistice.

Vyrazit můžete i do Zoo, více o ní se dozvíte v rubrice Zoo.

Více informací, zajímavé odkazy a program kulturních akcí v Olomouci a okolí najdete na www.olomouc.cz

Maminky, žijete v tomto městě nebo vás uchvátilo jako turisty? Podělte se s ostatními maminkami o to, co vás ve městě nebo okolí nejvíce zaujalo. Kam jste tady vyrazila s dětmi? Znáte tu nějakou příjemnou nekuřáckou restauraci s milou obsluhou vhodnou pro rodinu s dětmi? Napište maminkám své tipy pro výlety.

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...