Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Trutnov PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 05 Září 2008 10:27
V létě si děti užijí na novém městském letním vyhřívaném koupališti
Čekají na ně vyhřívané bazény, chrliče vody, tobogán, skluzavka, kurt na plážový volejbal, dětský koutek, stoly na stolní tenis, aerobic, půjčovna sport. potřeb, trampolíny.

Ani v zimě ale o koupání nepřijdou, čeká na ně krytý bazén.

Milovníci historie si nemůžou nechat ujít expozici, nazvanou "Bitva u Trutnova 27.6.1866", připomínající jednu z výrazných historických událostí Trutnovska z doby prusko-rakouské války. Expozice se pyšní mnoha unikátními exponáty zbraní, výstroje, mnoha obrazy a jinými historickými dokumenty, které se vztahují k jediné vítězné bitvě v této válce.

Zajímavá je i expozice "Poklady minulosti". Ve třech sálech mají návštěvníci možnost shlédnout artefakty z mnoha oborů lidské činnosti. V prvním sále jsou vystaveny předměty, obklopující člověka v každodenním životě. Soubory vah, žehliček, mlýnků a loučníků doplňují archaické velocipédy a cechovní truhlice. Druhý sál nás zavádí do světa umění a umělecko-řemeslných výtvorů. Ukázky fajánsí, hodin, cínařských a sklářských produktů, starých zbraní a skulptur ve vitrínách vyvažuje volně instalovaný zámecký mobiliář.

Více informací, zajímavé odkazy a program kulturních akcí v Trutnově a okolí najdete na www.trutnov.cz


Maminky, žijete v tomto městě nebo vás uchvátilo jako turisty? Podělte se s ostatními maminkami o to, co vás ve městě nebo okolí nejvíce zaujalo. Kam jste tady vyrazila s dětmi? Znáte tu nějakou příjemnou nekuřáckou restauraci s milou obsluhou vhodnou pro rodinu s dětmi? Napište maminkám své tipy pro výlety.

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...