Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Písek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 04 Září 2008 11:27
Město Písek je bránou jižních čech.
Na své si tu přijdou milovníci památek. Navštívit můžete např. hrad ze 13. století. Během staletí přišel hrad o všechny tři věže a ze čtyř původních křídel se zachovala pouze část křídla západního nad řekou Otavou, v níž je přístupný velký gotický sál vyzdobený kopiemi fresek z roku 1479. V areálu hradu, jehož části byly v minulosti upraveny na pivovar a též na vojenská kasárna, sídlí dnes Prácheňské muzeum s rozsáhlými regionálními sbírkami.
Palackého sady vznikly na místě zrušeného příkopu před městskými hradbami ve čtyřicátých letech 19. století. Stojí zde Schrenkův pavilon (1841), empírová stavba skrývající uvnitř kryptogram se jménem stavebníka. Vedle se nachází pomník Františka Palackého (1886), dále pomník Adolfa Heyduka (1935) a barokní socha Neptuna (1771), která původně zdobila již neexistující kašnu na Velkém náměstí.
Určitě Vás zaujme i obydlí Adolfa Hejduka, známého básníka (1835 – 1923). V části Heydukova bytu - pracovně, jídelně a společenském pokoji - je zřízen památník s původním vybavením. Tři místnosti zůstaly zařízené tak, jak je Heyduk opustil.
V Písku se také můžete projít po nejstarším dochovaném mostě v Čechách. Vystavěn byl patrně ještě před koncem 13. století. Je dlouhý 111 metrů a na obou březích byl zakončen obrannými věžemi, které se ovšem nedochovaly. Most je vyzdoben barokními plastikami sv. Jana Nepomuckého.
Více informací, zajímavé odkazy a program kulturních akcí v Písku a okolí najdete na http://www.mesto-pisek.cz/

Maminky, žijete v tomto městě nebo vás uchvátilo jako turisty? Podělte se s ostatními maminkami o to, co vás ve městě nebo okolí nejvíce zaujalo. Kam jste tady vyrazila s dětmi? Znáte tu nějakou příjemnou nekuřáckou restauraci s milou obsluhou vhodnou pro rodinu s dětmi? Napište maminkám své tipy pro výlety.
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...