18. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 21:12
Pomalu se blížíme k polovině těhotenství. Vaše miminko je stále víc podobné človíčkovi a vy už jste jistě překonala pochyby a nejistoty a těhotenství si užíváte.
Co se děje ve vašem těle?
Děloha sahá asi dva prsty pod pupek. Zřejmě už cítíte pohyby, i když jste prvorodička. Zkušené maminky už je rozeznaly zhruba před dvěma týdny, teď tedy zázračné dotyky, které mohou vypadat jako ´šimrání´, lechtání, škrabání a nakonec kopání cítíte i vy. Přišla ta správná chvíle, aby se s miminkem začal sbližovat i tatínek, případně mladší sourozenec.
Co dělá miminko?
• Již byly vytvořeny žaludek a střeva.
• Rychlost růstu miminka opět zpomaluje.
• Ruce jsou o něco kratší než nohy a celé tělo se napřimuje.
• Tělo miminka pokrývá tenká pokožka. Zatím pod ní není žádný podkožní tuk – jeho zásoby si bude muset miminko teprve vytvořit. Díky tomu jsou pod kůží vidět cévy a kosti.
• Začínají se objevovat vlasy. Vytváří se vnitřní ucho.
• Ledviny jsou již plně vytvořeny a fungují. Jsou již vytvořeny také pohlavní orgány.
• Uši jsou již funkční a miminko může slyšet jak hlas maminky a tlukot jejího srdce, tak vnější zvuky.
• Ultrazvukem je vidět placenta uložená na přední nebo zadní stěně děložní nebo na jejím dně. Její umístění je individuální.

Zdroj: www.těhotenství.com, www.9.mesicu.cz, www.miminka.cz, www.babyonline.cz, www.porod.estranky.cz 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo