Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Kutná hora PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 04 Září 2008 11:16
V Kutné hoře se děti opravdu vyřádí, čeká tu na ně totiž nejdelší bobová dráha v ČR.
Bobová dráha je umístěna ve sportovním areálu Klimeška. Dráha je unikátně položena na třech svazích a svou délkou 1565 m je první nejdelší v České republice a druhá nejdelší v Evropě, převýšení dráhy je 42m. Jedna jízda je tvořena ze dvou okruhů, první okruh je rekreačního typu jeho délka je 750 m, druhý okruh je spíše adrenalinového typu jeho délka je 575 m. Průměrná rychlost bobu je 36 km/h, maximální až 58 km/h, rychlost bobu si každý určuje podle sebe. Celková doba na trati je 7 min. Parametry dráhy jsou nastaveny a vybudovány tak, že jde o opravdu rekreační a zároveň adrenalinový zážitek při průjezdu tratí.

Další zábavou v areálu bobové dráhy jsou terénní čtyřkolky, pro které je zde vybudován terénní okruh dlouhý 300 m a kdo má radši klidnější sporty, může si zahrát pétanque nebo si pohrát na dětském hřišti.

I milovníci kultury si v Kutné hoře přijdou na své. Město je zapsáno v seznamu Unesco. Navštívit musíte určitě bývalou královskou mincovnu a dominantu Kutné hory, gotický Chrám Sv. Barbory.

Více informací, zajímavé odkazy a program kulturních akcí a tipy na výlety v Kutné hoře a okolí najdete na www.kutnohorsko.cz

Maminky, žijete v tomto městě nebo vás uchvátilo jako turisty? Podělte se s ostatními maminkami o to, co vás ve městě nebo okolí nejvíce zaujalo. Kam jste tady vyrazila s dětmi? Znáte tu nějakou příjemnou nekuřáckou restauraci s milou obsluhou vhodnou pro rodinu s dětmi? Napište maminkám své tipy pro výlety.
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...