For Babies
21. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 21:09
Užívejte si nejpohodovější části těhotenství. Problémy se spaním v této době zpravidla ustupují, ranní nevolnost je také pryč, bříško ještě tolik nenarostlo - prožívejte své nejkrásnější chvíle naplno. Možná je vhodný čas na nákupy - až bude bříško větší, už se vám tolik chtít nebude.
Co se děje ve vašem těle?
Pozor na vysoký krevní tlak, anemii, těhotenskou cukrovku. Vše kontroluje váš lékař během pravidelných prohlídek, vy byste si měla hlídat - náhlé a úporné bolesti hlavy, otoky kotníků, rukou nebo obličeje - mohou být příznaky preeklampsie. Nezapomínejte jíst těhotenské vitamíny
Co dělá miminko?
Miminko vás už slyší - můžete mu klidně zpívat, pouštět hudbu nebo číst. Zvykne si na váš hlas.
• Oční víčka jsou již plně vyvinuta a zůstávají pevně uzavřena.
• Díky tomu, že se vytváří "nosní kost" je nos miminka již mnohem více podoben normálnímu nosu. Nepřítomnost této kosti, nebo její nedostatečné vyvinutí, bývá jedním ze znaků nedostatečného vývinu plodu - genetických poškození apod. - je dobře patrna na ultrazvuku.
• Pohyby miminka jsou stále častější a zřetelnější. Ovládá již jemnou motoriku – cucá si palec, potahuje za pupečník, rukama i nohama dokáže ´zabrat´ tak, že těhotná cítí až bolestivé nárazy na břišní stěnu.
Co vás čeká a nemine
V těhotenské poradně je proveden odběr krve ze žíly na vyšetření krevního obrazu. Nedostatek červených krvinek nebo železa vede ke zhoršenému zásobení plodu kyslíkem a živinami a tudíž ke zpomalení růstu. Lékař posoudí nutnost eventuální léčby.
Zdroj: www.těhotenství.com, www.9.mesicu.cz, www.miminka.cz, www.babyonline.cz, www.porod.estranky.cz 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo