For Babies
Překvapení nebo odhalení ? PDF Tisk Email
Pondělí, 25 Srpen 2008 18:49
Přibližně v polovině těhotenství už může ultrazvuk odhalit pohlaví Vašeho toužebně očekávaného miminka. Chcete ho vědět nebo se necháte překvapit? Toto dilema řeší mnoho párů.

„Když jsme čekali Terezku, nechali jsme si pohlaví říct, hned jak to bylo poznat. Byli jsme úplně nedočkaví a hořeli zvědavostí. Doma jsme to řešili skoro denně, ptali se nás známí i babičky.“ Směje se Markéta. Po třech letech přišla do jiného stavu podruhé, přáli si kluka, ale tentokrát si pohlaví říct nenechali. „Bylo to něco úplně jiného, než u Terezky. Doma jsme studovali fotku z ultrazvuku, ale nic jsme neviděli. Okolí snad bylo ještě zvědavější než my. Pořád se ptali, tako co, budete mít páreček?“ I když to bylo pro oba těžké, opravdu vydrželi do poslední chvíle. „I porod probíhal tak nějak rychleji a tajemství pohlaví miminka mi dávalo větší sílu při bolestech. Tak jsem se soustředila na to, že už za chvíli budu vědět, jestli je to kluk nebo holka, že jsem bolesti vnímala jako něco mimo mě. Když pak doktor zvolal Je to holka, rozbrečela jsem se štěstím.“ Vzpomíná s dojetím Markéta. „Kluka zkusíme ještě do třetice a pohlaví si zase říct nenecháme, ten prožitek je mnohem silnější a krásnější.“ Uzavírá.

U Jany to bylo trochu složitější. „Já jsem zvědavá ženská, chtěla jsem pohlaví vědět hned, jenže manžel mi řekl, že to vědět nechce. A tak jsem rozmýšlela, protože jsem věděla, že jakmile to budu vědět, budu mu to chtít hned říct a zkazím mu překvapení.“ Vypráví Jana. „Nakonec, když se doktor ptal, jestli to chci vědět, požádala jsem ho, ať mi to napíše na papír a já až si to rozmyslím, buď se na něj podívám, nebo ne.“ Směje se Jana. Nakonec to ale nevydržel Jany manžel, kterého kamarádi popichovali, že kluka určitě udělat neumí, a na papírek se podíval. Janě to ale přiznal až po porodu. „Ale já to taky nevydržela, a že budeme mít Davídka, jsem se dozvěděla měsíc po ultrazvuku, to pokušení se prostě nedalo vydržet. Druhé miminko už ale bude opravdu překvapení.“ Věří ve svou výdrž Jana.

Pořádné překvapení zato čekalo na Michalu. „Všechny ultrazvuky ukazovaly na to, že čekám holčičku. Přítel fotbalista, byl trochu zklamaný, ale já ho uklidňovala, že i s holkou si užije spoustu blbin s balónem. Koupila jsem několik krásných růžových šatiček a jinak neutrální výbavu a těšila jsem se, jak si tu svou princeznu budu čančat.“ Miminko si ale pro oba přichystalo velké překvapení. „Když bylo po dlouhém porodu miminko venku a doktor nám oznámil, že je to kluk, mysleli jsme, že jsme se přeslechli. Nevěřili jsme. Pravděpodobnost, že se tohle stane je asi tak 5% a my se do nich vešly. Růžovou výbavu jsem trochu zklamaně odložila a už se těším, co nám ultrazvuk prozradí o dalším děťátku.“ Hladí si Michla sotva vystouplé bříško.

Nechali jste si říct pohlaví miminka? Máte nějakou kuriozitu z ultrazvuku? Podělte se s ostatními maminkami.

Aktualizováno Pondělí, 25 Srpen 2008 19:05