Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Zamilované kuře PDF Tisk Email
Čtvrtek, 21 Srpen 2008 18:57

Moto_ Co je k neuvěření, tomu víry dej(staré rčení)

Bylo, žilo, nedlouho pobývalo na světě jedno roztomilé malé kuřátko. Tedy na světě – jeho světem byl malý dvorek, patřící k venkovskému stavení.Nejdříve si toho povšimla jedna stará, zkušená slepice, že kuře se chová jaksi podivně, nezvykle. A že vypadá, jako by snilo.A ono skutečně snilo. Nebudete tomu věřit, ale snilo o malém, strakatém králíčkovi, který obýval kotec v králikárně. Domníváte se, že je to nesmysl, jakási vymyšlenost ,výplod chorého mozku? Ó nikoli, žádná vymyšlenost – nadarmo se přece neříká, že láska je slepá ( v tomto případě neprocházela žaludkem).

 

Stará, světa znalá slepice se zprvu domnívala, že má jakési vidiny, že jí stáří snad kalí zrak. Leč nebylo tomu tak.Slepice záhy zpozorovala, že nepropadá přeludům, ani bludům.Pozorovala milé kuřátko, kde se stále ochomýtá, kam vzhlíží. Sledovala také předmět jeho obdivu, roztomilého strakatého králíčka. Ten zřejmě o tom, že je středem takneobvyklého zájmu, ani zdaleka nevěděl. Věnoval se laskominám, které mu předkládali, anebo spokojeně pochrupoval. Slepice se poněkud podivila, že si ničeho nevšiml, přestože kuřátko trávilo pod jeho kotcem celé hodiny, než zklamaně odešlo sezobnout trochu zrní nebo si jít odpočinout.Vždyť silná náklonnost, jakou je láska, i člověka posléze vyčerpá.Leč nepleťme sem raději lidi, které neopětovaná, zhrzená láska často dovádí k činům, nahánějícím hrůzu. Možná, že to bude i tím, že je ovlivňují detektivní povídky či kriminální romány. Ruku na srdce, neměli jste někdy, když vaši lásku někdo neopětoval, chuť ho zastřelit, anebo – nemáte-li střelnou zbraň - sáhnout třeba po noži?Leč abychom neodbočovali. Vraťme se zpátky na náš dvoreček, k chuděrce zamilovanému kuřeti.To zatím z neopětovaného citu pomalu chřadlo.I rozhodla se stará slepice, že musí zasáhnout. Leč lehko se řekne, těžko udělá… Nic kloudného ji nenapadalo, ať se snažila sebevíc, takže se nedalo vyloučit, že začne chřadnout též. Chodila po dvorečku sem a tam a lámala si hlavu, co by měla podniknout. Když pozorovala nešťastné kuře, srdce jí usedalo. Jednoho dne ji konečně osvítil nápad, který jako by spadl ze slepičího nebe. Zašla ke králikárně a chvíli pozorovala strakatého králíčka, jak se spokojeně krmí. Králíčku, oslovila ho v naději, že na něj zapůsobí, ty se spokojeně cpeš a ani tě nenapadne, že máš možná svědomí něco zlého.Strakáček na ni chvilku udiveně zíral, nic nechápal. Vůbec ti nerozumím, zakničel posléze, prosím tě, pověz mi, co jsem provedl! Máš možná na svědomí něčí život! přitvrdila slepice.Chudák králíček se vyděsil. A co mám dělat? otázal se jí zoufale.To je celkem jednoduché, děla. Jakmile uvidíš, že někdo, ať je to kdokoli, vytrvale přešlapuje pod tvým kotcem a vzhlíží k tobě nahoru, vždycky se otoč a vyhrabej ven pár bobků, to snad svedeš.To strakáček svedl, ač několikrát trefily bobečky toho nepravého.Avšak když po několikáté spadly na hlavu zamilovanému kuřeti, došlo mu, že jeho láska je nejen marná, ale snad i trochu komická. Zkrátka, ač je to k neuvěření, pár králičích bobků stačilo vyléčit horoucí cit…Nevím, zda by to působilo i na lidi, co myslíte?
Aktualizováno Čtvrtek, 21 Srpen 2008 19:08
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo