For Babies
4. týden těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 20:57
Nastává období, kdy už můžete tušit, že se zázrak opět podařil. Menstruace se nedostavila a vy možná pomalu začínáte pociťovat jisté změny. Některé maminky tvrdí, že hned cítily, že jsou těhotné. Jistě, mohla jim napovědět jejich intuice, ale skutečné změny zpočátku pociťovat nemohou. Miminko, které se v téhle chvíli už skládá ze stovek buněk, totiž teprve v této době doputovalo z vejcovodu směrem k děloze. Je trochu vybíravé a potřebuje často několik dní, než nalezne vhodné místo v uteru (děloze). Teprve jeho usazení vyvolá příliv hormonů, které stopnou menstruaci a začnou vyvolávat správné těhotenské nálady
Co se děje ve vašem těle?
Během čtvrtého týdne těhotenství – tedy ve druhém týdnu svého života dojde k uhnízdění blastocysty do děložní sliznice. Blastocysta musí dát tělu najevo, že se zahnízdila. Dochází k nárůstu progesteronu a k nárůstu HCG – lidského choriového gonadotropinu – jehož hladina v těle budoucí maminky začíná narůstat. 14 dní po oplodnění se může hladina HCG v krvi budoucí maminky pohybovat mezi 3-426mIU/ml.
Díky tomu může žena pocítit první známky těhotenství. Velikost embrya není ani jeden milimetr, a už má velký vliv na svoji maminku.
• Mezi první známky těhotenství patří mravenčení nebo napětí v prsou – ta jsou velmi citlivá a napjatá (žena v nich cítí určitý tlak).
• Mnoho žen je v této době také podrážděných. I to mají na svědomí hormonální změny, ke kterým dochází. Díky vlivu hormonů může tedy docházet k výkyvům nálady, výlevům emocí a podobně.
• K dalším znakům může patřit i lehká nevolnost (i když ne každou ženu nevolnosti v těhotenství trápí) a citlivost na pachy a chutě.
I nadále dochází přibližně každých 12 hodin k dělení buněk. Na konci 4.týdne má budoucí miminko již několik tisíc buněk a je hluboce „zanořené“ do děložní sliznice.
Co dělá miminko
Maličký "vetřelec" je cizincem v těle matky - skládá se z cizích bílkovin, bude mít jinou krevní skupinu. Avšak život se (skoro) vždy prosadí: Embryo produkuje chemické látky, které oslabují imunitní systém matky. Tak může děťátko ve vašem těle dorůstat.
Zdroj: www.těhotenství.com, www.9.mesicu.cz, www.miminka.cz, www.babyonline.cz, www.porod.estranky.cz


 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo