Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nečekaný omyl PDF Tisk Email
Čtvrtek, 14 Srpen 2008 18:59
Moto: Neohrožuje nás chyba, ale to, že ji nerozpoznáme Měl jsem souseda, který tvrdil, že všemu rozumí. Připadal mi moudrý, tudíž jsem se na něj obrátil o pomoc s věcí, s níž jsem si nevěděl rady.Podíval se na mne, jako by nevěřil svým uším.“A tohle vás trápí?” podivil se.”To přee není žádný problém!”Ptáte se, oč šlo? Bylo to jako noční můra, která se stále vrací: bál jsem se, že zapomenu zamknout na noc dveře.

Soused se mi nakonec vysmál.

“Proč byste měl zapomenout? Nechte klíč v zámku a večer jím prostě otočíte! ““Večer, večer? Jakou dobu máte na mysli? ““To není tak jednoduché,” vysvětlil jsem mu. “Navečer ke mně chodívá babička, ta má svůj klíč a začne bušit do dveří, pokud nebude odemčeno! Je to stará paní a těžko jí to budu vysvětlovat! Určitě si pomyslí, že ji už nechci vidět!”Soused, jindy tak pohotový, se zamyslel. “Pravda, já nemám rodinu, takže s takovými záležitostmi nemám zkušenosti. Ale neklesejte na mysli, já se zeptám strejčka, ten bydlí se ženou, tchýní a dvěma dětmi. On si bude vědět rady.”Jenomže strejček byl s celou rodinou na dovolené a tak z veškerých rad sešlo.A já jsem se každý večer dál trápil, v kolik hodin mám zamknout a zdali nezapomenu…Až mi přispěla na pomoc paní Náhoda, ta náladová, vrtkavá a zlovolná dáma, která měla toho času, bůhví proč, zřejmě svůj lepší den.A ta mi přichystala překvapení, jaké jsem nečekal.Uhodli byste, jaké? Myslím, že byste na ně nepřišli.Já jsem byl take překvapen – a podnes jsem se z toho údivu úplně nevzpamatoval. Stalo se to naprosto nečekaně. Jednou navečer jsem se vydal na procházku za město, abych si uklidnil nervy. Bylo krásně, měsíc si pohrával s oblaky, na louce omamně vonělo pokosené seno. Z blízkého borového hájku aw vnořila dívka a blížila se ke mně.Zůstali jsme stat na tři kroky od sebe. Pozdravil jsem, ona se usmála. Daki jsme se do řeči, zpátky k městu jsme už šli spolu.Byla to opravdu náhoda, která mi přihrála takové řešení?Několik dní jsme se slečnou, jmenovala se Eva, chodívali na vycházky společně. Potom jsem sebral odvahu a pozval ji k sobě na návštěvu. Vypili jsme kávu se šlehačkou a pěkně jsme si popovídali. Pozdě večer pakodešla domů. Zamknul jsemza ní, teď jsem nezapomněl. A nehrozilo nebezpečí, že ještě přijde babička.Nevím, jak dlouho jsme tak spolu távili večery. Jednou jsme se tak zapovídali, že byla téměř půlmoc, když se zvedla k odchodu.“Ka, byste teď chodila!” pronesl jsem, ještě by vás někdo přepadl…Jak jste asi uhodli, zůstala ten večer u mne. Uplynulo pár měsíců a měli jsme svatbu.Od té doby jsem pozbyl starostí, že zapomenu zamykat dveře.Eva si to vzala na starost a od té doby vzala otěže do rukou ve všem.Bylo to příkemné, nemusel jsem se o nic starat.Pravda je, ře mě po nějaké době napadlo, zda to nebyl nečekaný omyl. Nakonec jsem se změnil v poslušného manžílka, který se sotva zmůže na slovo. Kamarádi mě utěšovali, že to tak chodívá ve většině rodin. Že se tomu říká – být pod pantoflem.Nevím, zda mluvili z vlastní zkušenosti. Můj soused jen pokýval hlavou, ale nijak se nevyjádřil. Byl opravdu moudrý, že se neoženil?Po čase přišly děti a u nás nastala pohoda. Žádný nečekaný omyl, pomyslel jsem si, vždyť je to hezké, taková spořádaná rodina.A co vy na to, přátelé?
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo